live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

9 місць, які варто відвідати у Львові на новорічно-різдвяні свята

Місто Лева у новорічно-різдвяні свята особливе. Пропонуємо невеличкий путівник того, що і як можна побачити у Львові

Львів – місто історії, романтики та містики. Ми пропонуємо вам дев’ять місць, де варто побувати у місті Лева на новорічно-різдвяні свята

Віртуозні сурмачі

Щодня по буднях о 12:00 і 16:00 та щогодини у вихідні дні з вікна міської ратуші у Львові грають віртуозні сурмачі. Таку традицію започаткували сім років тому у день святкування Львовом свого 755-річчя. Особливу мелодію для  свого міста написав  композитор Юрій Ланюк. Звуки живої та самобутньої музики додають старовинним локаціям особливого шарму.

Ковзанка

У самому центрі Львова на площі Ринок велика сезонна ковзанка вже готова до експлуатації, успішно функціонує та чекає нових гостей.

Домініканський собор

Домініканський собор у Львові – одна з найцікавіших старовинних культових споруд. Уважно придивляючись до фасаду, можна розгледіти цікаві рельєфи, на яких зображений пес, що сидить на Біблії, а в зубах тримає палаючий факел. А  секрет такого зображення криється в самій назві ордену домініканців - Domini canus – Пси Господа.

Старовинна кам’яниця

Шукачам будинків, огорнутих фльором цікавих історій, неодмінно потрібно побачити старовинну кам’яницю на розі теперішніх вулиць Шевської та Краківської.

Одного ранку десь у середині XVI століття на віконницях бічного фасаду споруди містяни прочитали смішну історію, написану вночі невідомим автором про тогочасну власницю оселі – пані Абрекову. Новина швидко розлетілась Львовом і набула шаленого розголосу з подальшим стрімким розвитком даної стихійної новинарні. Масні подробиці з чийогось приватного життя, дотепні карикатури на конкретних людей, гучні памфлети й гострі за змістом епіграми, що часто перетворювались на тогочасні меми, зробили багатьох мешканців міста вельми "популярними". Різноманітні найпотаємніші секрети з’являлись зазвичай по ночах. Дуже скоро стало мейнстрімом на віконницях удови мститись особистим ворогам, переповідаючи не тільки смішні історії чи факти, а й часто вигадані. І все це продовжувалось би дуже довго, якби окремі дописи не почали набувати чіткого політичного забарвлення. Саме така складова альтернативної стінгазети назбирувала найбільше число читачів. На посміховисько вже не боялись підіймати навіть найвищі керівні органи міста. Таких витівок та ще й під самим боком магістрат не потерпів і видав сувору заборону. З того часу "журналістів" ставало дедалі менше, аж поки через покарання сміливців магістрат не позбувся не бажаної "преси".

Ця споруда відома й тим, що на чільному куті її красується один з найвідоміших масонських символів  - "Всевидяче око", яке дивиться просто на мерію.

Святий Миколай і Білий Янгол

Мандруючи вечірніми старовинними вуличками міста Лева, не дивуйтесь, якщо дорогу вам перебіжить … Святий Миколай:))), а на лавку поруч із звичайними смертними сяде перепочити … Білий Янгол:))). 

Памятник Івану Федорову

Пам’ятник одіозному Івану Федоровичу (Федорову), який у 1574 році уклав і надрукував у Львові перший східнослов'янський "Буквар", вдень символічно збирає навколо себе  поціновувачів старих видань книг та дрібного сувенірного краму. Тут можна знайти й не дорогі антикварні дрібнички у вигляді прикрас чи посуду, що автоматично перетворює невеличкий клаптик землі на розмаїтий стихійний блошиний ринок.

Старовинний трамвайчик

У середині старовинного трамвайчика (біля пам’ятника Івану Федоровичу) можна замовити горнятко кави "з собою". Сучасні ж трамваї можуть винирнути з вузеньких вуличок Львова абсолютно несподівано. Тому, обираючи найкрасивішу локацію для фото, не забувайте про свою безпеку ;) .

Вежа Корнякта

Вежа Корнякта була побудована у 1572–1578 роках. В розмаїтій біографії споруди живе непересічна історія про її велетенський дзвін, який нарекли "Кирилом". Він був діаметром у два метри й вважався найбільшим у ті часи в Польській державі. На правах свого поважного розміру "Кирило" виконував функції головного дзвона Львова, вчасно оповіщаючи жителів  про пожежі, військову небезпеку, стихійні лиха тощо.

Порохова вежа

Поціновувачам Львівських легенд та мисливцям за привидами неодмінно потрібно навідатись до Порохової Вежі. Кажуть, що люди, чутливі до присутності жителів тонкого світу, на останньому поверсі споруди у великому залі з роялем неодмінно відчують аномальну енергетику. Переповідають історії, що це дух колишнього сторожа Вежі. Та існує й інша версія про жінку, душа якої застрягла між світів упродовж століть.

До Львова часто приїжджають закохані пари, аби вперше освідчитись в коханні та заручитись у самому серці старовинного міста, яке вже давно нарекли одним із романтичніших.

Під час прогулянок вас часто будуть переслідувати звуки різноманітних інструментів та голосів. Іноді здається, що найталановитіші музики їдуть до Львова, аби позмагатись у своїй професійності. І не дарма, адже саме у Львові народилось багато відомих співаків, композиторів та музикантів. Мабуть цьому сприяє дивовижна енергетика міста, яку можна одразу  відчути, як тільки нога ступає на старовинну бруківку…

 

Все по темі

новини партнерів

14 листопада, 2019 четвер

14 листопада, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати