live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Супрун розвіяла міф про кактуси і радіацію


фото: pxhere
Кактуси насправді не виростають краще, поглинаючи радіоактивне випромінювання

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. 

"Міф стверджує наступне: начебто кактуси - рослини, які краще зростають, поглинаючи радіоактивне випромінювання. Ніби саме воно в надмірній кількості надходить від монітора комп‘ютера та наносить велику шкоду здоров‘ю. А кактуси здатні його поглинати та якимось чином нівелювати цей шкідливий вплив", - пише Супрун. 

Вона зазнчає, що які саме науковці це придумали - невідомо. Не існує жодного наукового дослідження, яке б підтверджувало чи спростовувало цей міф. Науковці навіть не визнають це гіпотезою та достатньою підставою для проведення будь-якого дослідження.

"Достеменно історію появи цього міфу ніхто не знає. Але він живе дотепер, хоча першоджерело знайти практично неможливо", - додала в.о. міністра охорони здоров'я.

Надалі Супрун застерегла від сприйняття неперевіреної інформації за правдиву. Вона пише, для того, аби вберегтися від брехні варто пам‘ятати кілька її рис, які часто можна навіть помітити неозброєним оком.

Одна з них - це відсутність перевірених фактів та наявної конкретики. Ви їх не знайдете у неправдивій інформації, адже тут будуть відсутні деталі, конкретні прізвища, місця чи дати. Відповідно, інформацію не можна перевірити ніяким чином.
Дивні скріншоти, відсутність джерела інформації, закриті коментарі чи представлення думки лише однієї сторони - також можуть бути ознаками роботи фейк-мейкерів.

"Будьте свідомі. Історія з кактусом - досить невинний приклад. Але схоже перекручування інформації, яка стає популярною, може бути використане для більш небезпечних для здоров’я та життя маніпуляцій. Є лише один шлях не допустити це - критичне мислення", - додала Супрун.

 

новини партнерів

27 січня, 2020 понеділок

27 січня, 2020 понеділок

26 січня, 2020 неділя

25 січня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати