ТОП-6 найвидатніших світових майстрів боді-арту
Художники з різних країн світу використовують замість полотна людське тіло та створюють приголомшливі скульптури та картини, що оспівують красу дикої природи
Ці митці не захотіли йти традиційним шляхом. Для своїх шедеврів вони використовують моделей, які погодилися перетворитися на природні ландшафти, тварин та рослини. Еспресо.TV пропонує познайомитися з деякими майстрами «живих» скульптур та їхніми роботами.
Гезіне Марведель та її терапевтична творчість
Німка Гезіне Марведель – одна з найпомітніших та найвідоміших майстрів у світі в цій області мистецтва. Гезіне – медик за освітою. Можливо, вона б отримала художню освіту, однак, поїхала до Індії волонтером, аби допомагати бідним та сиротам, та зрозуміла там, що має вступати до медичного.
Робота волонтером в Індії не лише визначила її професійний шлях, а й творчий. Гезіне надихнулась індійською культурою та заново закохалась у живопис. В індійській культурі мисткиня знаходить натхнення. Окрім цього, Гезіне упевнена: боді-пейнтинг є трансформацією тіла людини у витвір людини, бо багато чого залежить і від самої моделі.
Гезіне стверджує, що її боді-арт має терапевтичний вплив.
Тематика її боді-арту – не лише тварини. Вона зображує й ландшафти, а також створює скульптури з кількох моделей.
Майстер маскування Йоханс Стотерс
Уродженець Італії, Йоханс Стотерс – повністю творча людина. Його життя пов’язано з музикою не менше, ніж з мистецтвом боді-арту. Він є засновником фолк-гурту «Burning Mіnd». Щодо боді-пейнтингу, художник, що нині мешкає в Австрії, відомий своїм фантастичним вмінням «зливатися з місцевістю».
Його улюблена тема – дика природа.
Однак багато робіт Йоханса пов’язані з перетворенням моделей на фрукти, рослини, каміння та тварин.
На рахунку майстра – понад сотня робіт.
Йоханс Стотерс – володар багатьох нагород в області боді-арту.
Зокрема, він є чемпіоном світу-2012 з розпису по тілу, переможець на форумі з боді-арту в Мюнхені 2010-2011, а також на Beauty Forum у Цюріху, 2011 тощо.
Емма Фей та її анімалістичний боді-арт
Для Емми Фей, на відміну від попередніх майстрів, боді-арт – професія, адже Емма – візажист. Вона їздить по всьому світу, аби попрацювати зі своїми клієнтами: розмальовує їх для театру, кіно, телебачення, для фото в журналах. Емма працює не просто з моделями, а з акробатами, адже вони допомагають майстрині втілити її фантастичні задуми в життя.
На цю роботу – жирафа – Емма витратила 6 годин. Працює Емма разом з фотографом Джонатаном Маколеєм.
На тарантула художниця витратила 4 години.
Морський коник затребував 5 годин.
Для різних рекламних цілей намалювати тварин на тілах акробатів Емму просять і зоомагазини, і з індустрії розваг.
Гвідо Даніеле та його «ручний» анімалістичний бодіпейнтинг
Італієць Гвідо Даніеле переважно перевтілює на тварин людські руки. Художник за освітою, він певний час жив та навчався в Індії, яка вплинула на його творчість. Його специфіка – гіпер-реалістичність.
Гвідо Даніеле використовує різноманітні техніки живопису.
Він малює для рекламних фотографій, роликів та телепрограм.
50-річний італійський митець наразі один з найбільш високооплачуваних майстрів боді-арту. Його виставки проходять по всьому світу.
2007 року Даніеле був нагороджений званням «Герой Року» за версією телеканалу Animal Planet.
Кейт Спінкс Дін та її «політ» фантазії
Кейт двічі ставала чемпіоном світу з боді-арту. Анімалістичну тематику вона обрала для створення серії робіт під назвою «Життя – це політ», тож майстер перетворювала своїх моделей на птахів.
Кейт Спінкс Дін є одним з провідних професійних художників Європи, що малюють на тілі.
Кейт живе в Бристолі, Велика Британія. Своїх «птахів» вона коментує так: «Ця колекція як подорож по дорослому життю з птахами, які представляють його різні етапи».
Крейг Трейсі – власник першої в світі галереї боді-арту
Ще з дитинства Крейг Трейсі розмальовував своїх близьких, ні в кого ніколи не виникало питання, чи стане Крейг художником.
Крейг Народився в США, закінчив університет мистецтв і майже 20 років займався аерографією. У 16 років, під час навчання, він працював вночі аерографом у місцевому торговому центрі: розмальовував футболки та сувеніри.
Захоплення боді-артом відбулося в художника неочікувано для нього. «Я особисто не сприймав боді-арт всерйоз протягом 5-6 років. День, коли я запитав себе: «А чому? Що станеться, якщо я захоплюсь цим серйозно?», став вирішальним. Одне питання і швидкий пошук в Google змінили моє життя», - розповідає на своєму сайті Крейг Трейсі.
Його перша серія – «Природа».
Зараз у Крейга є своя галерея, в якій він експонує найкращі роботи з бодіпейнтингу. У галереї зібрані не лише фотографії, а й відео-роботи художника та книги з боді-арту.
Художник ділиться: «Моя мета – продовжувати вивчати і розширювати своє сприйняття цього найдавнішого і, разом із цим, сучасного мистецтва боді-арту».
- Актуальне
- Важливе