Прославлення Бандери, "Слідом за пам’яттю" Андруховича й Леся по-глобальному: флешмоби, які підкорили серця українців у 2021-му
Флешмоби стали не лише трендами соцмереж, а й повсякденням для українців. У TikTok й Instagram ширяться вірусні відео, а під куполом Верховної Ради депутати з ентузіазмом співають "Батько наш Бандера". Тож "Еспресо" пропонує разом поринути в святкову атмосферу і згадати флешмобний 2021-й
Діти Бандери у школах й парламенті
"Пісня "Батько наш Бандера" стала мегапопулярною після того, як діти однієї із львівських шкіл заспівали її та опублікували у TikTok. Четверо школярок виконали цю пісню у класі, започаткувавши таким чином флешмоб і спричинивши шквал обурень у російському інформаційному просторі.
"Учителька на уроках історії розповідала нам про діяльність цих діячів, їхню національну позицію щодо Незалежності і Самостійної ідеї України. Саме на цьому уроці історії ми дізнались про діяльність Романа Шухевича, Степана Бандери, ОУН та УПА", – розповіли в ефірі "Говорить Великий Львів" про старт флешмобу дівчата.
Така композиція не нова. Адже її у 2019 році на камеру вже співали ще тодішні семінаристи, випускники "Богослов’я" Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, коли приїхали у садибу Степана Бандери у селі Старий Угринів.
Проте трендом пісня стала після відео львівських школярок.
Молодь громадських організацій зі Слов’янська теж долучилися до популярного флешмобу.
Дівчата в камуфляжі станцювали на фоні стели "Слов'янськ" при в’їзді в місто під ремікс на пісню "Батько наш - Бандера, Україна - мати". А навколо диміли червоний і чорний фаєри, а над стелою майоріли синьо-жовтий і червоно-чорний прапори.
У свою чергу українські футболісти не тільки можуть вийти у плей-офф, - а й потрапити у топи YouTube.
Так, гравці клубу Другої ліги "Карпати" Галич підтримали популярний патріотичний флешмоб.
Повстанська пісня долетіла і до Верховної Ради. Її у сесійній залі виконала фракція "Європейська Солідарність".
GlobalLesyaUkrainka2021
Цьогоріч українці також долучились до міжнародного онлайн-флешмобу #GlobalLesyaUkrainka2021, присвяченого 150-річному ювілею видатної поетеси Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки).
Метою флешмобу було вшанувати авторку, показавши пам’ятні місця її перебування у різних куточках світу. Для цього потрібно було зробити фото, селфі або записати відео, де присутні рядки творів письменниці українською чи іноземною.
Україна назавжди
До річниці Незалежності України громадяни активно долучилися до Всеукраїнської акції-флешмоб "Україна назавжди".
Він проводився з метою формування національно-культурної ідентичності, патріотичного світогляду, активної громадянської, державницької позиції та почуття власної гідності у сфері національно-патріотичного виховання.
Ідею підтримали школярі, студенти, зірки й усі активні громадяни з різних куточків України.
"Слідом за пам’яттю" Юрія Андруховича на радіодиктанті-2021
День української писемності та мови – свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада, у день пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Крім того, саме у цю дату всі охочі пишуть традиційний радіодиктант від "Українського радіо", який відбувається вже 21 рік поспіль.
У 2021 році читцем диктанту став Юрій Андрухович, який у прямому етері прочитав власний текст "Слідом за пам’яттю", що стане початком майбутньої книжки письменника.
Такий флешмоб об’єднав понад 35 тис. освітян.
Більшість учасників диктанту іронічно скаржилися на дуже швидкий темп читання Юрія Андруховича.
А деяких здивувало, що автором диктанту не буде популяризатор української мови Олександр Авраменко, який неодноразово читав його раніше.
Обирай українське. "Танцюй під українське"
Ще одним яскравим флешмобом, який об’єднав Київ, Дніпро і Запоріжжя став "Танцюй під українське".
Він є загальнонаціональним танцювальним флешмобом з популяризації української мови.
Учні хореографічних відділень мистецьких шкіл Запоріжжя танцювали під українську музику одночасно з учасниками із Києва, Львова та Дніпра. Перформанс пройшов у форматі телемосту з прямою трансляцією між містами.
До учасників флешмобу також приєдналися фронтмен гурту "Антитіла" Тарас Тополя й телеведуча Марічка Падалко.
Тополя вважає: "Ключ до розвитку української мови, до її поширення у повсякденному спілкуванні криється у вихованні дітей. І якщо їм це закладати, то тренд на українську мову за 5-10 років, а то й раніше, стане масовим".
"Те, що наші діти будуть говорити українською в майбутньому – залежить дуже сильно саме від нас. Говоріть з ними, підтримуйте їх, показуйте і давайте їм слухати українське. І будьте самі для них прикладом", - сказала Падалко.
Якими флешмобами запам’ятався вам 2021 рік? Пишіть у коментарях!
А "Еспресо" вітає всіх зі святами і бажає активно виховувати громадянську позицію, зберігати віру у світле майбутнє країни й підтримувати ініціативи у культурі.
- Актуальне
- Важливе