В Ісландії запущена промислова геотермальна електростанція
Міністерство енергетики Ісландії повідомило про створення першої в світі промислової геотермальної електростанції, що одержує тепло з магми Землі
Керни цієї електростанції йдуть углиб нашої планети на більш ніж 2100 метрів. Влада Ісландії каже, що їх електростанція - друга в своєму роді і перша, що працює в комерційному режимі.
У міністерстві кажуть, що їх розробка являє собою вдосконалений вид геотермальних станцій, так як більша частина станцій працює на водяних геотермальних джерелах, а дана станція в буквальному сенсі слова працює на теплі Землі. Крім того, свердловини тут значно глибші, ніж у звичайних геотермальних станцій. Куратори проекту розповіли, що будівництвом станції займалася група компаній в рамках консорціуму Iceland Deep Drilling Project.
Станція розташована в місцевості Крафла, що на північному сході Ісландії. Станція розташована таким чином, що вона наближена до вулканічному кратеру саме в тому місці, де магма максимально близько підходить до корі Землі. Внизу свердловини розташовані спеціальні турбіни, які працюють за рахунок величезної температури і тиску магми, дані турбіни обертаються і генерують електрику. При повному завантаженні електростанція здатна генерувати близько 36 мегават електрики, при тому станція не вимагає палива, здатна працювати 365 днів в році і не залежить від погоди або умов на поверхні планети.
Також електростанція має спеціальні труби з водою, які занурені вниз до магми планети. У поверхні розплавленої магми температура складає більше 450 градусів, що перетворює воду на пару, яка піднімається на поверхню під тиском і обертає парові турбіни, які також генерують електрику. У компанії - операторі кажуть, що два типи генерації необхідні для того, щоб гарантувати відмовостійкість станції, повідомляє Cybersecurity.ru.
Нагадаємо, що згідно сучасним науковим уявленням планета складається з чотирьох шарів: кори, мантії, ядра і внутрішнього ядра. Кора Землі, як правило, має товщину до 8 км під океанами, але може доходити до 50 км під континентами. При цьому, маса кори - це лише 1 % від маси планети. Магма знаходиться нижче і її шар складає більше 3500 км, а на її масу припадає близько 70 % маси. Тиск і температура тут дуже значні.
За словами експертів, головна проблема з використанням геотермальної енергетики полягає в необхідності зворотного закачування відпрацьованої води в підземний водоносний горизонт. У термальних водах міститься велика кількість солей різних токсичних металів (наприклад, бору, свинцю, цинку, кадмію, миш'яку ) і хімічних сполук (аміаку, фенолів), що виключає скидання цих вод у природні водні системи, розташовані на поверхні. За словами фахівців, на сьогодні найбільший інтерес представляють високотемпературні термальні води або виходи пари, які можна використовувати для виробництва електроенергії і теплопостачання.
За прогнозом аналітичної компанії Pike Research, до 2020 року кількість енергії, одержуваної за рахунок роботи геотермальних станцій, у світовому масштабі подвоїться. Pike зазначає, що до кінця 2010 року в світі функціонували геотермальні станції сумарною потужністю 10,7 гігават.
Лідером за кількістю геотермальних станцій зараз є США та Канада. Також експерти відзначають, що 88 % світової геотермальної енергії виробляється в 8 країнах.
- Актуальне
- Важливе