Перехід "Газпрому" на Азію може провалитися, - ЗМІ
Ставка "Газпрому" на Азію може не виправдатися. Китай знижує прогноз споживання газу, а Японія хоче домогтися зниження цін
Про це пише російська газета "Ведомости", передає Еспресо.TV.
Поставки газу в Китай скоро можуть перевищити поточний експорт до Європи (150-160 млрд куб. м на рік), прогнозував в кінці 2014 р голова правління "Газпрому" Олексій Міллер. Але Китаю може не знадобитися стільки російського газу. CNPC знижує прогноз попиту, повідомив на конференції "Нафта і газ Сахаліну 2015" заступник гендиректора компанії зі стратегічних досліджень Ван Чжень.
Держплан Китаю припускає, що до 2020 р споживання газу в країні перевищить 360 млрд куб. м. Але CNPC очікує, що попит в кращому випадку досягне 334 млрд куб. м, а в гіршому - не перевищить 269 млрд куб. м. У презентації говориться, що до 2020 р Китай буде імпортувати 75-80 млрд куб. м трубопровідного газу.
Зараз весь трубопровідний газ він отримує з Туркменії і М'янми. В цей же час почнуться поставки газу в невеликих обсягах з Росії по газопроводу "Сила Сибіру". Всього по 30-річному контракту "Газпром" продаватиме в Китай по 38 млрд куб. м газу на рік.
До 2030 р сам Китай хоче видобувати 270-346 млрд куб. м (залежно від успіхів у розробці родовищ сланцевого газу), імпортувати по трубах 120-130 млрд куб. м і ще 70-80 млрд куб. м у вигляді СПГ (у тому числі з Росії).
Виходить, що, навіть якщо інші країни не будуть нарощувати поставки трубопровідного газу в Китай, на "Газпром" до цього моменту доведеться не більше 40-55 млрд куб. м в рік.
Найбільший в Азії споживач СПГ - Японія чекає радикальної зміни ціноутворення на газ, повідомив заступник гендиректора Tokyo Gas Ясунобо Оно. Після аварії на АЕС "Фукусіма" Японії довелося купувати багато дорогого СПГ для теплових станцій.
Постачальники розраховували, що попит на нього зростатиме. Але країна вирішила відновити роботу частини АЕС.
Якщо газ виявиться неконкурентоспроможний, то попит на нього в Японії знизиться з нинішніх 90 млн т ЗПГ на рік до приблизно 60 млн т до 2030 р.
Так само, як і Європа, Японія робить ставку на енергозбереження та відновлювану енергетику, повідомив директор департаменту міністерства економіки, торгівлі і промисловості Японії Тошихико Фуджії.
"До 2030 р на поновлювані джерела енергії в структурі японської генерації доведеться 19-20%, на АЕС - 17-18%, а на ЗПГ - 22%. Японія націлена на диверсифікацію поставок газу і як і раніше зацікавлена в будівництва газопроводу з Росії", - повідомив Ясунобо Оно.
- Актуальне
- Важливе