Незалежність з присмаком полину. Чому нам потрібна зброя для армії, а не амністія для колаборантів?

Марина Данилюк-Ярмолаєва
20 серпня, 2021 п'ятниця
17:04

Лічені дні лишаються до “Кримської платформи”. І 30-річного ювілею відновлення незалежності, коли задуваючи свічки на іменинному торті з гербом — треба сказати найперше дякую нашим героям зі снайперськими гвинтівками на Сході

І перше, і друге змусили нинішню владу на чолі з найвидатнішим коміком сучасності Володимиром Зеленським чи не вперше задуматись про сумне - окупацію, анексію, агресивну війну в інформаційному полі з боку Росії. А ще якось зробити так, щоб на міжнародній арені Україна перестала здаватись пацієнтом реанімації без ознак життя. У той самий час, коли РФ таки протиснула Північний потік-2 і ціни на газ змушують констатувати, що грошей у армії північного сусіда на війну з нами — буде більш ніж достатньо. 

“Кримська платформа”, на яку чекають представників 44 держав і міжнародних організацій мала б підняти питання окупованого півострову знову в топ. Тим паче у приватних розмовах більш-менш проукраїнськи налаштовані “слуги” теж констатують, що довгий час Україна не висловлювала жодної активної позиції щодо Криму. І це прямо вдарило по суспільному запиту всередині нашої держави на повернення своєї території. Фактично — тема Криму лишилась за бортом для самих українців. 

А що ж там у Зеленського? Чи є розуміння, що минулорічна гра у “всеосяжне перемир’я” та “надо просто перестать стрелять” якраз чи найбільше посприяла тому, що у нас не ухвалені два ДОЗ поспіль для української армії. І взимку пости в стилі: “збираємо кошти на дизель для нашої бригади” — зможуть стати абсолютною реальністю. Так само “надо перестать стрелять” — написане Мендель, Арестовичем і Подоляком — інформаційними шахраями стало мотивом, щоб урешті Німеччина плюнула і почала дбати про свій суто німецький інтерес. І обхід Києва. Засуджувати німців за захист свого гаманця я не берусь.

Ось свіже інтерв’ю групі журналістам, яке Володимир Зеленський давав символічно — на острові Зміїний. Але судячи з цього — про те, що Крим авіаносець Росії, а не перлина відпочинку з газировкою та пахлавою йому сказали не так давно. Наприклад, президент не в курсі, що в 2018 році Конституційна комісія почала напрацювання з Кримськотатарської національної автономії. Він узагалі вважає, що саме “Кримська платформа” має…сісти і написати відповідну законодавчу базу. 

“Це дуже важливий крок, яким повинна займатися Кримська платформа: вивчити законодавство, зміни до законодавства, і запропонувати президенту України вже узгоджений з корінним населенням Криму законопроект.

Я знаю, що за попередньої влади були якісь напрацювання. Чи вони погоджені з моїм офісом? Ні. Чи вони погоджені з кримськотатарським суспільством? Не знаю. Я не знаю, наскільки цей законопроект нормальний. Треба над усім цим працювати”, — сказав президент, за плечима якого рибками гуппі снували Подоляк і Єрмак.

І стало цікаво мені — а нащо це президентці Молдови, прем’єр-міністру Грузії, головам МЗС Франції та Іспанії та міністрам оборони Великобританії та Португалії? У них є час і воля їхнього народу займатись законопроектами влади Зеленського? Чи Володимир Олександрович щиро вважає, що долею українського Криму і кримських татар, які є корінним народом України мають займатись прибульці? Якщо так — то не дивно, що “Кримська платформа” замість серйозної дискусії, як прищепити Росії руки на Чорному морі і відправити сотні тисяч росіян додому — перетвориться у підписання декларацій. Тут шкода хіба значної роботи наших дипломатів, які проробили справді велику роботу.

Можливо, президент Зеленський в глибині душі сумнівається у своїх радниках. Бо ж на питання, хто там займається законодавством перехідного періоду. Шостий перерахував ці прізвища: Андрій Єрмак, Дмитро Кулеба, Олексій Рєзніков та Антон Кориневич. Буквально учора я мала нагоду послухати думку останнього, який ще і є постійним представником президента України в Криму. Діло було на зустрічі з кримськими татарами, переселенцями півострова і колишніми політв’язнями.

“— Починаючи із 2014 року РФ завезла за різними оцінками від півмільйона до мільйона росіян. Чи є пропозиції, як повертати цих людей назад до РФ?

— Звісно, їм там не місце. Але ми вважаємо, що якщо хтось одружився — має право лишитись”.

Я вам скажу, що багатьох присутніх це шокувало. Бо ж будемо чесні — найчастіше до Криму з Мухосранська їдуть молоді люди. Це - армійці, ФСБШники, представники прокуратури і надійні люди із офісу “Единой России”. І якраз ці люди одружуватимуться із нашими кримськими ватницями по повній програмі. Лишати так людей в деокупованому Криму і давати їм український паспорт — це міна уповільненої дії. Яка знову приведе Україну до уроку 2014 року, що скільки вовка не годуй, він все одно на Кремль дивиться. 

Днями за підписом прем’єр-міністра Дениса Шмигаля на сайт Верховної Ради України залили проект закону “Про засади державної політики перехідного періоду”. Цікавий документ, який може збурити суспільство восени.

Із плюсів — нам називають РФ окупантом і навіть прописали, що “Україна не несе відповідальності за дії Російської Федерації чи її окупаційних сил та окупаційних адміністрацій або за прийняті ними рішення”. Із мінусів, які нечесні проросійські політики можуть використати собі заради брудних справ, звучить так — “Встановлення зв’язків та взаємодія органів державної влади України, їхніх посадових осіб з окупаційними силами та окупаційними адміністраціями Російської Федерації, їх посадовими особами допускається виключно з метою забезпечення національних інтересів України”. На практиці — так кум Путіна Віктор Медведчук тривалий час їздив до Москви і поливав брудом нашу державу. Прикриваючись якраз типу захистом прав бранців ОРДЛО. 

Із цікавого: “Факт відсутності окупаційних сил Російської Федерації на території населеного пункту (району) та встановлення повного контролю України над територіями в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці встановлюють міністр оборони України, голова Служби безпеки України та міністр внутрішніх справ України шляхом спільного подання Президентові України, який виключно на такій підставі приймає рішення про визнання відповідної адміністративно-територіальної одиниці деокупованою та встановлення дати її деокупації”. У перекладі на наші реалії це означає — що у разі великої зради на користь РФ полетять голови усіх. І Зеленського, і Баканова, і Монастирського, і Тарана. Їх минулий досвід із замовчуванням обстрілів та ігрища у “всеосяжне” перемир’я показують, що не можна просто так заплющити очі і зробити вигляд, що війни нема. 

Дуже слабко прописані пункти, які стосуються порядку амністій. А от щодо балотування на виборах — тут узагалі вмикають зелене світло для посіпак РФ і ЛДНР. Наприклад, не можуть бути обмеженою у правах балотуватись особи, які:

1. перебували у складі окупаційних адміністрацій Російської Федерації забезпечували життєдіяльність тимчасово окупованих територій та внаслідок своєї діяльності в них не завдали умисно шкоди життю та здоров’ю громадян;

2. перебували у складі окупаційних сил Російської Федерації з примусу або проти своєї волі та внаслідок своєї діяльності в них не завдали умисно шкоди життю та здоров’ю громадян;

3. перебували у складі окупаційних адміністрацій Російської Федерації з примусу або проти своєї волі.

Що це значить, що нинішні очільники МГБ, судді і самопроголошені мери, численні “журналісти” прикинутися камбалою. Скажуть, що кидали проукраїнськи налаштованих людей у катівні і йшли вбивати українських військових “під примусом”. А завжди любили Україну. І особливо її пенсії та біометричний паспорт. 

У мене є чітка підозра, що автором подібних ноу-хау є не Шмигаль, а люди зацікавлені у тому, аби реалізувати російські плани щодо інфікування політичного тіла України Донбасом. Ті, хто шепоче у вухо Зеленському: “Вова, ещё немножко и сделаем мир”. А Шмигалю нічого втрачати — завдяки тому, що він постійно перебуває у масці, його обличчя ніхто не згадає з першого разу. 

А що ж робити українцям? Наша доля і наша правда у наших руках і в нашій силі. Історія — пройдена одного разу має всі шанси повторитись удруге у більш збочених формах. По суті, влада зараз пропонує нам закласти міни у майбутнє аби пройдете у 2014 році — повторилось удруге. А зараз — аби Шостий попіарився на фейковому мирі.

До чого це я? У 2007 році гурти Тартак та Нічлава записали пророчу пісню “Не кажучи нікому”, де у ролі повстанця у вишиванці, який загинув у 1943 році в бою під Загоровим, боронячи рідну землю від загарбників — знявся фотокореспондент Віктор Гурняк. 

“Одна біда пішла на захід, інша прийшла зі сходу.

І знову сльози, знову страх, знову страждання для народу.

Знову за спинами визволителів

Прийшли нові карателі та мучителі”

Восени 2014 року Віктор Гурняк у складі “Айдару” боронив рідну землю від загарбників на східних теренах України. І загинув від рук росіян. Історія із кліпу втілилась у страшну реальність. Тому знаєте, що? У День незалежності давайте вимагати виконання державного оборонного замовлення для української армії, а не амністії для посіпак так званого ДНР та вкорінення самців із армії РФ, які одружуються на дурних кримчанках. 

Читайте також:
Зеленський РНБО
16 вересня, 2021 четвер
Зеленський скликає засідання РНБО
Віктор Ляшко
16 вересня, 2021 четвер
Після наради у Зеленського: Ляшко анонсував раптові перевірки на золотистий стафілокок по всій Україні через отруєння в хмельницькій школі
16 вересня, 2021 четвер
В Україні оголосили штормове попередження: яким областям очікувати негоду
Київ
+21
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.59
  Купівля 26.59
  Продаж 26.83
 • EUR
  Купівля 31.2
  Продаж 31.58
 • Актуальне
 • Важливе
2021, п'ятниця
17 вересня
19:35
Олексій Данілов
Радбез запустив систему моніторингу олігархів
19:27
Кінгслі Коман
Зірка "Баварії" переніс операцію на серці
19:09
Порошенко закликав світ не визнавати так звані вибори до російської Держдуми
19:05
Олексій Данілов
Україна введе санкції проти учасників виборів до Держдуми РФ на окупованих територіях
18:59
Зеленський
Зеленський 20 вересня відправиться до США
18:48
Микита Потураєв
Потураєв: Журналістів, які рік не ходили до Ради, потрібно позбавляти акредитації
18:27
Олександр Петраков
Петраков оголосив склад збірної України на матчі жовтня, у ньому немає Малиновського
18:26
громадський транспорт
На вихідних через масові заходи змінять рух громадського транспорту у центрі Києва
18:14
"Зоря"
Це не команда, а х**ня якась, - екс-тренер збірної України Сабо розкритикував "Зорю"
18:13
Портников
“ПолітКлуб Віталія Портникова” 17 вересня
18:09
Михайло Радуцький
Навантаження на медичну систему лишається контрольованим, - Радуцький
18:02
МОЗ
В Україні з’явилось обладнання для виявлення нових штамів коронавірусу
17:47
Олімпіада-2022
Організатори оприлюднили девіз Олімпіади-2022
17:39
сепар
Стріляли із заборонених мінометів та запускали безпілотник: окупанти двічі порушили "тишу" на Донбасі
17:18
Ексклюзив
Ганна Маляр
На 2022 рік заплановано рекордне в історії фінансування сектору безпеки й оборони, – Маляр
17:09
суд
Привласнили понад 42 млн грн, які вилучили у крадія: на Дніпропетровщині суд виніс вирок двом правоохоронцям
17:07
СБУ ліквідувала ботоферму, яка працювала на зрив національної програми вакцинації в Україні
Планували зірвати вакцинацію в Україні: у Дніпрі викрили російську ботоферму
16:48
Олександр Усик
Усику нічого втрачати, - менеджер поділився перевагою українця в бою з Джошуа
16:40
Наталка Діденко
Україна порине у циклонічну елегію, - Наталка Діденко попередила про холодні й дощові вихідні
16:19
вакцина
МОЗ дозволило комбінувати вакцини Pfizer і Moderna
16:03
мзс Росії
МЗС Росії у Twitter назвало вторгнення на захід України та до Польщі у 1939 році "визвольним походом"
16:03
В Росії почали виробляти вакцину від коронавірусу AstraZeneca
16:02
Валентин Наливайченко
Вбивство Гонгадзе: Наливайченко розкрив деталі спецоперації із затримання Пукача
15:41
Мар'яна Безугла
Комітет Ради рекомендує парламенту прийняти законопроєкт про олігархів
15:36
граната
В Одесі чоловік погрожував підірвати гранату в школі
15:25
алфавіт
Перехід на латиницю: в Україні оновлять правила транскрипції і транслітерації алфавіту
15:23
З діалогами українською: британський гурт Bring Me The Horizon випустив кліп, знятий у Києві
15:00
Українка в Іспанії зірвалась зі скелі у море, коли робила селфі, її стан - критичний, - ЗМІ
14:58
Георгій Бущан
Голкіпер "Динамо" Бущан назвав нападників, проти яких йому було найважче грати
14:42
Ексклюзив
Газ
Газ і кулі. Як Росія схиляє Банкову до економічної капітуляції
14:33
Північний потік-2
"Північний потік-2" має сертифікувати ще Єврокомісія, це триватиме до двох місяців часу, - ЄК
14:26
Данило Болдирєв
Українець тріумфував на ЧС зі скелелазіння у Москві
14:05
Тарас Мельничук
Представник уряду в Раді перебуває у реанімації з коронавірусом, - Арахамія
13:58
Віктор Скрипник
Посипати голову попелом не будемо, - тренер "Зорі" підсумував ганебний результат матчу у Лізі конференцій
13:55
Сергій Фурса
"Закон про деолігархізацію нагадує "палицю" для олігархів, які не підпорядковані Зеленському", − банкір Сергій Фурса
13:49
Постраждали мирні жителі, пошкоджено храм ХІХ ст.: окупанти під час навчань обстріляли село, - розвідка
13:37
Максим Крипак
Зеленський надав звання Героя України найтитулованішому спортсмену Паралімпіади-2020
13:24
Всесвітній економічний форум
"Сформувати партнерські відносини і політику": Всесвітній економічний форум повертається у Давос
13:19
У Києві через футбол 18 вересня можливі обмеження в роботі трьох станцій метро
13:15
Тарас Кремінь
Кремінь заявив, що перехід на латинку несе загрози нацбезпеці
Більше новин