live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Богдан з 2001 року неодноразово порушував норми законів щодо сумісництва, - "Схеми"

Керівник Офісу президента Андрій Богдан на державній службі одночасно обіймав кілька посад, тим самим не дотримуючись низки норм українського законодавства

Про це повідомляють журналісти "Схеми: корупція в деталях" (спільний проєкт Радіо Свобода та "UA:Перший").

Випадки поєднання державної служби з іншою діяльністю простежуються протягом всієї кар’єри Богдана, за трьох різних президентів України.

Чинний керівник офісу президента у минулому працював помічником судді і залишався адвокатом. Починаючи з 2001 року, як вказано в його офіційній біографії, Богдан працював помічником судді Київського апеляційного господарського суду.

В цей час він не зупиняв адвокатської діяльності – про що зазначено у реєстрі адвокатів. Тоді Богдан підписав документ-попередження, що ознайомлений із забороною сумісництва.

Починаючи з 2007 року, Богдан також поєднував державну службу з іншою діяльністю, в порушення низки законодавчих норм.

У грудні 2007 він був призначений заступником міністра юстиції, в той же час він був керівником приватної юридичної фірми, а також не зупинив дію своєї адвокатської ліцензії.

Як з’ясували журналісти, Богдан на той момент підписав документ, що ознайомлений із усіма обмеженнями на держслужбі. Крім того, в цей же період, він понад рік одночасно працював помічником на громадських засадах депутата Андрія Портнова.

Протягом 2010-2011 років він перебував на посаді Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики – і в цей же час не припиняв адвокатської діяльності.

"Державний службовець або інша особа, уповноважена на виконання функцій держави, не має права: (...) виконувати роботу на умовах сумісництва (крім наукової, викладацької, творчої діяльності, а також медичної практики)", – зазначено у 5-й статті закону "Про боротьбу з корупцією".

Журналісти надіслали листа з проханням про інтерв’ю до Зеленського та Богдана за два тижні до публікації. Відповіді вони не отримали.

 

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

9 липня, 2020 четвер

8 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати