live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Китайці створили рідкий метал для виробництва термінаторів

Китайські вчені створили стійкі краплини рідкого металу, які в подальшому стануть основою для роботів нового типу на кшталт термінатора Т-1000 з фільму Джеймса Кемерона

Про це повідомляє ScienceAlert.

Рідкий метал можна буде для застосовувати в галузі електроніки та "м'якої" робототехніки (створення роботів із нежорсткою конструкцією).

Такий метал отримують, сплавляючи галій, олово й індій, однак при цьому на поверхні крапель утворюється тонкий шар оксидів, що робить матеріал липким і непридатним для використання. Проте дослідники розробили метод створення крапель, який дозволяє змінити їхні властивості.

Вчені завантажили шматочки рідкого металу в розчин гідроксиду натрію на 3 секунди, щоб надати їм сферичну форму. Потім їх обробляли тефлоном, частки останнього вкривали зовнішній шар крапель. У результаті вчені отримали пружні кульки металу, які не прилипають до поверхні.

Нові властивості дозволили краплям вільно скочуватися під ухилом в два градуси та відскакувати при ударах. Повідомляється, що в майбутньому дослідники планують змусити матеріал реагувати на зовнішні подразники, змінюючи форму.

новини партнерів

24 листопада, 2017 п'ятниця

23 листопада, 2017 четвер

24 листопада, 2017 п'ятниця

23 листопада, 2017 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати