Не купуй російське! Російські бренди, які прикидаються іноземними
В Україні шириться бойкот російських товарів
Деякі компанії РФ, так би мовити, «косять» під іноземні: італійські, німецькі, французькі. Еспресо.TV з'ясувало походження фірм-підробок. Будьте пильними!
Президент компанії «Голдер Електронікс» і власник бренду Vitek Андрій Дерев'янченко на старті своєї кар'єри поєднував торгівлю технікою з роботою охоронцем. Кілька років тому він зареєстрував в Австрії торговельну марку Vitek. Назва походить від слів vita (по- латині - життя) і tech (у сенсі - техніка). Місце реєстрації дозволяє Vitek писати на коробках «Виробник: Австрія».
Євген Назаров, засновник марки побутової техніки Vigor (утворено від англійського vigorous - мужній, сильний). Вона зареєстрована в Угорщині. У Москві офіс Vigor розташовується в орендованій у заводу «Вимпел» кімнаті, де сидять 20 людей. Вся побутова техніка компанії купується в країнах Південно-Східної Азії, збирається на одних і тих же заводах і часто не просто схожа зовні, а однакова. «Ми приїжджаємо на фабрики, дивимося, що вони нам пропонують, вибираємо вподобані моделі і домовляємося про ціну, за яку вони проставлять на чайник назву нашої марки", - говорять в компанії.
Торгова марка Scarlett - виробник найбільш купованих в СНГ чайників, зареєстрована в Англії в 1996 році і названа на честь Скарлетт О'Хара Гамільтон Кеннеді Батлер. Тому що цільова аудиторія бачилася родоначальникам марки переважно жіночою, господарською, але не чужою класики літератури і романтики.
Rolsen - марка, яку придумав в 1995 році випускник МФТІ Сергій Білоусов. Використовується для телевізорів, домашніх кінотеатрів, моніторів, мобільних телефонів і пральних машин. Має завод у Фрязіно (деталі закуповують у Південно-Східній Азії).
Торгова марка Kaiser, працює на ринку як німецька компанія з середини 90-х. Придумана батьком-засновником Павлом Логиновим. Ця торгова марка успішно насичує ринок великогабаритної кухонною технікою. Її роблять на тому ж заводі в Польщі, який випускає і продукцію під маркою Hansa.
Компанія Milagro (по-іспанськи - чудо) працює на ринку з 1998 року і спеціалізується на розчинній каві. Як розповідає директор компанії з маркетингу Микита Морев, коли вони тільки починали працювати, довіри до західних виробникам підбадьорливого напою у покупця було більше, тому й довелося вдатися до іноземного імені. Роблять Milagro в Європі і Росії, головний офіс компанії розташовується в Німеччині.
Ще одна компанія - Kaffa Industries, відома в Росії своєю розчинною кавою, працює тут усього три роки. Її назва, як і назва виду кави Kaffa Elgresso (Kaffa - це назва провінції на сході Африки, де, за легендою, вперше з'явився напій кава, а elgresso - просто красиве придумане слово, нічого не означає). Kaffa виробляє каву на двох заводах в Підмосков'ї.
Чай Greenfield позиціонується в преміальному ціновому сегменті як вироблений українською фірмою ТОВ "Ексімтрейд" спеціально для компанії Greenfield Tea Ltd. і під контролем ТОВ «Орімі Трейд». Сама компанія Greenfield Tea Ltd. була заснована в 2003 у Великобританії санкт-петербурзьким виробником чаю «Орімі Трейд».
Марка Faberlic починалася в 1997 році і називалася «Русская линия». До цього її засновники випускники МГУ Олексій Нечаєв і Олександр Даванков торгували на ринку цінних паперів. Потім пробували виробляти біодобавки та побутову хімію, але в підсумку вирішили зайнятися косметикою. Роблять косметику на двох заводах в Підмосков'ї.
Мережа магазинів одягу Sela, будучи російським брендом, принципово не перекладає російською мовою свій слоган Feel The Same, якому вже років 10, майже стільки ж, скільки і самій мережі.
Ніякого взуттєвого майстра Carlo Pazolini не існує і ніколи не існувало. Звучить, звичайно, прекрасно. Пестить слух всякої жінки, яка живе з твердим і справедливим переконанням, що найкраще у світі взуття - італійське. Carlo Pazolini Group - це назва російської компанії, у якої є власні взуттєві фабрики в Росії та Китаї та мережа фірмових магазинів.
TJ Collection, яка, як пишуть в рекламних проспектах, «була створена у Великобританії в 1992 році», випускає взуття під трьома торговими марками: TJ Collection, Chester і Carnaby. Виробляються вони всі на «сімейних взуттєвих виробництвах Італії та Іспанії з використанням ручної праці». Продумано було все до дрібниць. У кожної марки - своя цільова аудиторія. TJ Collection купують представниці середнього класу; Chester - любителі добротного класичного взуття; Carnaby - молодь. Дивувало покупців тільки одне - коли вони, відправившись у справах або у відпустку до Англії, намагалися знайти магазин улюбленої марки, нічого не виходило.
Ростовський бізнесмен Володимир Мельников шиє джинси, джинсовий одяг, дитячий і дорослий трикотаж під торговими марками Gloria Jeans і Gee Jay. Центральний офіс компанії знаходиться у Ростові-на-Дону, в складі компанії працює 48 фабрик (35 - у Росії і 13 фабрик в Україні).
Пітерська фірма «Август Плюс» виробляє і продає жіночий одяг під торговою маркою Oggi - дуже стриманий і простий. Тому його люблять купувати викладачі, фінансисти та інші суворі жінки, які не можуть дуже вже експериментувати зі стилем. Саме слово oggi - італійське (Сьогодні), так що жінки вважають марку італійською.
Взуття Ralf Ringer традиційно вважають чи то німецьким, чи то австрійським. Але, насправді воно виробляється на фабриках в Москві, Володимира і Зарайська.
Взуття мережі Tervolina шиють в Тольятті, на фабриці «Лідер».
Camelot - бренд ультрасучасного молодіжного взуття. Його шиють в Китаї під контролем російської компанії.
Мережа магазинів «Спортмастер» володіє цілою лінійкою найрізноманітніших брендів одягу і взуття sport-casual-стилю. Здебільшого, продукція під цими брендами продається в самих магазинах, але для O'STIN завжди відкривають окремі магазини.
- Актуальне
- Важливе