Що дивитися на фестивалі "Молодість"
176 - саме стільки стрічок покажуть на цьогорічній "Молодості". Оскільки не народилася ще та людина, яка має суперсилу передивитися геть усе на таких великих фестах, то спробуємо полегшити вам питання вибору і зорієнтувати у цьому скаженому кінопотоці
Необхідно розуміти наступне. Кінофестиваль - це не якась там забавка. Не можна ось так прийти і придбати квиток, тицьнувши пальцем навмання. Зовсім не зле зайти на сайт заходу і глянути коротенькі описання стрічок разом із трейлерами.
Але для початку - трохи про церемонію відкриття. Цьогоріч вона відбулася під відкритим небом, на Поштовій площі. Нагадаю, цьогоріч Молодість вперше відбувається наприкінці весни - раніше це був фестиваль глибокої осені. І сама лиш зміна пори року принесла, я б сказала, суттєві корективи до атмосфери.
Принаймні церемонія відкриття вже не була такою закритою, як раніше, коли представників кінотусовки запрошували до оперного театру, а червоною доріжкою вони проходили без особливого резонансу. Усе через клятий холод, коли вечірню сукню доводиться ховати під пальто. Та й глядачів катма - кому хочеться у таку погоду кудить пхатися і стояти на одному місці кілька годин.
Нині ж церемонію перенесли на Поштову площу, яку у неділю 27 травня заливало сонце. Вхід на сам майданчик був за запрошеннями, але за дійством без проблем можна було спостерігати і без них. Сиди собі у сусідньому кафе на літньому майданчику, дивись на сцену і слухай усі виступи. Вони, до речі, майже усі бути так чи інакше присвячені Олегові Сенцову - схоже, наша кіноспільнота дійсно перейнялася цим питанням і робить усе можливе для політвязнів.
Ну і два слова про фільм-відкриття. Це польська стрічка "Обличчя/Рило", яка характерна критичним поглядом на тамтешні суспільні перипетії та має багато спільного з українськими реаліями. В ефірі Еспресо гендиректор "Молодості" Андрій Халпахчі розповів, що стрічка однаково може бути цікавою як синефілам, так і любителям біль авторського кінематографу
Халпахчі: "Коли людина приходить один-два-три рази на фільм більш сейозний, вона, безумовно, підтягується на сходинку. "Обличчя/Рило" не є абсолютно синефільським, бо зрозумілий усім, особливо нам. Суспільство, яке там показано, нам дуже близьке. Але Шумовська ще і критикує той клерикалізм, те нагнітання католицизму, яке є зараз у Польщі. І я думаю, що вона робить це дуже цікаво, через долі звичайних людей. Є ще одна тема, яка і для нас дуже болюча - в Польщі люди теж прагнуть (молодь особливо) їхати за кордон і влаштовувати свою долю там".
Що ж до подальших показів на Поштовій площі, то усі вони будуть безкоштовними. Вдень туди можна приводити дітей на програму Teen Screen. Судити її, до речі, будуть теж діти. Ну а ввечері та вночі чекайте на хіти під відкритим небом. Особисто я страшенно чекаю на чорно-білу версію "Шаленого Макса: Дорога гніву" (вівторок 29 травня 20:45). Два роки тому ця стрічка взяла купу Оскарів за свою "картинку". Втім, режисер Джордж Міллер вважає саме монохромну версію значно цікавішою.
Для любителів мюзиклів буде знаменита "Вестсайдська історія" (понеділок 28 травня, 20:45) - за верією Американського інституту кінематографії фільм займає друге місце у рейтингу найкрутіших фільмів цього жанру. Нагадаю, мова там йде точно про те саме, що Шекспір описував у своїй трагедії "Ромео та Джульєтта". Лиш дія відбувається на Мангеттені, а ворогують не заможні сім'ї, а злочинні банди.
"Фестиваль фестивалів" - одна з найпопулярніших програм на "Молодості", оскільки там показують стрічки, які вже отримали резонанс на престижних форумах. Приміром, "Місяць Юпітера" брав участь на цьогорічних Каннах. Це угорська фантастична драма про сирійського хлопця, який намагається нелегально перетнути кордон Угорщини. У нього стріляють, після чого герой отримує здатність до левітації. Любителів серіалів може привабити виконавець однієї з головних ролей Мераб Нінідзе, якого вони могли бачити у "МакМафії". Один з показів, до речі, відбудеться на тій же таки "Поштовій площі" (середа 30 травня 20:45)
"Фабрика нічого" встигла нашуміти своєю оригінальністю, відтак, якщо любите експерименти - вам сюди. Історія розповідає про португальську фабрику, працівники якої підозрюють, що керівництво краде обладнання і сировину. Вони організовують розслідування і з'ясовують, що так воно і є. Менеджмент сатаніє і оголошує масове скорочення штату. Покарані працівники мусять чекати на результат і це викликає у колективі таку напругу, яка невідомо чим скінчиться.
"Мадам Хайд" - французька комедія з Ізабель Юппер, яка цього разу перевтілюється у вчительку. Вона злегка дивна, відтак не має особливої поваги ані від учнів, ані від колег. Але одного разу у неї влучає блискавка. Героїня не тільки лишається живою, але і перетворюється на зовсім іншу жінку - таку собі відьму, яка готується звести рахунки з усіма кривдниками.
Ще у цій програмі є "Фантастична жінка" (оскарівський лауреат у категорії "Кращий фільм іноземною мовою") та чорно-біла історія про Ромі Шнайдер "Три дні у Квібероні", яка показує кілька днів з доволі психологічно складного періоду життя акторки. Детальніше програму можна вивчити тут.
Пропоную також звернути увагу на програму "Сонячний зайчик", яка у цьому році обіцяє бути доволі сильною. Серез вже титулованих фільмів - бразильська "Жорстка фарба" (премія "Тедді" на Берлінале) чи американська "Перевиховання Кемерон Пост" (конкурс фестивалю "Санденс"). "Том з Фінляндії" (одна з найдорожчик стрічок цієї країни), "Дні милосердя" (історія кохання на тлі дискусії про смертну кару) - усі ці фільми так чи інакше піднімають проблему ЛГБТ спільноти.
"Скандинавська панорама" теж буде цікавою, зверніть увагу. "Вина" (приз глядацьких симпатій на "Санденсі" та Роттердамському форумі), "Аматори"(кращий скандинавський фільм за версією Гетеборзького фестивалю), "Під деревом" (участь у Венеційському фестивалі). Обрати з усієї програми можна тут.
Нагадаю, що "Молодість" - це фестивалю дебютів. У конкурсних програмах змагаються стрічки, зняті ще не надто відомими режисерами і одна з "фішок" фесту - видивлятися майбутніх метрів. Приміром, свого часу у програмі брали участь Том Тиквер, Брюно Дюмон, Франсуа Озон, та Денні Бойл.
Нині основний конкурс зібрав одні з найгучніших світових дебютів року. Усього їх 12 - "Спадкоємиці" (про жінку, якій доводиться у 60 років змінювати своє життя), "Я не відьма" (про восьмирічну дівчинку, яку звинувачують у відьмацтві), "Страшна мати" (про жінку, яка усе життя була домогосподаркою, а нині наважується написати роман, який шокує її родину) та "Антена" (про те, як може поєднатися супутникова антена і Голокост). Обирайте свою стрічку тут .
Ну і, звісно, особлива увага - українським фільмам, які представлені у кількох програмах. Аби за раз познайомитися із багатьма вітчизняними режисерами (переважно молодими та перспективними) - йдіть на короткий метр. Його показуть блоками і ви зможете для себе уявити певний зріз нашого молодого кіно. Познайомтеся з цими фільмами тут.
Щодо повного метру, то нам пропонують ось що. "Вівчарі" Ігоря Стрембіцького - це інтрига-інтрига. У 2005 році режисер отримав першу в історії України Золоту пальмову гілку. Його короткометражку "Подорожні" там охрестили як страшенно експериментальну, а самого режисера називали багатообіцяючим. Втім, він взяв і зник на цілих 12 років. І ось зараз на "Молодості" Стрембіцький показуватиме одразу чотири історії про карпатських вівчарів.
"Лиса гора" - чергова спроба зняти страшну українську жахалку. Усе, що потрібно про неї знати є у трейлері.
Ну а шанувальникам поета Ігоря Калинця необхідно звернути увагу на стрічку "Пан Ніхто", яка розповідає про те, з чого складається день героя.
І насамкінець, з розкладом показів 47 міжнародного кінофестивалю "Молодість" можна познайомитись за посиланням https://molodist.com/molodist-47/rozklad/
Завантажити файл із розкладом можна тут https://molodist.com/wp-content/uploads/2018/05/rozklad.pdf
- Актуальне
- Важливе