Що потрібно Шевченку, аби вивести збірну України на чемпіонат світу

Дмитро Марценишин
5 вересня, 2016 понедiлок
10:36

Перед новим головним тренером збірної України у кваліфікації чемпіонату світу-2018 постане безліч викликів

Зміст

Не загубитися серед рівних суперників

Сьогодні збірна України розпочинає виступи у відбірковому турнірі чемпіонату світу з футболу 2018 року. Наша команда прийматиме у Києві збірну Ісландії.

Гра відбудеться за порожніх трибун столичного НСК "Олімпійський". Це покарання українці отримали ще під час відбору до минулого чемпіонату світу через поведінку вболівальників на матчі проти Сан-Маріно (9:0) на "Арені Львів".

Тоді представники організації FARE (Футбол проти расизму) висунули проти українських фанів звинувачення у расизмі. Попри їх суперечливість, ФІФА дискваліфікувала львівський стадіон на весь відбірковий цикл ЧС-2018 та покарала нашу національну команду одним домашнім матчем без глядачів.

Цією грою стала саме зустріч зі збірною Ісландії, що стала головним відкриттям Євро-2016 та дійшла там до чвертьфіналу. Окрім "вікінгів" українцям у групі I протистоятиме ще кілька міцних суперників.

Переповнена зірками калібру Луки Модріча та Івана Ракітіча збірна Хорватії, яка не задовольнила своїх амбіцій на чемпіонаті Європи, поступившись у 1/8 фіналу майбутнім переможцям турніру – португальцям. Зголодніла за перемогами збірна Туреччини, яка після тривалої кризи почала зводитись на ноги, але на Євро-2016 зупинилася на груповому раунді.

Непоступлива збірна Фінляндії, яка ніколи не грала на великих турнірах, але завжди має у складі низку кваліфікованих футболістів, таких як колишній київський динамовець Роман Єременко.

Та й дебютанти відбіркових турнірів з Косово здатні попсувати нерви, особливо з огляду на те, зо обидва матчі з ними доведеться грати на нейтральній території.

Здобути путівку на чемпіонат світу буде нелегко не лише через рівний склад групи, але й зважаючи на регламент. До фінальної частини турніру потраплять лише переможці груп, а команди, які фінішують другими, зіграють у стикових матчах.

Об'єднати команду

Та й взагалі, щоб розраховувати на успіх Андрію Шевченко необхідно кілька речей, без огляду на імена суперників та тонкощі регламенту. Передовсім – об'єднати команду, яка під час чемпіонату Європи виглядала поділеною на кілька, якщо не ворогуючих, то точно недружніх таборів.

На Євро-2016 збірники приїхали після конфліктів, які сталися на клубному рівні. Гравці "Динамо" та "Шахтаря" влаштували брутальну бійку під час матчу чемпіонату України, а футболісти "Дніпра" та "Зорі" з'ясовували за допомоги кулаків стосунки під час кубкового півфіналу.

У Франції людьми, які здатні битися один за одного на полі вони й близько не виглядали. Звичайно, Шевченку не вдасться зробити цих футболістів друзями, але від нього цього ніхто й не вимагає. Гравців необхідно перетворити на один колектив на полі, який буде націлений на досягнення мети.

Шевченко має необхідний авторитет серед гравців і цілком здатен впоратися із завданням. А в разі необхідності навіть вдатися до радикальних кроків та позбутися футболістів, які порушуватимуть мікроклімат у команді. Необхідний карт-бланш для цього у володаря "Золотого м’яча" є.

Використати досвід асистентів

Андрій Шевченко не має досвіду самостійної роботи на посаді головного тренера збірної. Перед своїм призначенням він успів попрацювати лише асистентом Михайла Фоменко під час підготовки до чемпіонату Європи-2016 та на самому турнірі.

Проте за плечима Шевченка величезний досвід роботи під орудою кращих фахівців світу – таких як Валерій Лобановський, Карло Анчелотті та Жозе Моурінью. Він повинен його максимально використати.

Також допомогти молодому тренеру мають його досвідченні асистенти. Шевченкові допомагатиме знайомий йому за виступами у "Мілані" Мауро Тассотті, який довгі роки працював у славетному італійському клубі одним із з помічників головного тренера.

Одним з мозкових центрів збірної стане іспанець Рауль Ранчо, який минулі два сезони асистував Сергію Реброву у "Динамо" та доклав руку до двох поспіль чемпіонських звань киян та їхнього першого з 1999 року виходу до плей-офф Ліги чемпіонів.

Не варто й забувати, що комітет збірних у Федерації футболу України нещодавно очолив один з найдосвідченіших українських фахівців – Мирон Маркевич, який також матиме певний вплив на процеси у національній команді і здатен дати Шевченку чимало корисних порад.

Сподіватися на стабільність легіонерів

Багато в чому успіх Андрія Шевченка на посаді головного тренера збірної залежатиме й від форми легіонерів, кількість яких у команді значно зросла. У цьому плані попереднім тренерам збірної України було простіше, адже команда формувалася переважно з представників трьох клубів – "Динамо", "Шахтаря" та "Дніпра".

Зараз ситуація інша, оскільки через фінансову кризу в українському футболі багато наших провідних гравців поїхали шукати щастя за кордон. У тамтешніх клубах вони не завжди потрапляють до основи.

Так перед стартом відбору до чемпіонату світу-2018 був вимушений змінити клуб півзахисник Євген Коноплянка, який міцно засів у запасі "Севільї" та наприкінці серпня змінив її на німецький "Шальке". Поки у резерві іншого іспанського клубу – "Бетісу" залишається нападник Роман Зозуля, а хавбек Олександр Зінченко адаптується у голландському "ПСВ", куди його у оренду віддав "Манчестер Сіті". 

До цього слід додати непереконливу форму динамівця Андрія Ярмоленка, який, до того ж, перебуває не в кращому психологічному стані, через те, що вкотре зірвався його трансфер до англійського клубу – цього разу "Евертону". Ну й наостанок атакуючому потенціалу збірної не додає міці той факт, що у запасі "Шахтаря" сидить форвард Євген Селезньов.

Наразі замінити згадуваних гравців просто ніким. Про це свідчить і те, що викликаних до розташування збірної молодих форвардів "Дніпра" Артема Довбика та Дениса Маланюка, Шевченко після перегляду відправив додому.

Забути, що ЧС-2018 має відбутися у Росії

Також варто звернути увагу, що чемпіонат світу-2018 має відбутися у Росії. Якщо ФІФА врешті закриє очі на корупційні скандали під час виборів країни-господарки "мундіалю" та залишить право на проведення турніру росіянам, то участь збірної України у фінальній частині опиниться під питанням.

Адже ще раніше лунали непоодинокі заклики бойкотувати навіть кваліфікацію чемпіонату, який має відбутися на території агресора.

Було вирішено відбір пройти. Але якщо світова спільнота все-таки не дотисне ФІФА і ЧС-2018 залишиться у Росії, перед Шевченком постане завдання мотивувати футболістів боротися у відборі до кінця, попри можливий бойкот турніру.

Тож перед Андрієм Шевченком стоїть чимало викликів, з якими йому належить впоратися. Поки ж залишається дочекатися бойового хрещення нового тренера збірної, яке відбудеться сьогодні у Києві у матчі проти непоступливої Ісландії.

Теги:
Читайте також:
Київ
+0.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.96
    Купівля 41.96
    Продаж 42.47
  • EUR
    Купівля 43.6
    Продаж 44.32
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
22 січня
15:04
Єврокомісар Андрюс Кубілюс
Єврокомісар з питань оборони Кубілюс закликав посунути військові цілі НАТО на 14 років через загрозу з боку РФ
15:01
Ексклюзив
Карта бойових дій за 8-15 січня
В рамках наступу на Покровськ росіяни можуть зайти в Дніпропетровську область, - військовий оглядач Попович
14:40
Ексклюзив
У Києві відкрили "Вівтар свободи", який показує 27 регіонів, що представлені автентичними іконами
14:15
штурм капітолію
З вʼязниці звільнили 211 помилуваних Трампом учасників штурму Капітолія
14:12
Український криголам "Ноосфера" вперше забезпечує дослідження на замовлення США
14:04
OPINION
блог Борис Бабін
План Кремля — війна до кінця життя осіб, які її розв'язали
14:03
OPINION
Дует фанфаронів
13:58
МЗС України
МЗС України анонсувало розширення цифрових консульських послуг для громадян за кордоном
13:52
Ірак, жінки
В Іраку офіційно дозволили шлюби з 9-річними дівчатками
13:29
Напад на журналістів "Схем" в Укрексімбанку 2021 року: засідання у справі перенесли на 24 лютого
13:25
російський паспорт
Мама керівниці Шевченківського суду у 2023-му отримала паспорт РФ і розвиває свій бізнес у Луганську, - hromadske
13:20
Володимир Зеленський і Ільхам Алієв
"Важливо тиснути на Росію для правди": Зеленський провів перемовини з Алієвим
13:00
сніг, мокрий сніг
Де очікувати туман, а де мокрий сніг: прогноз погоди від Наталки Діденко на 23 січня
12:48
Молдова відмовилася від участі в Євробаченні-2025
12:42
електроенергія
Споживання електроенергії залишається високим: ситуація в енергосистемі 22 січня
12:36
Армія РФ атакувала Костянтинівку на Донеччині: двоє поранених, пошкоджено будинки
12:31
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Будемо очікувати на період турбулентності, де будуть різні пропозиції: Згурець про план Трампа щодо врегулювання війни
12:29
Lifecell
Оператор lifecell планує підвищити вартість тарифів
12:25
Сирія, Тартус
Сирія розірвала інвестиційну угоду з РФ щодо управління портом Тартус
12:16
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 22 січня: скільки коштують євро, долар і злотий
12:14
Керівництво черкаського хімзаводу викрили на співпраці з РФ: за два роки відправили продукцію на $1,8 млн
12:08
Європарламент
У ЄС розглянуть проєкт резолюції про фальсифікацію виборів у Білорусі
12:04
OPINION
блог Арсеній Яценююк
Обіцянка Дональда Трампа про сильне лідерство США має початися з України
11:35
Командувач Обʼєднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі
"Є причина, чому РФ привезла солдатів із КНДР": командувач НАТО в Європі Каволі оцінив можливості росіян прорвати фронт
11:23
Огляд
світ, міжнародний огляд
Українці борються за справедливу мирну угоду, а США та ЄС готуються до економічної війни. Акценти світових ЗМІ 22 січня
11:20
Ексклюзив
Карта бойових дій за 15-22 січня
Втрачаючи живу силу сотнями, ворог не має територіальних успіхів: заступник комбата БПАК "Ахіллес" про ситуацію на Куп'янщині
11:15
ппо
Сили ППО знищили 65 російських дронів, 30 локаційно втрачені
11:15
Огляд
Карта бойових дій за 15+22 січня
Карта бойових дій за період 15-22 січня: зс РФ пішли на штурм останньої цитаделі на південному фронті Донеччини
10:57
Удосконалить надання меддопомоги: для військових запровадять електронну первинну медичну картку
10:45
Коригування ракетних ударів РФ: адвоката з Дніпра затримали на кордоні й арештували за підозрою в держзраді та виправданні окупантів
10:25
У 2024 році в Україні встановили рекорд із розкриття вбивств за час Незалежності
10:18
Ексклюзив
Воїни 24-ї ОМБр показали, як виглядає знищений росіянами Часів Яр на Донеччині
У Часовому Яру залишаються близько 220 цивільних, які відмовляються виїжджати попри бойові дії в місті, - МВА
10:13
День Соборності України
22 січня: День Соборності України. Чим відоме свято, його історія та цікаві факти
10:11
Дональд Трамп
Трамп доручив спецпредставнику Келлогу завершити війну в Україні за 100 днів, але майже ніхто не вірить у таку можливість, - WSJ
10:05
ССО ЗСУ
Бійці ССО в бою з північнокорейцями знищили 21 окупанта і поранили ще 40
10:01
OPINION
Про що свідчать перші заяви та укази Трампа
09:57
безпілотний авіаційний комплекс Poseidon
Міноборони допустило до використання в ЗСУ безпілотний авіаційний комплекс Poseidon
09:43
Донецька область
На Донеччині минулої доби через обстріли РФ загинула людина, троє отримали поранення
09:35
Володимир Зеленський
"Разом ми змогли вистояти": Зеленський привітав українців З Днем Соборності
09:32
Каховська ГЕС, підтоплення
Збитки на €72,9 млрд: за час масштабної війни Україна зафіксувала понад 7 тис. екологічних злочинів РФ
Більше новин