Львівський нардеп Ярослав Дубневич з дружиною ділять майно, яке може конфіскувати НАБУ

Подружжя не заявляє про намір розлучатися, а представницею Наталії Дубневич є юрист фірми, яка віддавна веде справи братів Дубневичів

Про це йдеться в матеріалах судової справи, інформує "Еспресо.Захід".

Дружина народного депутата зі Львова, члена депутатської групи "Партія "За майбутнє" Ярослава Дубневича Наталія заявила, що між подружжям не досягнуто згоди про порядок поділу спільного майна, набутого за час шлюбу, тому вона подала позов, в якому просить суд допомогти зробити це.

Наталія Дубневич звернулася до суду ще в середині вересня. У справі відбулося вже три засідання. Останнє – 23 листопада, але тоді його перенесли "у зв’язку із коронавірусною хворобою та перебуванням на амбулаторному лікуванні". Наступне засідання призначили на 25 січня.

За інформацією видання "Слово і діло", у справі йдеться про близько 100 земельних ділянок і понад 40 об'єктів нерухомості, які наразі арештовані в межах справи НАБУ та САП. Таким чином, у разі поділу майна подружжя Дубневичів арешт із нерухомості, яка дістанеться дружині депутата, скасують. Воно не підлягатиме конфіскації, якщо політика визнають винуватим.

Як прокоментували "Еспресо.Захід" юристи, які займаються схожими справами, у суддів фактично немає підстав заборонити поділ майна. Адже кримінальне провадження стосується періоду з 2015 року, а поділ майна подружжя – від моменту одруження, тобто з 1969 року.

Про те, що завданням цього процесу є не стільки поділ майна, як його порятунок від правоохоронців, за словами юристів, свідчить той факт, що подружжя не заявляє про намір розлучитися, а відтак немає особливих підстав розділяти майно. Ще більше на таку думку наштовхує представник позивача, адвокат Ірина П’ятковська, яка є партнером АО "Матвіїв і Партнери". Саме ця фірма давно обслуговує інтереси братів Дубневичів у різних справах.

Як зазначалося раніше, Вищий антикорупційний суд скасував арешт готівки нардепа Дубневича, а саме 119 тисяч доларів і 102 тисяч євро. Підставою для скасування стало рішення Печерського райсуду Києва у цивільній справі за позовом зятя Дубневича до нардепа. Детективи НАБУ та прокурори САП звернулися до суду з клопотанням про повторний арешт майна.

Відзначимо, що конфіскація коштів відбувалась у результаті обшуків у кримінальному провадженні, відкритому детективами НАБУ. Бюро інкримінує нардепу незаконне заволодіння 93,3 млн грн. За версією НАБУ, Ярослав Дубневич, будучи народним депутатом України за попередньою змовою групою осіб, знаючи про наявність єдиного виробника стрілочної продукції на території України – ПАТ "Дніпропетровський стрілочний завод", замість більш економічно вигідної переговорної процедури закупівлі разом з іншими особами організував проведення відкритих торгів із залученням підконтрольних підприємств: ТОВ "Арго" і ТОВ "Корпорація КРТ". У результаті закуплено елементи верхньої будови колії за завищеними цінами, що призвело до збитків залізниці на суму 93,3 млн грн.

  • Нещодавно Ярослав Дубневич також намагався оскаржити рішення Верховної Ради про зняття з нього недоторканності, але Верховний Суд підтримав позицію парламенту.
  • Нагадаємо, у 2020 році Ярослав Дубневич брав участь у місцевих виборах від партії "За майбутнє" до Львівської обласної ради. Вони успішно подолали 5-відсотковий бар'єр, проте народний депутат залишився працювати у Верховній Раді.
  • Пішов у місцеву владу і брат Ярослава, Богдан Дубневич – він очолив рідну для нього Солонківську ОТГ на Львівщині.
  • Обоє братів також можуть виявитися причетними до ще однієї гучної справи, яку розслідує НАБУ. Вона стосується розкрадання природного газу на загальну суму 2,1 млрд грн на ТЕЦ у Новояворівську та Новому Роздолі на Львівщині.

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати