Нацбанк знову змінив правила формування курсу валют
Національний банк України змінив розрахунок індикативного курсу гривні на міжбанку
Про це йдеться в листі НБУ банкам, пише РБК-Україна.
"Доводимо до відома, що починаючи з 12 листопада 2014 Національний банк України змінює процедуру проведення валютних аукціонів. Заявки банків з максимальними і мінімальними значеннями курсу, які будуть визначені з використанням функції стандартного відхилення, не розглядатимуться під час проведення аукціону", - наголошується в листі.
"Заявки банків задовольнятимуться, починаючи з заявки за середньозваженим курсом в спадному порядку, за курсом заявника до повного вичерпання оголошеної суми аукціону. Такий підхід дозволить результатами аукціонів бути більш репрезентативними і відображати реальний стан валютного ринку, а не його максимальні значення", - резюмує НБУ.
Читайте також: Куди занесуть долар нові ініціативи Нацбанку
Нагадаємо, з минулого тижня Нацбанк припинив валютні інтервенції по фіксованому ним курсу в 12,95 грн/$ тим самим дозволивши банкам не топтатися біля цієї позначки при визначенні своїх котирувань.
Тепер регулятор рекомендує фінустановам притримуватися середньозваженого курсу, з можливістю додати не більше 5% при продажу людям і компаніям, який з 5 листопада буде щодня визначатися за результатами голландських аукціонів НБУ.
Валютні аукціони будуть проводитися кожен день протягом декількох місяців в першій половині дня об'ємом $5-10 млн. При цьому Нацбанк підкреслив, що буде їх проводити не для задоволення потреб у валюті населення, а для визначення курсу.
Під час їх проведення НБУ відсікає п'ять найвищих курсів на покупку валюти, і вираховує середнє значення. Також діє класичний принцип аукціону - хто більше всього запропонує за долар, той і зможе купити його. Мінімальна сума для кожного окремо взятого банку встановлена на рівні $100 тис., максимальна - $500 тис.
Також Нацбанк буде застосовувати особливу процедуру "відкидання" спекулятивних заявок банків. Таким чином він спробує зменшити вплив не зовсім обгрунтованих спроб вплинути на загальний курс міжбанку.
- Актуальне
- Важливе