Як дуже швидко вивчити англійську самостійно
Самостійне вивчення іноземної мови сьогодні є абсолютно реальним завдяки сучасним технологіям та величезному доступу до освітніх ресурсів з усього світу. Щоб вивчити англійську самостійно, необхідно діяти послідовно
Почнемо з того, що потрібно визначитися з цілями, мотивацією та дедлайнами. Навіщо ви вчите мову? Як терміново необхідно вивчити іноземну? Від відповідей на ці питання залежатиме програма, методика і інтенсивність навчання.
Ще один важливий фактор — ваш поточний рівень знань. Перед тим, як підібрати для себе програму та матеріали для вивчення мови, необхідно пройти тест на визначення актуального рівня англійської мови. Так ви визначите свої прогалини та слабкі сторони, зможете зрозуміти на що наголосити під час дистанційного навчання. Коли ви чітко розумітимете вихідні дані, можна приступати до конкретних кроків.
Як вивчати англійську самостійно
Ви визначилися з цілями, завантаженням та знаєте свій поточний рівень — настав час подумати над методикою, ресурсами та платформами для вивчення англійської мови. Ніхто краще за вас не знає, яка методика навчання буде найкомфортнішою та найефективнішою. Подумайте, який підхід вам ближчий, згадайте своє навчання у школі/університеті, на мовних курсах. Якщо вам поки що складно зрозуміти, як краще займатися, візьміть за приклад підхід класичних офлайн та дистанційних курсів англійської, які пропонують різні школи. Вивчіть їхні підходи та методи.
Підручники та платформи для самостійного навчання
Велика різноманітність ресурсів дозволяє студентам самостійно вибирати за якими матеріалами займатися вдома: використовувати друковані чи електронні версії книг для вивчення англійської з нуля, наприклад, Pearson-Longman або Oxford, займатися за інтерактивними підручниками. Останні складаються з теорії, практичних завдань, відео та аудіо контенту, онлайн тестів. Багато авторських підручників є повноцінною платформою для навчання: інформація структурована, подається послідовно, дає можливість практикувати і тестувати нові знання. Можна знайти інтерактивний підручник англійської мови на Booyya.
Наприклад, Notes від Green Forest Teaching Centre дозволяє займатися на будь-якому гаджеті, містить відео та аудіо до всіх тем, допомагає навчитися розуміти мову на слух. Це підручник-платформа повністю англійською, що дозволяє ефективно вивчати мову самостійно, поступово просуваючись на теми.
Ще один приклад інтерактивного підручника англійської мови — 12 TRACKS. Він розроблений із використанням комунікативної методики, технологій «Перевернутий клас». Також дозволяє миттєво перевіряти себе та відпрацьовувати незрозумілі моменти. Інформація подається у форматі відеолекцій, є відео та аудіо, flashcards, авторський контент.
Графік занять
Нема рецепта ідеального розкладу самостійного вивчення англійської мови вдома. Ніхто краще за вас не знає як і коли вам комфортніше займатися. Орієнтуйтеся на свою завантаженість, мету вивчення мови та дедлайни. Наприклад, якщо вам необхідно терміново підготуватися до важливої співбесіди чи іспиту, то намагайтеся щодня займатися за тематичними матеріалами, відпрацьовуйте моменти, які можуть перевірятися. Якщо ви не поспішаючи вчите англійську, візьміть за основу графік стандартних курсів англійської:
- 2-3 рази на тиждень уроки з вивчення лексики та граматики, теорія та практика, відпрацювання отриманих знань;
- 1-2 рази на тиждень розмовна практика: участь у розмовних клубах, спілкування з носіями мови, перегляд фільмів тощо;
- самостійна практика щодня (15-20 хвилин): використання навчальних програм, flashcards, перегляд коротких навчальних роликів на Youtube, TikTok, Instagram тощо.
Не забувайте також про відпочинок, вчасно перемикайтеся, щоб вивчення мови не переросло у виснажливий марафон. Нема потреби щодня студіювати підручники та вивчати по 20 нових слів — займайтеся різноманітно, інтегруйте мову у свої повсякденні заняття та хобі.
Розмовна практика
Не важливо, який у вас рівень англійської, починати практикувати мову необхідно з перших занять. Це легко робити, навіть якщо ви вивчаєте іноземну вдома. Наприклад, ви можете брати участь у Speaking Clubs. Організатори таких зустрічей зазвичай збирають групи з урахуванням рівня учасників. Це заходи, на яких можна прокачати словниковий запас, аудіювання та розмовні навички, поспілкуватись на цікаві теми. Практикувати мову можна і самостійно вдома:
- читайте вголос — це допомагає тренувати вимову та позбутися мовного бар'єра;
- дивіться і повторюйте — ще один спосіб поліпшити вимову, поповнити словниковий запас. Використовуйте ролики на Youtube, фільми, серіали та шоу: дивіться, ставте на паузу та повторюйте. Або перекажіть після переглянутого, що запам'ятали;
- розповідайте історії — вигадуйте їх на ходу, описуйте свій день, згадуйте ситуації з минулого.
Корисні звички тих, хто вчить англійську мову самостійно
Як ми вже зазначали вище, важливо займатися регулярно та різноманітно. Корисні звички студентів, які вчать мову вдома:
- Щодня практикують мову. Це не обов'язкове виконання вправ або заучування правил. Можна виділяти 15-20 хвилин на день, щоб подивитися відео або прослухати аудіо англійською, пройти урок в онлайн-додатку;
- регулярно практикують нові знання. Як тільки ви вивчили нову лексику чи правило граматики, важливо одразу відпрацювати його на прикладах, запам'ятати вживання у контексті;
- інтегрують іноземну у свої повсякденні заняття. Наприклад, займаються спортом за англомовними роликами, слухають аудіокниги мовою оригіналу, дивляться фільми та серіали із субтитрами.
Як бачите, самостійно вивчати англійську не так складно. Головне просуватися у навчанні послідовно, займатися регулярно.
- Актуальне
- Важливе