Перш ніж підвищувати ціну на електроенергію, треба провести аудит енергоринку, — ексміністр палива та енергетики Продан

В Україні необхідно провести аудит енергоринку, і тільки потім піднімати питання про підвищення тарифів

Таку позицію висловив Юрій Продан, міністр палива та енергетики у 2007-2010 роках, в ефірі програми Energo live з Олександром Морщавкою на телеканалі "Еспресо".

"Перше, що необхідно зробити для того, щоб визначити, яка повинна бути ціна, — це провести аудит енергоринку. По-друге, треба ліквідувати той безлад, який на сьогоднішній день є і в управлінні паливно-енергетичним комплексом, і в регулюванні", — переконаний Продан.

Він висловив переконання, що Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) повинна перевірити ліцензіатів, у першу чергу генеруючі компанії, "щоб визначити, хто сьогодні працює у збиток, а хто має на енергоринку переваги, яких не повинен мати; хто сьогодні виторговує повітрям і забирає ті гроші з енергоринку, які потім буде платити населення".

За словами колишнього міністра палива і енергетики, треба вирішити питання з зеленою енергетикою та прибрати запроваджені пільги, зокрема, щодо "зеленої металургії". 

"Всі ці кроки треба здійснити, зробити, щоб цей енергоринок справді був і прозорим, і конкурентним, щоб ціна там була економічно обгрунтована, а вже після того піднімати питання, на скільки піднімати ціни, — але їх піднімати потрібно", — резюмував Продан.

  • Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з грудня підвищила тариф на передачу електроенергії до 312,76 грн/МВт-год з 240,23 грн/МВт-год.
  • Тимчасово виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрія Бойка раніше прогнозував, що уряд протягом поточного тижня може ухвалити рішення щодо зміни тарифу на електроенергію для населення у бік підвищення.

 

новини партнерів

15 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати