Що запропонувала Греція ЄС, щоб не стати банкрутом. План
Греція в ніч на п'ятницю направила кредиторам необхідну для укладення угоди програму реформ
Деталі якої програми стали відомі російському інформагенству РИА "Новости".
Грецькі пропозиції, спрямовані в Європейський механізм стабільності (ESM), передбачають фінансування боргових зобов'язань країни протягом трьох років - з 1 липня 2015 по 30 червня 2018 року, пакет для розвитку економіки в 35 мільярдів євро.
Згідно з документом, пропозиції Греції припускають первинний профіцит в найближчі 3 роки в 1%, 2% і 3% ВВП відповідно, він може бути змінений надалі.
Грецький уряд раніше домагалося, щоб в угоді фігурували цифри первинного профіциту в 0,6% цього року, 1,5% - в 2016 році, 2,5% - в 2017 році і 3,5% ВВП - в 2018 році.
Зміни в ПДВ є іншим значним пунктом розбіжностей на переговорах. Кредитори вимагали підвищення ПДВ, яке дасть додатково 1% ВВП, або 1,8 мільярда євро на рік.
У новій програмі говориться, що Греція готова прийняти законодавство з реформи ПДВ, дійсне з 1 липня 2015 року, і яке, як планується, збільшить ВВП країни на 1% на рік за базовим параметрам.
Відзначається, що Афіни готові підвищити податок на судноплавні компанії і скасувати пільги для судновласників.
На ринках продукції уряд зобов'язується підтримувати діючий режим для безрецептурних ліків, хліба, молока, роботи магазинів в недільні дні.
Влада також пропонують поширити 30% податок, яким обкладається виручка об'єктів ігрової індустрії, на автомати відеолотереї, які з'являться в країні, починаючи з другої половини 2015 року.
Поповнення доходів скарбниці також передбачено шляхом видачі ліцензій на сервіси мобільного зв'язку за технологіями 4G і 5G.
Передбачається введення податку на телевізійну рекламу і організація міжнародних тендерів на продаж телевізійних частот.
Нова система ПДВ передбачає уніфіковану ставку в 23% на більшість видів ділової діяльності, у тому числі ресторанного бізнесу. У той же час податок на базові продукти, електроенергію, готелі і воду, згідно з пропозицією, повинна скласти 13%.
Пільговий ПДВ в 6%, який вимагали скасувати кредитори, уряд Греції має намір залишити на ліки, книги і квитки в театр. Збільшується податок на розкіш і на маломірні судна, призначені для відпочинку, вводиться податок на телевізійну рекламу.
Кредитори вимагали виплачувати накопичувальну пенсію тим, хто йде на пенсію після 30 червня 2015 року, тільки після досягнення 67 років. Загальне скорочення пенсій, за розрахунками кредиторів, має дати 1% ВВП на рік або 1,8 мільярда євро.
У заяві визнається, що пенсійна система Греції потребує фундаментальних реформах. Влада готова здійснити поетапні перетворення, які в 2015 році допоможуть заощадити 0,25-0,5% ВВП, а вже в 2016 році вийти до необхідному рубежу в 1%.
Серед заходів щодо скорочення пенсійних виплат уряд насамперед називає боротьбу з достроковим виходом на пенсію.
Уряд має намір прийняти законодавство щодо створення незалежного агентства у справах податкових зборів. Запропоновано поліпшити законодавство, що стосується покарання за ухилення від сплати податків.
Нова пропозиція за планом боротьби з ухиленням від сплати податків включає контроль за незаявлених депозитами через крос-банківські операції в Греції та за кордоном, програму добровільної заяви і повернення капіталів з відповідними санкціями, стимулами і процедурами підтвердження відповідно до кращих міжнародних практик, запит до країн -члени ЄС з вимогою надати дані про власність греків і її походження.
У співпраці з ОЕСР будуть проведені нові реформи проти картелів в оптовій торгівлі, будівництві, торгівлі, засобах масової інформації, йдеться в документах.
Згідно з документом, уряд Греції та Фонду з приватизації держмайна HRADF оголосить конкурси з приватизації портів Пірей і Салоніки не пізніше кінця жовтня 2015 року, а також залізничної компанії TRAINOSE і компанії з підтримки рухомого складу ROSCO без істотних змін в умовах тендерів.
Уряд має намір також вжити "незворотні кроки", включаючи оголошення дати тендеру з приватизації енергетичної компанії ADMIE, або надасть до жовтня 2015 альтернативне рішення для забезпечення повного поділу виробництва електроенергії та її передачу для забезпечення незалежності бізнесу.
- Актуальне
- Важливе