live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Богдан з 2001 року неодноразово порушував норми законів щодо сумісництва, - "Схеми"

Керівник Офісу президента Андрій Богдан на державній службі одночасно обіймав кілька посад, тим самим не дотримуючись низки норм українського законодавства

Про це повідомляють журналісти "Схеми: корупція в деталях" (спільний проєкт Радіо Свобода та "UA:Перший").

Випадки поєднання державної служби з іншою діяльністю простежуються протягом всієї кар’єри Богдана, за трьох різних президентів України.

Чинний керівник офісу президента у минулому працював помічником судді і залишався адвокатом. Починаючи з 2001 року, як вказано в його офіційній біографії, Богдан працював помічником судді Київського апеляційного господарського суду.

В цей час він не зупиняв адвокатської діяльності – про що зазначено у реєстрі адвокатів. Тоді Богдан підписав документ-попередження, що ознайомлений із забороною сумісництва.

Починаючи з 2007 року, Богдан також поєднував державну службу з іншою діяльністю, в порушення низки законодавчих норм.

У грудні 2007 він був призначений заступником міністра юстиції, в той же час він був керівником приватної юридичної фірми, а також не зупинив дію своєї адвокатської ліцензії.

Як з’ясували журналісти, Богдан на той момент підписав документ, що ознайомлений із усіма обмеженнями на держслужбі. Крім того, в цей же період, він понад рік одночасно працював помічником на громадських засадах депутата Андрія Портнова.

Протягом 2010-2011 років він перебував на посаді Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики – і в цей же час не припиняв адвокатської діяльності.

"Державний службовець або інша особа, уповноважена на виконання функцій держави, не має права: (...) виконувати роботу на умовах сумісництва (крім наукової, викладацької, творчої діяльності, а також медичної практики)", – зазначено у 5-й статті закону "Про боротьбу з корупцією".

Журналісти надіслали листа з проханням про інтерв’ю до Зеленського та Богдана за два тижні до публікації. Відповіді вони не отримали.

 

новини партнерів

13 грудня, 2019 п'ятниця

13 грудня, 2019 п'ятниця

12 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати