Огляд

Закон про мобілізацію та заборона російським спортсменам брати участь у змаганнях. Акценти світових ЗМІ 12 квітня

Ірина Запотічна
12 квітня, 2024 п'ятниця
11:20

У фокусі міжнародних видань - проблема участі російських спортсменів у міжнародних змаганнях, реакція на прийняття законопроєкту про мобілізацію та те, як Росія "воює" за допомогою фейків

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 12 квітня.

Як колективне покарання російських і білоруських спортсменів є не менш моральним, ніж міжнародні економічні санкції

Фото: facebook.com/sportdonoda

The Washington Post написав колонку під назвою "Росія вбивала українських спортсменів. Олімпіада повинна бути повністю заборонена".

Журналісти пишуть про спортсменів, яких убила війна, як-от Аліну Перегудову, якій було всього 14, коли вона загинула від бомбардувань у Маріуполі, чи Сергія Проневича, якого спершу захопили, а потім стратили окупанти.

Деякі організації, зокрема асоціація легкої атлетики, заборонили брати участь у всіх міжнародних змаганнях спортсменам з Росії, а також з Білорусі, яка є маріонетковою державою Кремля. Це означає, що жодні стрибуни з жердиною, стрибуни у висоту чи спринтери з цих двох країн не змагатимуться в Парижі.

Але інші федерації дозволять росіянам і білорусам, хоч і з обмеженнями, брати участь у змаганнях. Як так звані індивідуальні нейтральні спортсмени вони братимуть участь під прапором і гімном, придуманим для цієї нагоди, і без команд, знаків, кольорів чи інших символів, які ідентифікують їхню злочинну країну походження.

Саме в цьому полягає суть проведення Путіним так званих Ігор дружби, які відбудуться у вересні в Москві та Єкатеринбурзі. Ідея полягає в тому, щоб показати, що в Росії все ще є кілька друзів, особливо в Південній півкулі, чия участь притупить образ Росії як вигнанця в Парижі.

Оскільки м'яка сила є дефіцитним російським товаром, на цих антиолімпійських іграх приманкою є гроші. На відміну від справжніх Олімпійських ігор, де спортсмени змагаються за медалі, на Іграх дружби буде розіграно близько 50 мільйонів доларів призових, а індивідуальні чемпіони отримають по 40 000 доларів. 

Ігри дружби, які не дотримуються міжнародної заборони на препарати для підвищення ефективності, також, імовірно, стануть демонстрацією спонсорованого державою допінгу, який протягом багатьох років є акцією Москви в торгівлі на міжнародних спортивних змаганнях. 

Моральні підстави для заборони російських і білоруських спортсменів, які є свідомими чи несвідомими гвинтиками путінської машини дезінформації, а отже, співучасниками його незаконної війни, є очевидними. Про це заявив колишній олімпійський чемпіон з бігу Себастьян Коу, який як президент Всесвітньої федерації легкої атлетики наглядає за міжнародними змаганнями з легкої атлетики.

"Легка атлетика не опиниться на чужій стороні історії. Я не можу по совісті запропонувати спортсменам з країн, які до цього призвели, широкий спектр послуг і статусу", - сказав він минулого року, говорячи про війну.

Європол і всі відповідні агентства мають бути готові протистояти ймовірному сплеску російської розвідки, спрямованої на Європу

Фото: ілюстративне

Своєю чергою в POLITICO вийшла стаття під заголовком "Ми повинні готуватися до більшого втручання Росії".

У виданні пишуть, що зараз, коли вибори до Європейського парламенту призначені на червень, національні уряди країн континенту, Європол і всі відповідні відомства повинні бути готові протистояти ймовірному зростанню активності російської розвідки, спрямованої на Європу.

Постійно розвиваючись разом із новими технологіями, російська дезінформація зросла до діпфейків, підроблених кадрів новин і фейкових вебсайтів, щоб дезорієнтувати й обурювати європейських виборців. Давно минули часи незграбних "ферм тролів", дезінформаційні кампанії тепер проводять за допомогою штучного інтелекту та локальної підтримки.

Головний виклик, який ці операції створюють для Європи, полягає в тому, що вони є війною, не переходячи поріг прямої війни. Натомість вони стирають межу між миром і війною, створюючи дилеми щодо того, як реагувати. А враховуючи сучасний розвинений медіаландшафт, це приносить нові виклики, з якими доводиться боротися, наприклад, нові тенденції в соцмережах, що ускладнює модерацію вмісту.

Європа вже зробила багато позитивних кроків у цьому напрямку, як-от заборона російських державних ЗМІ, надання грантів для незалежної журналістики та продовження роботи довготривалої платформи EUvsDisinfo. Висилання понад 600 російських розвідників, які працювали під дипломатичним прикриттям, також зменшило впливи Кремля в Європі.

Та можна зробити більше. Російська дезінформація адаптувалася, а російські агенти продовжують діяти на європейській території. Наприклад, як у випадку із закриттям проросійського медіа "Голос Європи", коли бельгійські, чеські, польські та інші європейські служби об’єднали свої санкції та провели спільні обшуки, щоб разом розкрити шпигунську групу, яка керувала платформою дезінформації та збирала інформацію про Польщу. І знову ж таки, зв’язок із війною Росії в Україні очевидний, оскільки Польща є головним центром підтримки Києва.

"Простіше кажучи, наша рішучість в Україні – це також наша рішучість захистити власну безпеку", – підсумували у виданні.

Закон про мобілізацію: дилема, яка викликала громадський резонанс

Фото: Sofiia Gatilova/Reuters

Звісно, американські медіа не оминули тему прийняття законопроєкту про мобілізацію. CNN випустило матеріал із заголовком "Верховна Рада України скасовує плани демобілізації, намагаючись посилити армію".

Видання пише, що українські законодавці місяцями обговорювали, чи дозволити українським солдатам, які найдовше служили, повернутися додому, чи невблаганна агресія Росії означає, що вони не можуть дозволити виснаженим військовим відпочити – неприємна дилема, яка викликала громадський резонанс.

Спочатку передбачалося, що військовослужбовцям, які прослужили понад 36 місяців, буде дозволено демобілізуватись і повернутися додому, але, за словами українських законодавців, після втручання міністра оборони Рустема Умєрова та військового командувача Олександра Сирського це положення вилучили із законопроєкту.

Коли закон набуде чинності, військовозобов’язані матимуть 60 днів для того, щоб стати на облік особисто або через електронну систему; ті, хто не зареєструються, будуть вважатися такими, що ухиляються від призову. Чоловіки повинні будуть носити з собою реєстраційні документи в публічних місцях.

Хоча солдати отримають підвищену оплату праці та триваліші періоди відпустки, законопроєкт не встановлює крайнього терміну, який військові повинні провести на полі бою. У ньому сказано, що уряд має подати новий законопроєкт для покращення "ротації військового персоналу в умовах воєнного стану", тобто питання демобілізації, ймовірно, залишиться актуальним.

Десятки дружин і родичів військовослужбовців зібралися в четвер під стінами Верховної Ради України, щоб протестувати проти ухвалення законопроєкту, вимагаючи включити терміни демобілізації.

Анастасія Бульба, чий чоловік Віталій добровільно приєднався до армії відразу після того, як Росія почала повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року, розповіла CNN, що українські солдати "залишені без термінів служби і не знають, коли вони зможуть повернутися до своїх сімей".

Деякі військовослужбовці обурилися таким рішенням.

"Це демотивує і деморалізує військових. Немає ніякої мотивації. Якби був чіткий законопроєкт, де вказано, що треба воювати рік, два, три. Інакше це просто демотивує, оскільки ніхто не знає, коли, де і скільки людина має служити", — сказав CNN солдат артилерійської частини Артем.

Теги:
Читайте також:
Київ
+27°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 40.89
    Купівля 40.89
    Продаж 41.37
  • EUR
    Купівля 45.31
    Продаж 46.01
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
8 вересня
16:04
OPINION
Сергій Фурса
Чи пов'язані вимкнення світла і звільнення Кудрицького
15:57
Оголошено переможців 81-го Венеційського кінофестивалю
15:49
Латвія
На сході Латвії впав російський безпілотник
15:29
вибух
У Херсоні росіяни скинули вибухівку з дрона в кабіну маршрутки: поранено 6 людей
15:20
Ексклюзив
Іран
"Звичайного занепокоєння Заходу буде вже замало": політолог Магда про постачання ракет Ірану до Росії
15:09
Молодіжні активісти "Єдиної Росії" разом з окупантами примусово роздають пропагандистські книжки з історії на ТОТ України
15:05
Помер співавтор хіта My Heart Will Go On Вілл Дженнінгс
У віці 80 років помер співавтор хіта My Heart Will Go On Вілл Дженнінгс
14:55
Марина Мажула
Україна здобула золото й срібло з веслування на Паралімпіаді
14:28
Венесуельські опозиціонери Едмундо Гонсалес Уруттія та Марія Коріна Мачадо
Лідер опозиції Венесуели Гонсалес виїхав до Іспанії, де отримав політичний притулок
14:19
Ілон Маск
Ілон Маск може стати першим у світі трильйонером до 2027 року, - Informa Connect Academy
14:07
OPINION
Радомир Мокрик
З "хорошого русского" неодмінно вилазить самозакоханий імперіаліст і русифікатор
14:01
Оновлено
Донецька область, стела
Війська РФ обстріляли Черкаське на Донеччині: загинули троє жінок, є постраждалі
13:57
Вибух
Росіяни серед дня обстріляли Сумський район: є постраждалі
13:44
РФ зруйнувала готель у передмісті Слов'янська: двоє загиблих
13:43
Полонені російські військові сидять у камері української в'язниці
Російським полоненим заборонили телефонувати додому
13:15
Іран
"Гірше, ніж зараз, бути не може": іранський депутат зізнався, що країна надає Росії балістичні ракети в обмін на їжу
12:58
Кількість загиблих унаслідок російського удару по Полтаві 3 вересня збільшилась до 58
12:42
Оновлено
Вибух на АТП у Києві 8 вересня
У Києві на автотранспортному підприємстві вранці стався вибух: загинули двоє людей
12:29
Ентоні Блінкен
Блінкен здійснить візит до Великої Британії: говоритиме про Україну та Близький Схід
12:24
Володимир Зеленський
Зеленський призначив Верещук і Микиту заступниками керівника ОП, Литвина та Камишіна - радниками президента
12:00
OPINION
Олег Манчура
Шаг - це крок до скасування Росії в Україні
11:43
шахед
Росіяни вночі атакували Вилкове на Одещині: є руйнування
11:41
Кіберфахівці ГУР атакували низку російських підприємств, які виготовляють елементи зброї
11:38
Іран
Іран спростовує заяви про постачання Росії балістичних ракет
11:19
осінь
Тиждень в Україні розпочнеться комфортною погодою, - синоптикиня Наталка Діденко
11:10
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Під час нічної атаки на Україну російські дрони порушили повітряний простір Румунії
10:48
Грант Шаппс
Ексміністр оборони Британії Шаппс закликав уряд країни дозволити Україні бити ракетами Storm Shadow по території Росії
10:27
Балістика, ракета, шахед, дрон, атака
За тиждень росіяни випустили по Україні майже 300 "шахедів" і понад 60 ракет, - Зеленський
10:09
OPINION
Чи завадять американські JASSM іранським ракетам для Росії
10:01
різдво пресвятої богородиці
Різдво Пресвятої Богородиці: заборони та традиції
09:35
Очільник ЦРУ: Ризик ядерного удару РФ по Україні був реальним у 2022 році
09:11
сили ППО
Вночі РФ атакувала Україну чотирма ракетами Х-59 та 23 БПЛА: скільки знищила українська ППО
08:33
Ілон Маск
Щоб побудувати там місто: Маск розповів, коли відправлятиме кораблі з екіпажем на Марс
08:27
Оновлено
ЗСУ війна фронт
Минулої доби на фронті зафіксували 183 боєзіткнення: Покровський та Курахівський напрямки залишаються найгарячішими
08:22
Алієв
Президент Азербайджану Алієв заявив, що може допомогти в мирних переговорах РФ та України
08:10
Інтерв’ю
Глен Грант
Полковник Грант: Росіяни сподіваються на прорив, кидаючи тисячі резервів і утримуючи бронетехніку, щоб потім проїхатися на ній до Києва
08:04
OPINION
Віктор Каспрук
Чи розпочне Путін війну проти Молдови
08:01
Анонс
Кріштіану Роналду, збірна Португалії, Ліга націй
Ліга націй: розклад матчів і трансляцій 8 вересня
07:57
Реджеп Тайїп Ердоган
Ердоган закликав ісламські країни створити альянс проти Ізраїлю
07:37
Удар по Сумах 8 вересня
Окупанти вночі атакували авіацією Суми: є загиблі та поранені, серед них - діти
Більше новин