Топ-5 смартфонів, які варті витрачених коштів
Якщо ви втомилися від вічної боротьби вибухонебезпечних гаджетів від iPhone і Samsung, редакція Еспресо вирішила допомогти з вибором подарунків на Новий рік і скласти список доступних смартфонів від бюджетних ліній до флагманів
Якщо ви втомилися від вічної боротьби вибухонебезпечних гаджетів від IPhone і Samsung, Редакція Espresso.tv вирішила допомогти з вибором подарунків на Новий рік і скласти список доступних смартфонів від бюджетних ліній до флагманів.
1. DOOGEE X5 Max
Ціна: від 1900 грн
Цей китайський виробник смартфонів займає перше місце у списку найбільш бюджетних смартфонів.
Низька вартість телефону була досягнута за рахунок мінімальній комплектації і непримітного дизайну з дешевих матеріалів.
Роздільна здатність дисплея 1280х720, а розмір – 5 дюймів. Смартфон не розрахований під ігри, а тому мультитачевість дисплея обмежується лише двома дотиками одночасно.
Чотирьохядерний процесор MediaTek MT6580 не відрізняється потужністю, а 1 Гб оперативної пам'яті не додає продуктивності, однак для повсякденних завдань (Skype, месенджери і серфінг в інтернеті), можливостей смартфона більш ніж вистачає. 8 Гб – такий розмір внутрішньої пам'яті телефону, і розширюється він лише до 32 Гб.
DOOGEE X5 Max працює на платформі Android M, відмінною рисою якої є меню: список програм розташований не на декількох екранах, а виводиться на стрічці, що можна прокручувати. Незважаючи на бюджетність, смартфон має вбудований сканер відбитків пальців, режим турбозавантаження, сканер QR–кодів і "розумну" систему розблокування. Вона дозволяє заходити в потрібну програму з неактивного дисплея, намалювавши на ньому потрібний символ пальцем.
Основна і фронтальна камери смартфона однакові і мають 5 мегапікселів, однак виробник використовує програмне забезпечення, що допомагає інтерполювати зображення до 8 мегапікселів.
Виробник не поскупився на ємність батареї, розмір якої становить 4 000 мАг. DOOGEE X5 Max здатний прожити дві доби в режимі телефонних дзвінків і 10 годин при перегляді відео.
2. Microsoft Lumia 550
Ціна: від 2 200 грн
Один з перших бюджетних смартфонів від Microsoft не отримав належної уваги через критику операційної системи Windows 10 Mobile, на базі якої він працює. Однак варто зазначити, що операційна система смартфона є однією із головних переваг, так як періодично і успішно оновлюється, на відміну від своїх конкурентів. Але не варто забувати, що на даний момент розробники програм вкрай нечасто адаптують їх під Windows Mobile.
Смартфон обладнаний стандартним для бюджетних телефонів чотирьохядерним процесором Snapdragon 210 і 1 Гб оперативної пам'яті. Внутрішня пам'ять невелика – 8 Гб, однак розширюється до рекордних 200 Гб.
Дисплей телефону 4,7 дюйма матрицею 1280х720 пікселів вирізняється яскравістю, контрастністю і глибиною кольору, але може блікувати на сонці.
Основна камера має 5 мегапікселів, а фронтальна – 2 мегапікселя, однак тут виробник вирішив взяти не кількістю пікселів, а якістю. Основна камера має автофокус і спалах, знижує рівень шумів і добре фотографує.
Ємність батареї складає 2100 мАг, і цього цілком достатньо для смартфона. Такий акумулятор протримається 6 годин на грі, 10 годин при огляді інтернет-сторінок, і стільки ж при перегляді відео. Акумулятор не має опції швидкої зарядки.
Такий смартфон пасуватиме невимогливому користувачеві, який цінує стабільність роботи операційної системи і не потребує великої кількості програм.
3. Xiaomi Redmi 3s
Ціна: від 3 100 грн
Лінійка Redmi є бюджетною у Xiaomi. Однак цей виробник ніколи не економить на начинці своїх гаджетів. Смартфон пасує любителям потужних гаджетів з демократичною ціною.
В смартфоні використовується восьмиядерний процесор Snapdragon 430, з частотою ядра в 1,3 ГГц. Кількість оперативної пам'яті Redmi 3s залежить від варіантів збірки від 1 Гб до 3 Гб. Внутрішня пам'ять телефону так само пропонується на вибір від 16 Гб до 32 Гб. При таких характеристиках смартфон без труднощів запускає всі сучасні ігри на середніх, а іноді і високих параметрах.
Найкращим, що вдалося вмістити розробникам в Redmi 3s – це камера. Основна камера має 13 мегапікселів, а фронтальна – 5 мегапікселів. Для смартфона бюджетної лінії фотографії виходять високої якості. Однак якість запису відео далека від досконалої.
Іншим приємним сюрпризом є батарея смартфона – 4100 мАг. При не дуже високій роздільній здатності екрана, 1 280×720 пікселів, в режимі ігор смартфон витримає 9 годин, серфінг в інтернеті розрядить батарею за 16 годин.
Гаджет працює на платформі Android 5.1 з фірмовою прошивкою MIUI.
4. Meizu Pro 6
Ціна: вiд 7 000 гривень
Meizu славиться своєю дружбою з корейськими колегами по цеху, компанією Samsung. Зазвичай, чіпсети на свої смартфони Meizu закуповує якраз у них. Однак, в цьому році компаньйони не зійшлися в ціні. Можливо, керівництву Samsung просто не сподобалося, що в 2015 році компанія Meizu маючи той же процесор обігнала за продуктивністю їх Galaxy S6.
У смартфоні був використаний десятиядерний процесор Helio X25. Та нехай кількість ядер не вводить в оману покупців - з 10 ядер процесора потужними виявилися тільки 2. Наявність десятиядерного процесора так само негативно вплинула на працездатність батареї.
Продуктивність такого процесора набагато нижче, ніж у Snapdragon 810 і у нових процесорів Exynos компанії Samsung. Однак приємно радує наявність 4 Гб оперативної пам'яті, що трохи компенсує низьку продуктивність процесора.
Попри цей недолік, виробники Meizu вирішили вразити своїх покупців, додавши 21-мегапіксельну камеру Sony в свій флагман. З такою камерою можна друкувати афіші на білборди і знімати відео з роздільною здатністю 3840x2160 пікселів. Проте фотомодуль вдарив по працездатності батареї. Фронтальна камера смартфона має 5 мегапікселів.
Ще один недолік смартфона - низька ємність акумулятора в 2560 мАг, яка компенсується економічним дисплеєм AMOLED, роздільна здатність якого 1920 х 1080 пікселів. При таких характеристиках грати на подібному смартфоні можна буде 3 години, переглядати відео і переглядати сайти в інтернеті - протягом 10 годин.
Приємним доповненням послужить якість звуку в Meizu Pro 6, хоча це не буде сюрпризом для тих, хто вже користувався телефоном цього бренду - смартфони компанії Meizu завжди були популярні серед поціновувачів хорошого звуку.
Попри багатоядерність процесора, Meizu Pro 6 не є ігровим і більше пасуватиме людині, що любить слухати музику і робити якісні фотографії.
5. Xiaomi Mi5
Ціна: від 7 000 грн
У порівнянні з попередньою моделлю Mi4, новий флагман зазнав деяких змін у зовнішньому вигляді, а металеве обрамлення вирішило проблему скрипучості корпусу.
5,15-дюймовий дисплей смартфона має роздільну здатність 1920х1080 пікселів, а також антиударне скло Gorilla Glass 4,1. І хоча роздільна здатність в цьому смартфоні всього лише Full HD, різницю від Quad HD помітити досить складно: соковиті фарби і широкий кут огляду роблять картинку дисплея вельми привабливою.
У смартфоні стоїть новітній восьмиядерний процесор Snapdragon 820 і від 3 Гб оперативної пам'яті. Згідно з тестом Antutu, Mi5 за показниками продуктивності залишив далеко позаду таких конкурентів, як Samsung Galaxy S7, Sony Xperia Z5 і LG G5.
Залежно від комплектації, внутрішня пам'ять телефону варіюється від 32 Гб до 128 Гб. Однак варто враховувати, що додаткових слотів пам'яті немає.
В смартфоні встановлений Android 6.0 з фірмовою прошивкою MIUI. Вона має приємний інтерфейс, безліч налаштувань, а також велику кількість помилок. Звичайно, телефон можна перепрошити, проте не кожен здатен виконати цю операцію самостійно.
У смартфоні є ще один суттєвий мінус – це ємність його батареї у 3000 мАг. При такому потужному процесорі і поганій оптимізації прошивки, смартфон протримається 4 години в ігровому режимі (що вельми непогано), але ось перегляд відео "з'їсть" батарею за 4,5 години, а серфити в інтернеті можна буде лише 6 годин.
Модуль камери від виробника Sony має цілих 16 мегапікселів, швидкий автофокус і правильний баланс білого. Також приємно дивує стабілізація зображення, тобто не доведеться боротися з нечіткими фотографіями, якщо раптом у користувача трясуться руки, або фотографія зроблена з об'єктів, що рухаються.
Фронтальна камера в 4 мегапікселі відрізняється розміром пікселів, що дозволяє захопити більше світла і більше деталей. Такі характеристики роблять можливим отримувати якісні і деталізовані селфі навіть при поганому освітленні.
Попри мінуси в прошивці гаджета, телефон прекрасно пасуватиме любителям якісної фотографії: від селфі для Instagram до панорамної зйомки пам'яток. Головне - не забути докупити додатковий акумулятор для підзарядки.
- Актуальне
- Важливе