live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені вперше видалили ген із хворобою з людського ембріону

Дослідники із США та Південної Кореї вперше видалили із ДНК людського ембріону ген з мутацією, яка викликає спадкове захворювання серця

Про це повідомляє журнал Nature.

Завдяки технології СRISPR-Cas9 вчені у США успішно вирізали ген, який викликає гіпертрофічну кардіоміопатію. Це захворювання серця, яке зустрічається у одного з 500 осіб і може стати причиною раптової смерті.

Під час експерименту дослідники запліднили спермою чоловіка з відповідною мутацією яйцеклітини 12 здорових жінок. Експеримент був успішний у 42 із 58 випадків, тобто у 72% випадках.

Вчені ввели в яйцеклітину матеріал, щоб "полагодити" ДНК за допомогою штучно створеного здорового гена. Однак замість нього, ембріони використали здоровий ген з материнської ДНК.

"Ми виявили, що ембріони самі лагодять себе, якщо є здорова копія гена", - заявив один з вчених, Шухрат Міталіпов виданню The New York Times.

Міталіпов сподівається, що в майбутньому новий метод можна буде застосовувати для лікування інших генетичних захворювань, наприклад гену BRCA, який пов'язаний з раком грудей.

Дослідники заявляють, що під час експерименту не спостерігались відхилення та небажані зміни ДНК.

Через п'ять діб ці ембріони знищили, оскільки вчені не планували їхній подальший розвиток.

  • Раніше аналогічні експерименти провели в Китаї. Однак їх визнали невдалими через зареєстровані небажані зміни ДНК.
Все по темі

новини партнерів

16 жовтня, 2017 понеділок

16 жовтня, 2017 понеділок

15 жовтня, 2017 неділя

14 жовтня, 2017 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати