live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна розірвала з СНД ще низку угод


фото: media.az
23 січня за ініціативи Мінекономрозвитку уряд припинив для України дію трьох угод щодо економічної співпраці, укладених у межах Співдружності Незалежних Держав (СНД)

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

23 січня за ініціативи МЕРТ Кабінет міністрів України припинив дію трьох угод щодо економічної співпраці, укладених у межах СНД.

Це угода про міждержавний обмін економічною інформацією, угода про обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності та угода про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності.

Проект відповідної постанови розроблено Мінекономрозвитку на виконання Указу Президента України “Про рішення Ради національної безпеки та оборони України" від 2 травня 2018 року.

Угода про міждержавний обмін економічною інформацією (укладена 26 червня 1992 року) та угода про обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності (укладена 24 вересня 1993 року) передбачали налагодження обміну між країнами-учасниками СНД актуальною економічною інформацією та статистичними показниками соціально-економічного становища в країнах, ініційованих урядами країн економічних перетворень, міжнародної торгівлі та інше.    

“У сучасних реаліях ці угоди вже втратили своє практичне значення та не застосовуються, оскільки вся необхідна і потенційно корисна економічна інформація у повному обсязі розміщена у відкритому доступі на офіційних сайтах органів виконавчої влади України та відповідних міжнародних організацій, членом яких є Україна”, - вказують в МЕРТ.

Третій документ - угода про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності (укладена 15 травня 1992 року) передбачала, що країни-учасники СНД будуть спільно координувати свою політику та співпрацювати щодо здійснення зовнішньоекономічної діяльності із третіми країнами та міжнародними організаціями.

“Однак, Україна на сьогодні має низку пріоритетних зобов’язань у сфері міжнародної торгівлі як член Світової організації торгівлі (СОТ), а також в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, і низка положень Угоди про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності в рамках СНД суперечить цим зобов’язанням. Для подолання цієї суперечності дія зазначеної Угоди припинена для України”, - повідомляють в міністерстві.  

Відповідно до рішення Уряду України, Міністерство закордонних справ України має повідомити Виконавчий комітет СНД про припинення дії цих трьох Угод для України.

новини партнерів

12 грудня, 2019 четвер

12 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати