Огляд

Як у світі оцінили пресконференцію Зеленського та чому переговори про мир поки неможливі. Акценти світових ЗМІ 20 грудня

Юрій Мартинович
20 грудня, 2023 середа
11:04

У фокусі міжнародних ЗМІ пресконференція президента України Володимира Зеленського та побоювання союзників щодо можливої перемоги президента РФ Володимира Путіна

Про це і не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 20 грудня.

Зеленський і Путін обіцяють війну до перемоги, яку кожен бачить по-своєму, тому переговори про мир поки неможливі

на фото Володимир Зеленський

Фото: president.gov.ua

 

Чи не основною темою, про яку писали всі великі міжнародні ЗМІ, була підсумкова за рік пресконференція президента України Володимира Зеленського. У The New York Times оптимістично назвали статтю: "Зеленський після важкого року на полі битви наполягає, що Україна переможе". Американські журналісти відзначають, що хоч контрнаступ України провалився цього року, але президент Володимир Зеленський стверджує, що Росія теж "не досягла жодних результатів" на землі, тоді як Україна досягла успіхів на морі.

"Зеленський заявив, що його країна не програє війну та готова вести переговори з Росією, але лише на власних умовах. ЗСУ не досягли своїх цілей під час контрнаступу влітку, але Зеленський підкреслив, що вони зміцнили свою протиповітряну оборону та досягли успіху в Чорному морі, тоді як Росія має значні втрати", - пишуть у The New York Times.

Потрясіння від російського вторгнення в лютому 2022 року, початкові невдачі та подальші перемоги в перший рік війни створили дивовижну єдність в Україні та серед тих, хто її підтримує, відзначають американські журналісти. Але другий рік війни спричинив величезні людські та фінансові витрати без особливого руху на фронті, залишивши Україну в стані невизначеності у битві, у відносинах із союзниками та у внутрішній політиці.

"Інколи під час своєї прес-конференції Зеленський виявляв спалахи гніву, накидаючись на репортера, який запитував, чому він не сформував уряд національної єдності з опозиційними партіями… Напруженість між Зеленським і головним військовим генералом Валерієм Залужним вилилася в громадськість, викликавши занепокоєння щодо розриву між політичним і військовим керівництвом України. Генерала вважають потенційним суперником Зеленського, хоча він заперечує будь-які політичні амбіції… Зеленський сказав, що генерал Залужний був призначений, як і інші в його уряді. "За одних я вдячний, за інших соромно", — відповів він, не уточнюючи свою думку про генерала", – підкреслюють у The New York Times і додають, що "колись захмарні рейтинги Зеленського впали", адже останнє соціологічне опитування показало, що 62% українців довіряють президенту, порівняно з 84% минулого грудня. Натомість довіра до генерала Залужного становить 88%.

У The Washington Post акцентували на словах президента Зеленського про потребу мобілізувати ще пів мільйона українців наступного року, щоб зупинити продовження вторгнення Росії.

"Здається, Зеленський усвідомлює, що призов ще пів мільйона солдатів буде важко продати втомленій війною українській громадськості. За його словами, він ще розглядає прохання військових, оскільки це питання додаткових фінансів, обороноздатності та загалом людей", - пишуть у виданні.

Натомість на запитання, чи почала Україна програвати війну з Росією, він категорично відповів: "Ні".  

"Зеленський заявив, що Україна готує власні пропозиції щодо мирного вирішення війни, які передасть Росії. Але він сказав, що Київ не відмовиться від своїх наполягань на тому, щоб Росія вивела всі свої сили. "Стратегія не може бути змінена згідно з нашою Конституцією — це все наші території", — сказав він. Натомість Путін на своїй зустрічі з військовими заявив, що готовий вести переговори з Україною, але "виходячи з наших національних інтересів". Він додав: "Ми не віддамо те, що є нашим", — відзначають у The Washington Post, що в обидвох лідерів кардинально різні погляди на завершення протистояння, тому війна триває.

Однак ситуація в Києві видається дедалі складнішою, оскільки вкрай необхідна військова та економічна допомога припиняється у Вашингтоні та Брюсселі, а також з’являються часті повідомлення про нестачу військового персоналу та озброєння, наголошують американські журналісти. На пресконференції Зеленський висловив упевненість, що допомога США буде схвалена найближчим часом. "Ми дуже наполегливо працюємо над цим. Я впевнений, що США нас не зрадять", – сказав він.

Незважаючи на те що українська промисловість зіткнеться з труднощами у виробництві снарядів, щоб заповнити дефіцит, Зеленський заявив, що країна "зробить 1 мільйон безпілотників", хоча він не надав подробиць.

На додаткових сотнях тисяч військових, які потрібні ЗСУ, акцентували також у BBC.

"Протягом усього заходу український президент намагався висловлюватися впевнено, але інколи він виглядав напруженим і сварливим, коли на нього тиснули запитаннями про корупцію серед українських урядовців і законодавців",  – відзначають британські журналісти.

У The Guardian написали, що президент Зеленський провів підсумкову пресконфренцію, щоб "підняти моральний дух після важкого року, оскільки його російський опонент стверджує, що тримає ініціативу". Тому вони назвали свою статтю: "Зеленський і Путін обіцяють продовжувати війну до перемоги".

"Лідери України та Росії показали зухвалий тон і пообіцяли досягти своїх військових цілей, оскільки війна йде на третій рік. Виступаючи в Києві під час підсумкової пресконференції, Володимир Зеленський прагнув підвищити настрій усередині країни та зберегти підтримку Заходу, яка останніми тижнями сповільнювалася", – кажуть у The Guardian.

Союзники побоюються перемоги Путіна через результати контрнаступу України

Володимир Путін

Фото: YouTube

 

На Bloomerg  з’явилася контроверсійна стаття зі словами "А якщо переможе Путін? Союзники побоюються поразки, оскільки допомога Україні припиняється".

Через ситуацію, яка зайшла в глухий кут, з допомогою від Європи та США соратники України нібито почали думати про те, що Володимир Путін "може перемогти", пишуть журналісти. В публічних заявах лідерів зростає тривога, а вони все різкіше висловлюються через те, що прихильники допомоги закликають опонентів не тримати життєво важливу допомогу заручником внутрішньополітичних пріоритетів.

"Якщо Україна не матиме підтримки з боку ЄС і США, тоді Путін виграє", — заявив прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар минулого тижня на саміті Європейського Союзу. Там лідери не змогли подолати дедалі більшу опозицію щодо 50 мільярдів євро наступного року і ледве спромоглися схвалити значною мірою символічний жест відкриття шляху до членства для України колись у майбутньому.  

Своєю чергою минулого тижня президент США Джо Байден пообіцяв підтримувати Україну "стільки, скільки ми зможемо", що є риторичною зміною попередніх обіцянок робити це "стільки, скільки буде потрібно". Разом з тим скептицизм щодо України зростає через результати контрнаступу Києва цього літа — війська досягли лише скромних успіхів у боротьбі з сильно укріпленими військами Росії — через це виникли питання про те, чи публічно проголошена мета України повернути всю окуповану територію Путіним є реалістичною.

Зокрема, президент Чехії Петр Павел "очікує значних подій на користь Росії наступного року", пише Politico. Павел, який є колишнім генералом, високопоставленим лідером НАТО та твердим прихильником України, у своєму інтерв’ю чеському інтернет-виданню Seznam Zprávy каже, що розвиток конфлікту в Україні показує, що "наступного року ми, ймовірно, побачимо значні зрушення". І поки є ознаки того, що це буде не в найкращому сенсі цього слова, як би цього хотілося.

Він також додає, що очікування виборів у США також принесе певні зміни на полі бою.

"З боку Володимира Путіна є очікування, що, якщо Дональд Трамп досягне успіху, він зможе порозумітися з ним незалежно від того, що думає Україна чи решта Європи, і ... поверне Росії статус ключового гравця", – сказав Павел.

Тим часом, як відзначає CNN, лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер і лідер меншості Мітч Макконнелл виступили зі спільною заявою, в якій визнали, що сенатори не досягнуть компромісу щодо угоди про імміграцію цього тижня, відповідно, відкладаючи на початок наступного року переговори щодо більшого пакету національної безпеки, де записана багатомільярдна допомога для України та Ізраїлю.

Від легенди до вигнанця: історія Сергія Бубки

Сергій Бубка

Фото: Getty Images

 

У Politico написали про одного з найвідоміших та культових українських спортсменів Сергія Бубку, якого звинувачують в колабораціонізмі та прихильності до Росії. Стаття коротко називається: "Загиблий герой України".

"Легендарний стрибун з жердиною – видатна постать у пострадянській Україні. Раніше він домінував на світових чемпіонатах і встановлював рекорди, а тоді став елітним спортивним політиком, чий бізнес ведеться на окупованих Росією територіях України, тоді як він живе у блискучому Монако. Оскільки Україна продовжує відбиватися від повномасштабного вторгнення президента Росії Володимира Путіна, а українські солдати сидять в холодних і мокрих окопах Донбасу, немає більшого гріха, ніж допомагати ворогу. Бубка, колишній спортивний герой і вихідець зі сходу України, тепер багатьма українцями сприймається як російський колабораціоніст", - відзначають у Politico.

Журналісти посилаються на масштабне розслідування, яке було проведене українським виданням Bihus.Info влітку, де вказано, що компанія Бубки Mont Blanc була офіційно зареєстрована в Росії після початку тотального наступу Кремля на Україну.

Монблан продавав пальне російським окупантам у Донецькій народній республіці, російській маріонетковій державі на сході України. Компанія володіє щонайменше шістьма АЗС на окупованій Донеччині, а на всіх договорах директором фірми значиться брат Бубки Василь. Після цих повідомлень Служба безпеки України (СБУ) відкрила розслідування , і тепер Василю заочно висунуто звинувачення у співпраці з росіянами.

У вересні Бубка відповів на репортажі, опублікувавши в мережі відео, в якому сказав: "Я завжди боровся за Україну, але зараз проти мене почалася кампанія зі знищення моєї репутації. Я не був на окупованих територіях з 2014 року, не відвідував рідних і навіть не зміг цього року поїхати на похорон матері. Ні до якого бізнесу на окупованій території я не маю стосунку".

Politico звернулося безпосередньо до пресслужби Бубки по коментар, але вони не відповіли. Також там пишуть, що слова Бубки не змогли переконати українців і деяких найвидатніших спортсменів країни в тому, що він виявляє достатню підтримку військових зусиль Києва.

"Коли почалася війна, всі спортсмени пішли на співпрацю і чекали хоча б заяви від Бубки. Ми написали листа, але на ньому не було підпису Бубки", — розповіла Ярослава Магучих, чинна чемпіонка світу зі стрибків у висоту.

Спортсмени вимагали заборонити Національні олімпійські комітети Росії та Білорусі. Бубка є одним із 107 впливових членів Міжнародного олімпійського комітету.

"Ми дзвонили і писали йому. Пізніше він зробив заяву, але це було безглуздим. Більше від нього нічого не надходило", – додала Магучих.

Бубка погрожував журналістам Bihus судом, але досі його не було. Поки в Україні точиться драма, Бубка живе на французькій Рив’єрі, згідно з повідомленнями українських ЗМІ та людиною, близькою до його сім’ї. У Монте-Карло Бубка відвідує футбольні матчі "Монако" у VIP-зоні. Клуб належить російському мільярдеру Дмитру Риболовлєву, який підпадає під санкції України, але не підпадає під санкції ЄС, Монако чи США.

Теги:
Читайте також:
Київ
+1°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 38.2
  Купівля 38.2
  Продаж 38.75
 • EUR
  Купівля 41.35
  Продаж 42.16
 • Актуальне
 • Важливе
2024, середа
28 лютого
05:24
Франція
"Росія є головним ворогом": голова МЗС Франції про іноземне втручання в країну
05:10
На кордоні з Румунією за допомогою дрона та службового собаки спіймали чоловіків, які планували втечу з України
Від початку війни викрили понад 360 груп, які допомагали ухилянтам перетинати кордон, - ДПСУ
04:57
Львів- місто шпигунів!
Поліція Британії підозрює вже шосту особу у шпигунстві на користь Росії
03:17
Париж
Мерія Парижу повідомила про викрадення сумки з планами безпеки Олімпіади 2024
03:02
Держдепартамент США
Держдеп США заявив, що ЗСУ змушені економити боєприпаси через бездіяльність конгресу
02:48
санкції проти Росії
Виробники чипів мають робити більше, щоб їхні мікросхеми не потрапляли у зброю армії РФ, - сенатор США
02:02
Оновлено
обстріл, ППО
РФ атакувала Україну "шахедами" ввечері 27 лютого: в Одесі через уламки сталось замикання в електромережі
01:56
Impressions on a Brick: у Відні відкрилась виставка кераміки присвячена війні в Україні
01:43
землетрус Туреччина Ізмір
У Туреччині стався землетрус: експерти закликають готуватись до нових потрясінь
01:32
Зеленський прибув до столиці Албанії
01:22
Київ Цифровий
QR-квитки та мапа міських вбиралень: у "Київ Цифровий" велике оновлення
00:34
Обласний бюджет
Шість держкомпаній перерахують у бюджет 50% дивідендів у лютому
00:21
У черзі на словацькому кордоні помер український водій
2024, вiвторок
27 лютого
23:57
Володимир Путін і Сергій Шойгу
"Спецслужби України готували теракт на Запоріжжі": добірка російських фейків за 27 лютого
23:53
Оновлено
Зеленський і Макрон
Макрон заявив про можливе введення військ в Україну: Столтенберг, країни НАТО та Росія відреагували
23:34
Оновлено
Журналіста Михайла Ткача на пішоходному переході збив автомобіль
Затримання в Польщі журналіста Ткача прокоментував посол Зварич, у соцмережах з'явилося повідомлення про "фейк"
23:06
штучний інтелект
Open AI заявила, що газета NYT зламала ChatGPT, щоб отримати дані для позову про авторські права
22:35
Ексклюзив
Придністров'я
"Придністровським питанням" росіяни тестують реакцію Заходу, - дипломат Огризко
22:18
ВАКС
Заволодіння 11,4 млн грн Укрзалізниці: одному групи з підозрюваних обрали запобіжний захід 
22:14
Військовий літак Іл-20М КООТ-А
Франція піднімала в повітря винищувачі Mirage, аби перехопити літак РФ
21:56
Евакуація, вимушені переселенці, біженці
"Українцям у Ризі натякають, що час повертатися додому": росіяни запустили маніпуляцію
21:47
Латвія
Латвія продовжила на рік обмеження на в'їзд громадян РФ
21:30
Конгресмени зустрілися з президентом США Джо Байденом
Байден зустрівся з конгресменами щодо допомоги Україні. Подробиці
21:29
Саміт Вишеградської четвірки у Празі 27 лютого 2024 року
Публічна суперечка через війну в Україні й запевнення в подальшій співпраці: підсумки саміту Вишеградської четвірки
21:25
Оновлено
Сінево
Компанія "Сінево" заявила, що досягла домовленості з ДБР. Деталі
21:11
Інстаграм
Конкурент Instagram залучив $30 млн інвестицій, - Bloomberg
20:51
Ексклюзив
ворожий Су-34
"Збили всупереч протидіям РФ": Defense Express про знищення двох російських літаків Су-34
20:45
Аналітика
Сергій Згурець
Про створення ракетної коаліції та ймовірність нового наступу противника. Колонка Сергія Згурця
20:38
Оновлено
На фото: Співачка LP
У Литві скасували концерт співачки LP, яка подякувала російським фанатам за худі з триколором
20:37
Прапор 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка
"Ми виходимо на відпочинок": 110-та бригада, яка боронила Авдіївку, оголосила про ротацію
20:00
OPINION
Ігор Гулик
"Другая Украіна" держзрадника Медведчука
19:54
ЗСУ. Війна з Росією. Військові новини
Росія атакує на 7 напрямках, відбулось 86 бойових зіткнень за добу
19:38
Оновлено
Володимир Зеленський і Мухаммад бін Салман аль Сауд
Зеленський обговорив Формулу миру та співпрацю між країнами зі спадкоємним принцом Саудівської Аравії
19:34
Літак "Мрія"
Справу про знищення "Мрії" передали в суд: експосадовцям ДП "Антонов" загрожує до 15 років тюрми
19:30
Ексклюзив
Європарламент
Допомога для України: кореспондентка Еспресо розповіла, коли Рада ЄС проведе наступне голосування
19:21
Інфографіка
Іван Калюжний
УПЛ: "Олександрії" загрожує технічна поразка за матч із "Шахтарем"
19:12
На фото: Анна Асті з самоварами в Росії
У Росії скасували концерт співачки Анни Асті
19:05
адмірал Тоні Радакін
Британії потрібно суттєво збільшити запаси боєприпасів після двох років військової допомоги Україні, - головнокомандувач ЗС
19:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 734-го дня війни: збиття російських Су-34 та створення коаліції з постачання Україні далекобійного озброєння
18:57
світ Китай технології наука
У Китаї вперше клонували тибетських кіз
Більше новин