Хто спадкоємиця Київської Русі: соціологи показали дані опитування українців
Майже 70% опитаних громадян вважають Україну спадкоємицею Київської Русі, а не Росію
Про це свідчать дані опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у серпні.
Лише 9% українців вважають Росію спадкоємицею Київської Русі.
Зазначається, що при цьому ще 6% вважають, що ані Україна, ані Росія не можуть претендувати на спадок Давньоруської держави.
Соціологи додають, що за десять років тих, хто вважає Україну спадкоємицею Київської Русі, побільшало (у 2008 році таких було 54%), а тих, хто дотримується протилежної думки, поменшало (у 2008 тих, хто говорив так про Росію було 18%).
Частіше за інших про Україну у цьому питанні заявляли респонденти Західного та Центрального регіонів (по 79%). На Півдні та Сході таких опитаних зафіксовано більше половини.
Водночас від 20 до 25% у цих областях нічого не змогли відповісти на це питання, а у східних регіонах взагалі кожен четвертий вважає спадкоємицею Київської Русі Росію. Чим вищий рівень патріотизму опитаних, тим частіше вони зазначали, що саме Україна є спадкоємицею Київської Русі.
Крім того, за даними цього ж соцопитування, 82% громадян України вважають себе патріотами своєї країни.
Лише 13% заявили, що не вважають себе патріотами, ще 5% не змогли відповісти.
Також вказується, що за період досліджень зафіксовано найбільшу кількість тих, хто підтримав би проголошення Незалежності України. Якби такий вибір постав сьогодні, то незалежність підтримали б майже 80% (у 2012 році таких було 62%), і лише 13% не підтримали б.
Найбільше тих, хто підтримує проголошення Незалежності України, на Заході (93%). У Центрі таких респондентів 82%, на Півдні – 72%, на Сході – 63%.
Також зросла кількість тих, хто ідентифікує себе громадянином України: з 57% у 2010 році до 66% у 2018 році.
На запитання "Хто я такий?" 19% опитаних ідентифікували себе як жителя свого регіону, міста, села, 13% просто назвали свою національність, 29% вказали, що вони "просто людина".
10% опитаних назвали як ідентифікатор свою родинну роль, 9% вважають себе "громадянином світу", по 6% опитаних характеризують себе як "радянська людина" та "європеєць".
Також 5%, відповідаючи на питання "Хто я такий?", назвали б свої релігійні переконання, 3% – професію, рід заняття.
Вказується, що опитування проводилося серед населення України від 18 років і старші.
Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.
Терміни проведення: 3-10 серпня 2018 р.
- Актуальне
- Важливе