Меркель обіцяла німцям те, що міг гарантувати лише Путін, або Переклад має значення
Німецькі платники податків будуть десятиліттями розплачуватися за фатальне “газове” рішення уряду Frau M., ухвалене на піці війни Росії проти України
Якщо трубопровід використовуватиметься як зброя, - сказала Ангела Меркель в Києві, - проти Москви будуть введені нові санкції.
Заява - так собі. Aле очікувана і не така вже й погана, враховуючи її можливі наслідки, чи, позитивно кажучи, - перспективи. NS2 добудовано і “Газпром” стверджує, що вже до кінця року постачить до Німеччини 5,6 млрд. кубометрів синенького.
Здавалося б, для сєрмяжної монополії склалося нарешті все гаразд, і наразі все виглядає, як нова ескалація тиску на “західних партнерів”. Газові сховища у Німеччині, Австрії та Нідерландах напівпорожні, а ціна на газ скочила до $600 за тисячу кубометрів. Наслідки чого ми зараз спостерігаємо?
А того, що Путіна бісить т.зв. “NS2-компроміс” саме в силу його непрозорості. Як це не парадоксально, адже саме непрозорість мали б бути Москві до вподоби. Заздалегідь підкреслю, що далі по тексту – лише моя думка як людини, котра аналізує лише відкриті дані. Бо дуже багато залишилося під килимом в Овальному кабінеті.
Отже, добродії, “добрий” поліцейський Джобі (“злим” був його “попєрєднік”) змусив Німеччину стати фактичним гарантом транзиту газу Україною і після 24-го року, в разі, якщо кремлівські почнуть гратися із краном. Але ми маємо розуміти, що питання “якщо” за політичного життя фюрер-канцелерин навіть не стоїть.
Бо Меркель, яка раніше невиразно обіцяла щось і Порошенку, каже тепер Зеленському, орендатору Офіса президента: “Wenn die Pipeline als Waffe eingesetzt wird” (“Якщо трубопровід використовуватиметься як зброя”). Каже прямо у вічі, прилетівши з Москви. Бо компроміс дозволив їй, так би мовити, зберегти обличчя. Але це так тільки на її власний погляд.
Для інших, - та й для самої Німеччини, - репутація залишається зіпсованою. А ми, німецькі платники податків, змушені будемо десятиліттями розплачуватися за фатальне рішення уряду Frau M., ухвалене, нагадаю, в самий пік війни Росії проти України.
Бо досі вона обіцяла те, що гарантувати мав виключно господар Кремля. А він завжди виконував тільки одну обіцянку, дану самому собі: не триматися ніяких обіцянок. Та й чи давав він їх взагалі? Адже нам це відомо тільки зі слів тих, хто їх нібито чув, або дуже хотів почути.
Що ж саме так не подобається голові правління Kremlin Inc.? Я, між іншим, не впевнений, що деталі вашингтонської оборудки були з ним в точності погоджені, або ж були змінені вже в ході перемовин Байдена і Меркель. Але!
Hа погляд Путіна, в результаті оборудки Україна мала бути відверто поставлена на коліна саме за підписом і печаткою західного начальства. Компроміс мав бути з ним, - великим, жахливим і небезпечним, - а не між ними. І без урахування якихось інтересів України, держави, якої, на його думку, навіть не існує.
Тому русіше кайзер впевнений, що його ошукали. І буде мститися. Тобто, вже мститься. Як тільки вміє. Що може Україна? Багато чого. Насамперед, якомога швидше, вибудувати свою суб‘єктність не тільки у якості транзитера, а й у якості видобувника i постачальника.
Одразу постають два ключових моменти: 1) питання спроможності самої України; 2) наскільки млявим буде наступний уряд Німеччини.
І от вже тут буде дуже важливим вірно перекласти, що саме сказала фрау Меркель президенту Зеленському: “якщо” чи “коли”.
- Актуальне
- Важливе