live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Санкції проти Росії: Уряд хоче заборонити російське програмне забезпечення на об'єктах інфраструктури

Кабмін пропонує Верховній Раді розширити перелік санкцій проти Росії, заборонивши використання на об'єктах критичної інфраструктури російського програмного забезпечення і технічних засобів телекомунікацій

Відповідний законопроект №8042 уряд зареєстрував 15 лютого, повідомляє сайт Верховної Ради.

Відповідно до законопроекту про внесення змін до закону про санкції, Кабмін пропонує доповнити перелік можливих санкцій "забороною або обмеженням використання на об'єктах критичної інфраструктури програмного забезпечення і технічних засобів телекомунікацій, що походять з іноземної держави, до якої застосовано санкції".

Санкції також поширюватимуться на програмне забезпечення та обладнання, розроблене або вироблене компанією, що підконтрольна юридичній особі, яка належить підсанкційній іноземній державі.

Крім того, під санкції підпаде продукція компаній-резидентів такої держави.

"Прийняття законопроекту створить правову основу для введення секторальних санкцій заборони або обмеження використання на об’єктах критичної інфраструктури програмного забезпечення та технічних засобів телекомунікацій розробленого/виготовленого суб’єктами господарювання держави-агресора, що законодавчо надасть можливість невідкладного та ефективного реагування на наявні і потенційні загрози національним інтересам і національній безпеці України", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Рішення про застосування відповідних санкцій ухвалюватиме Рада національної безпеки та оборони України, вводитиме в дію президент України, затверджуватиме - Верховна Рада впродовж 48 годин після підписання указу президентом.

Наразі законопроект направлено на розгляд Комітету з питань національної безпеки і оборони.

  • Нагадаємо, раніше в Мінфіні США заявили, що проти Росії невдовзі запровадять нові санкції через втручання в американські вибори 2016 року.

новини партнерів

15 грудня, 2019 неділя

15 грудня, 2019 неділя

14 грудня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати