live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Чорнобильській зоні запровадили нові туристичні маршрути. Фоторепортаж Еспресо

2019-го року до зони відчуження завітало понад 120 тис. туристів зі всього світу. Це на третину більше в порівнянні з попереднім. Аби задовольнити потреби шукачів пригод, в Чорнобильській зоні започаткували нові екстремальні види екскурсій

Крім класичних подорожей до ЧАЕС, любителі екстриму зможуть також збагатити свої знання про ліквідацію техногенної катастрофи з кабіни всюдихода чи з борту каяка. 

null

null

Екскурсія поблизу затонулих барж на всюдиходах, джерело: Державне агенство України з управління зоною відчуження

Нові маршрути відкривають для туристів небачені раніше закинуті порти, де знайшли вічний спокій кораблі-ліквідатори. 

Також, на території забрудненої зони створений Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Так любителі дикої флори та фауни зможуть дослідити біорізноманіття територій, де понад 30 років не ступала нога людини.

null

Дикий олень з вікна автобусу в 10-ти кілометровій зоні відчуження

Після підписання указу президента України Володимира Зеленського щодо розвитку Чорнобильської зони відчуження, голова Асоціації чорнобильських туроператорів - Ярослав Ємельяненко зазначив, що на території Прип’яті планують створити парк спецтехніки, яка брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Для цього туди стягують машини зі всієї 30-ти кілометрової зони. За словами пана Ярослава, техніку знаходять в найрізноманітніших місцях: від узбіч автомобільних шляхів до полів та боліт.

null

БелАЗи, котрі "відмивали" Чорнобильську зону від радіації

null

Залишки зараженої техніки котра брала участь у ліквідації наслідків катастрофи

null

null

null

Військові машини, котрі допомагали усувати наслідки ядерної катастрофи на ЧАЕС

Попри нововведення, догляду та розвитку потребують і вже відомі туристам пам’ятки, які під впливом природи за 34 роки зазнали значних руйнувань. Так, якщо не почати вживати заходів вже сьогодні - унікальні пам’ятки історії заради яких туристи приїздять з усього світу - можуть зникнути назавжди. Одночасно, Ярослав Ємельяненко наголошує: "Тут не можна будувати нічого нового, оскільки це може знищити той шарм за яким сюди приїздять туристи".

null

Готель "Полісся" в центрі Прип’яті

null

Будинок культури "Енергетик" в Прип’яті

null

Закинуті лавки біля центрального стадіону

null

Нежила багатоповерхівка. Прип’ять.

null

Кімната в закинутому будинку

null

Парк атракціонів в Прип'яті 

null

ЗГРЛС (Загоризонтна радіолокаційна станція) "ДУГА"

Чорнобильська зона також значно потребує ремонту доріг та їхнього очищення від рослинності. Цього року в напрямку ЧАЕС вже почали ремонтувати дорожнє покриття. Однак цього не достатньо - кажуть туроператори. Ремонту і догляду потребує вся закрита зона. Вже зовсім скоро там не зможе вільно проїхати легкова автівка, не кажучи вже про туристичний автобус.

На сьогодні всі маршрути розроблені та перевірені за участю низки експертів і не несуть жодної загрози життю та здоров’ю людини. Через коронакризу цього року туроператори відзначають значний спад охочих відвідати ЧАЕС. Однак переконані, що після подолання вірусу популярність цих місць відновиться.

новини партнерів

29 жовтня, 2020 четвер

29 жовтня, 2020 четвер

28 жовтня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати