live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Микола Жулинський підтримав Анатолія Загороднього на виборах президента НАН України

Микола Жулинський
фото: day.kyiv.ua
Директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, академік Микола Жулинський підтримав академіка Анатолія Загороднього на майбутніх виборах президента НАН України

Про це йдеться в статті академіка на сайті газети "День".

Микола Жулинський наголошує на важливості збереження автономного та самоврядного статусу Національної академії наук України й, відповідно, свободи наукової творчості її вчених. На його думку, найбільше для подальшого виваженого й ефективного реформування діяльності НАН України підходить кандидатура нинішнього віце президента Академії, директора Інституту теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України академіка Анатолія Загороднього, оскільки останній, з одного боку, користується незаперечним авторитетом у вітчизняних і зарубіжних наукових колах, а з іншого – має великий управлінський досвід і вже відзначився активною участю у реформуванні національної наукової сфери, яке принесло відчутні позитивні результати. 

"…програма А.Г. Загороднього мені видається найбільш реалістичною, придатною для реалізації в умовах сьогодення, у цій кризовій ситуації, в якій перебуває наша держава, національна економіка та економіка всього світу загалом. Найперше тому, що вона передбачає реалізацію цих напрацювань, які вже здійснила НАН у плані реформування академічної наукової сфери", – пише академік Микола Жулинський. 

Крім того, за його словами, академік Анатолій Загородній глибоко розуміє важливість соціогуманітарних досліджень для розвитку як науки загалом, так і українського суспільства й Української держави зокрема.

Нагадаємо, вибори нового Президента НАН України мають відбутися у вересні цього року або й пізніше, в залежності від ситуації з поширенням коронавірусу в Україні. Президент НАН України Борис Євгенович Патон не братиме участі в майбутніх виборах.  

На сьогодні участь  у виборах беруть: Анатолій  Загородній, Володимир Семиноженко, Владислав Гончарук, Сергій Комісаренко та Богдан Данилишин.

новини партнерів

25 вересня, 2020 п'ятниця

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати