live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Астрофізики знайшли найсприятливішу для життя екзопланету

Астрофізики виявили екзопланету LHS 1140b, що відноситься до класу суперземель

Про це повідомляється на сайті EurekAlert.

Вона розташовується в зоні населеності своєї зірки - області, де на небесних тілах можливе існування рідкої води.

За словами вчених, цей астрономічний об'єкт є найкращим кандидатом на звання придатної для життя планети.

Екзопланета обертається навколо червоного карлика LHS 1140, який випускає менше високоенергетичної радіації, ніж інші подібні зірки. Таке випромінювання, характерне для молодих зірок, може бути руйнівним для атмосфер небесних тіл. Однак великий розмір (в 1,4 рази більше Землі) планети говорить про те, що протягом мільйонів років на її поверхні міг існувати океан магми, який насичував газову оболонку водяною парою. Такий стан підтримувалося доти, поки зірка не перейшла в більш спокійний стан.

Вік планети, за оцінками астрофізиків, становить п'ять мільярдів років. Її маса перевищує масу Землі в сім разів, що означає, що LHS 1140b є дуже щільним астрономічним об'єктом і складається з гірських порід і залізного ядра. Рік на ній триває близько 25 днів.

Вчені вважають, що виявлена ​​екзопланета з більшою ймовірністю придатна для життя, ніж Proxima b або планети системи TRAPPIST-1. Однак майбутні дослідження повинні допомогти визначити з високою точністю, яка кількість радіації від червоного карлика потрапляє на поверхню LHS 1140b.

новини партнерів

21 жовтня, 2017 субота

20 жовтня, 2017 п'ятниця

20 жовтня, 2017 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати