Порошенко спростовує стосунки з Фірташем і захищає "Роттердам+"
Президент Петро Порошенко заявив, що у 2014 році не підписував угод з Дмитром Фірташем щодо розподілу політичних сфер впливу
Про це Порошенко заявив на прес-конференції, передає Еспресо.TV.
"Я неодноразово наголошував, що в мене не було жодних угод (перед виборами 2014 року – ред.). Жодних угод з Фірташем у мене було. Моя координація з Кличком була і залишається. Я вважаю, що це абсолютно правильна позиція", - сказав Порошенко, відповідаючи на питання про угоду перед виборами 2014 року.
За його словами, зміни в Укрнафті і ПриватБанку та послаблення впливу Фірташа та Коломойського на політиків демонструють, як відбувається деолігархізація в Україні.
“Не може державна влада боротися з кимось конкретним. Я не збираюся цього робити і не підтримаю, якщо це буде робити хтось інший, незалежно, як його звати — Коломойський, Ахметов, Фірташ, Курченко, де і ще довгий список. Я наголошую, що жоден із них уперше не має жодного впливу на позицію президента. Це і є деолігархізація”, - сказав Порошенко.
Також президент відповів на питання щодо енергетичної формули "Роттердам+".
"Декілька слів про Ахметова та про "Роттердам+". Я не збираюся ставати на захист "Роттердам+". Це просто показники біржі. Саме в угоді з МВФ записано - імпортний паритет, тобто орієнтація на біржу. Не подобається Роттердам+, запропонуйте Варшаву+ або Бремен+. Мені ні то, ні то не подобається. В Україні має бути створена енергетична біржа. Ми маємо створити умови, коли саме ринок визначає ціну", - пояснив президент.
- Формула Роттердам+ була введена в умовах втрати Україною контролю над частиною Донецького вугільного басейну. Майже всі шахти з антрацитовим вугіллям, на якому працює більшість ТЕС України, після окупації Донбасу опинилось на непідконтрольній території. Відтак, аби забезпечити енергетичну незалежність України, було прийнято рішення купувати паливо на міжнародній біржі в Нідерландах, куди доставляють вугілля з ПАР та Південної Америки. Нова формула ціноутворення була затверджена Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 3 березня 2016 року.
- 24 березня 2017 року Національне антикорупційне бюро України розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями Нацкомісії у зв'язку з формулою Роттердам плюс, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
- У травні 2017 року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що формула «Роттердам плюс» становить корупційну загрозу для держави.
- Актуальне
- Важливе