live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені з'ясували, які бактерії роблять людей емоційними

Людські емоції знаходяться під контролем бактерій, вважають дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі

Про це повідомляє Psychosomatic Medicine: Journal of Behavioral Medicine.

Учені досліджували зразки калу 20 здорових жінок 18-55 років і за результатами аналізу розділили учасниць на дві групи. У жінок з першої групи в зразках переважали бактерії роду Bacteroides, у інших - Prevotella.

Далі дослідники з'ясували, що велика кількість бактерій Bacteroides корелювала зі збільшенням сірої речовини в префронтальной корі головного мозку, яка пов'язана з обробкою складної інформації, і з великим об'ємом гіпокампу, пов'язаного з пам'яттю.

У жінок з переважанням Prevotella об'єм цих частин мозку був менше, зате у них було більше зв'язків між областями мозку, що відповідають за емоції, увагу і обробку сенсорної інформації. Активність гіпокампу у цих жінок була менш вираженою. Гіпокамп бере участь в регуляції емоцій, так що, вважають дослідники, така особливість може бути пов'язана з його меншим об'ємом.

Учені відмічають, що для уточнення особливостей зв'язку мозку і кишкової мікрофлори належить провести ще безліч досліджень. Проте сама наявність такого зв'язку не викликає у них сумнівів.

новини партнерів

22 листопада, 2017 середа

22 листопада, 2017 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати