live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Дії Росії в Україні - це загроза для всього світу, - Саманта Пауер

Постійний представник США в Раді безпеки ООН Саманта Пауер заявила, що дії Росії в Україні - це загроза для всього світу

"Якщо наш посил і посил інших країн вже комусь здасться знайомим, то для цього є підстави. Ситуація еволюціонує, але в цілому незмінна - Росія порушує територіальну цілісність і суверенітет України", - заявила Постпред США на початку свого виступу, передає Еспресо.TV.

"Росія бере зобов'язання, але не виконує, а потім пояснює тут те, що не відповідає істині. Останній приклад - Мінські угоди. Ні Росія, ні сепаратисти, не виконали жодної з обіцянок, зафіксованих у Мінських угодах. Сепаратисти замість припинення вогню, постаралися розширити свою територію, Україна ж дотримувалася встановленої лінії розмежування вогню", - наголосила Саманта Пауер. 

За її словами, Росія не дала можливості Україні відновити контроль над кордоном.

"За останні дні активізувалися обстріли сепаратистами навколо аеропорту в Донецьку і біля Маріуполя.
Сепаратисти за підтримки Росії обстріляли дрони ОБСЄ за допомогою апаратури, поставленої з Росії.
Вона спрямовує свою техніку і так звані гумконової і не дає можливість міжнародним Спецмісіям їх обшукувати", - підкреслила вона. 

Постпред США в ООН звернула увагу світової спільноти на те, що українські заручники досі перебувають у полоні в Росії, і що такі дії незаконні. 

"Росія, як раніше, утримує 500 заручників, у тому числі Надю Савченко та Олега Сенцова", - сказала вона. 

Не дотримується Росія і раніше взятих на себе зобов'язань, наголосила Саманта Пауер. 

"Росія зобов'язалася вивезти всю техніку і військових із України, але замість цього вона направляє все більше сил через кордон і зберігає там військову присутність з моменту угоди про припинення вогню.
У нас є свідчення, що неподалік від пункту сепаратистів працює російська військова техніка. Вчора за даними ОБСЄ з території Росії просунулися 43 одиниці немаркованої військової техніки, цей список можна продовжувати довго. Ця діяльність триває протягом останніх 48 годин", - заявила вона.

Також, Пауер акцентувала увагу на так званих "виборах", які пройшли на Донбасі за російської підтримки, особливо дісталося Сергію Лаврову.

"Сепаратисти за підтримки Росії провели незаконні вибори в обхід законодавства і домовленостей в Мінську. Світ побачив, якими методами користується Росія і заохочує сепаратистів. Російський міністр Лавров сказав, що ці вибори нібито були елементом мінських домовленостей. У Перевальську захопленим містом править член козацького бандформування Батя, який сказав, що він підпорядковується тільки Володимиру Путіну і господу Богу. Така ж ситуація з містом Алчевськ", - зауважила вона. 

Постпред США в ООН наголосила, що схожа ситуація і в анексованому Росією Криму, де принижують і переслідують кримських татар.

"Схожі тенденції ми бачимо в Криму, де члени татарської меншини зазнають переслідувань", - сказала вона.

Пауер підкреслила, що Україна жодним чином не порушує мінські домовленості, а тому, світова спільнота має посилити санкції щодо російського агресора. 

"На відміну від Росії, Україна демонструє витримку, незважаючи на провокації. Народ України демонструє демократичний вибір громадян. Україна займається реформами.

Ми будемо готові і далі підтримувати Україну. Віримо, що військового вирішення цієї кризи немає. Рішення повинні бути політичними. Однак проблема в тому, що це неможливо, якщо йому прихильна лише одна сторона.

Нам потрібно продовжувати тиснути на Росію для деескалації конфлікту та дотримання Мінських домовленостей", - закликала Пауер Раду безпеки ООН. 

 

новини партнерів

‡агрузка...

17 лютого, 2019 неділя

16 лютого, 2019 субота

17 лютого, 2019 неділя

16 лютого, 2019 субота

15 лютого, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати