"Злив" операції із захоплення "вагнерівців": нардепи-"слуги" блокують створення тимчасової слідчої комісії, - Железняк


фото: rada.gov.ua
За словами Ярослава Железняка, партія "Слуга народу" блокувала призначення своїх членів у ТСК щодо можливої державної зради у справі "вагнерівців" через опозиційну більшість у складі комісії

Про це народний депутат від факції "Голос" Ярослав Железняк розповів у інтерв'ю "Цензору".

Железняк, розповів, що коли його заступник Роман Костенко ініціював створення тимчасовоЇ слідчої комісії (ТСК) по "вагнерівцям", партія "Слуга народу" відмовилась направляти туди своїх делегатів.

"Ви ж знаєте, як створюється ТСК? Кожна фракція повинна подати своїх кандидатів. Після цього це зводиться на комітеті. Після цього - подається як постанова. Так от, "Слуга народу" категорично відмовлялася подавати своїх кандидатів. Ми почекали чемно, і після цього ми, "Європейська солідарність", "За Майбутнє" і "Батьківщина" подали своїх кандидатів. На комітеті це питання було розглянуте і ТСК сформована. Тобто юридично там все готово. Ми виносимо, можемо проголосувати. Але, звичайно, це блокується", - зазначив нардеп.

Він зауважив, що більшість у ТСК щодо вагнерівців таким чином складають представники опозиції.

"Наразі ми домовилися з моїм колегою, керівником "Слуги народу" (Давидом Арахамією, - ред)., про те, що вони подадуть своїх членів. Ми ще раз переголосуємо цю постанову на комітеті - і вже вона буде прийнята2, - додав він.

За словами нардепа, ТСК у справі дасть змогу викликати деяких службовців - Служби безпеки України, зовнішньої розвідки і інших - і під свідчення записати їх слова (якщо це не є державною таємницею).

"Дивіться, одна справа – коли певні речі є державною таємницею. Інша - чи планувалася операція, чи ні, і таке інше. Наскільки мені відомо, щось подібне можливе в рамках роботи комітету з питань оборони. Там теж є багато членів комітету, які мають доступ до державної таємниці. Але, на жаль, результат такого обговорення не може стати предметом рішення парламенту. Саме тому в даному випадку ця ТСК так небезпечна для влади. Бо якщо підтвердяться ці факти (а є обґрунтоване передчуття, що підтвердяться) - тоді це може мати величезні наслідки. В тому числі і міжнародні - для тих посадових осіб, які брали участь в обговоренні цієї операції", - відповів Железняк на зауваження журналіста, що нардепи можуть нічого не дізнатися, якщо справа під грифом.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати