На Марсі знайшли кислотний туман, що роз'їдає скелі
Американські дослідники, використовуючи дані з марсохода Spirit, виявили на Червоній планеті сліди отруйного туману, який роз'їдає скелі в районі кратера Гусєва
Про це повідомляє Американське геологічне товариство, передає Еспресо.TV з посиланням на Lenta.ru.
Вчені аналізували показники із спектрометра альфа-частинок і рентгенівського випромінювання (APXS) і з мессбауерівського спектрометра віддаленого доступу - встановлених на марсоході інструментів, призначених для аналізу мінералогії заліза на поверхні Червоної планети.
Дослідники виявили в скельних породах високе співвідношення окисленого заліза до загального заліза. При цьому незвичайний розкид цих порід спостерігався в межах обмеженої території. Подальші дослідження показали, що ці породи втратили кристалічну структуру. Вчені висунули гіпотезу, згідно з якою це сталося через вплив кислотних парів, що утворилися при вулканічних виверженнях на Червоній планеті.
Механізм процесу дослідники описали наступним чином: кислотний туман вилуговує частину гірських порід, залишаючи від них тільки "скелет", з якого поступово виходить волога. Згодом сонячне світло впливає на отриману субстанцію, окислюючи залізо, що міститься в ньому, пропорційно кількості одержуваного світла. Саме це і пояснює високе співвідношення окисленого заліза до загального заліза.
Дослідники порівняли кислотний пар з Червоної планети з отруйним туманом, який утворюється на Гавайях при виверженнях вулкана Кілауеа.
Марсохід Spirit працював на Марсі з 4 січня 2004 року по 22 березня 2010 року, після чого вийшов з ладу.
Нагадаємо, раніше вчені, які проаналізували зроблені марсоходом Curiosity знахідки, заявили, що на древньому Марсі протягом довгого часу існували озера, що збільшує ймовірність наявності життя на планеті в той час.
- Актуальне
- Важливе