У Міносвіти оприлюднили зарплати "найгрошовитіших" в Україні робітничих спеціальностей
Середня зарплата фахівця з профтехосвітою наразі становить не менше 7 тис. гривень на місяць, а для деяких професій - від 15 до 20 тис грн.
Про це заявила керівник директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік, передає Еспресо.TV з посиланням на прес-службу Міносвіти.
Вона також зазначила, що вже кілька років поспіль традиційно добре оплачуваними професіями є ті, які стосуються аграрного та будівельного секторів, а також сфери обслуговування. Водночас є дефіцитні професії або професії з особливими умовами праці. Вони також мають високий рівень оплати на ринку праці.
До десятки робітничих професій із високим заробітком належать:
- вишкомонтажник - середній рівень зарплати 20 тис. гривень;
- машиніст трубовигинальної установки пересувної - 19 тис. гривень;
- забійник на відбійних молотках - 17 тис. 250 гривень;
- крановий електрик - 15 тис. гривень;
- лицювальник-мармурник - 15 тис. гривень;
- шоколадник - 15 тис. гривень;
- обвалювач морепродуктів - 10 тис. гривень;
- головний касир - 10 тис. гривень;
- бісквітник - 9 тис. 387 гривень;
- водій тролейбуса - 9 тис. 973 гривень.
"Коли ми говоримо про перспективи заробітку для випускників, то тут треба врахувати складність професії, особливості роботи та затребуваність на ринку праці. Але знову ж таки, йдеться про усереднені, офіційні показники від роботодавців, які звернулися до Державної служби зайнятості. У приватному секторі, де рівень зарплати може бути гнучкішим, гарний робітник може заробляти більше фахівця з вищою освітою", - пояснила Шумік.
Дані щодо середнього заробітку за різними класифікаціями професій взято з аналітичних досліджень Державної служби зайнятості станом на липень 2019 року.
- Актуальне
- Важливе