6 причин, чому Україна не може без грошей МВФ

Сергій Фурса
6 квітня, 2017 четвер
13:03

Якби Україна повністю виконала програму МВФ, то через рік ми б жили в іншій країні. На жаль, ми не виконаємо все. Занадто боляче це буде для нашої влади

Зміст

Кредит МВФ отримано. І одразу багато хто почав доводити, що кредити МВФ не допоможуть економіці України (раніше ці ж люди доводили, що ми ніколи не отримаємо цей кредит). Що кредитування - це шлях в нікуди. Що світова закуліса отримує українські ресурси в обмін на кредити, які треба віддавати. І про онуків згадують.

Загалом, стандартний набір фраз. І одразу ж напрошується висновок: так навіщо нам цей МВФ? І потім люди повинні подумати, що і вимоги Фонду виконувати не треба. Бінго. Бажання корупціонерів досягнуто. Можна розслаблятися.

Це приклад дуже жорсткої маніпуляції. Коли навколоекономічні міркування покликані направити громадську думку проти реформ. Боротися не зі змінами, а з мотиватором цих змін. Щоб потім, коли чергова реформа повинна буде пройти через зал парламенту, завалити її, але прикрити свою турботу щодо корупційних потоків міркуваннями про те, що треба вибрати інший шлях порятунку економіки країни.

Вони кажуть, що Фонд не зробив Україну багатою, а ми цілих 2 роки вже з ним разом, а значить, напрошується логічний висновок: не треба слідувати рекомендаціям МВФ. І тоді набагато легше не проголосувати за антикорупційний суд, наприклад. Або залишити дірку в митниці, заблокувавши введення касових апаратів. І це тільки приклад.

Так, ми залишаємося бідними. Але хто сказав, що ми повинні були стати багатими? Міжнародний валютний фонд не робить країну багатою, він лише рятує її від катастрофи. А далі вже самі. Більше того, економічна система дуже інертна. Рішення, які приймаються в 2014-2016 рр., призводять до результату через 3-5 років.

Тому що легко просто взяти і роздати гроші. Тоді інфляцію ви побачите одразу. Але коли ви змінюєте фундамент і робите структурну реформу, то і результати приходять набагато пізніше. Це стосується як позитиву, так і негативу.

Оплот стабільності, гривня по 8, яку тримали в 2011-2013 рр., коштувала Україні падіння резервів у 2 рази і різкого зростання держборгу. І те, що ми бачимо в економіці зараз, простий наслідок тієї політики. Адже резерви НБУ і зовнішні запозичення - це як вища математика з університету, а ось девальвація гривні і зростання цін - алгебра для п'ятикласника.

Фонд нічого не вимагає для себе. Все, що записано в програмі, є необхідним перш за все Україні. Що є умовою програми, основними вимогами - пенсійна реформа, приватизація, земельна реформа, «Приватбанк», антикорупційна реформа, реформа ДФС, монетизація пільг.

1. Невже пенсійна реформа потрібна МВФ? Ні, вона потрібна Україні. При цьому навіть пенсійний вік не підвищено. В основному, підуть пільги і несправедливість, коли той, хто працював за своє життя 10 років, отримує таку ж пенсію, що й той, хто тяжко працював всі 45.

Чому Україні, не МВФ, а саме Україні потрібна пенсійна реформа? Тому що у нас дефіцит пенсійного Фонду в 140 млрд гривень, а ми не настільки багаті, що можемо собі його дозволити.

Чому у нас такий величезний дефіцит? Тому що в Україні на одного пенсіонера припадає лише один працівник, який платить внески до Пенсійного фонду. Один!!! Це один з найгірших показників у світі.

Так що справа навіть не в справедливості. А в тому, що ми не можемо дозволити собі пенсіонерів, які виходять на пенсію в 40 років. Масово виходять. І так, солідарна система себе зживає. Але саме зменшення дефіциту Пенсійного фонду дозволить нарешті запустити накопичувальну систему пенсій.

2. Невже приватизація потрібна МВФ? Чи вона потрібна Україні, для того щоб, з одного боку, в країну почали заходити інвестиції, а з іншого - чиновники нарешті перестали смоктати соки з державних підприємств.

В українців є ілюзія, що народу щось там належить. Але це неправда. Українські держкомпанії - це націоналізація збитків і приватизація прибутків. Це потоки, на яких сидять друзі влади і друзі друзів влади. І все.

Публічна прозора приватизація (в історії України така була лише один раз - продаж "Криворіжсталі") здатна нарешті відкрити шлюзи з інвестиціями в країну. А це зростання економіки. Робочі місця. Зарплати і пенсії. І противляться приватизації чиновники, що паразитують на державних компаніях. І останні роки роблять це дуже успішно.

3. Невже земельна реформа потрібна МВФ? Чи вона потрібна українським селянам, 7 млн ​​осіб яких позбавили законного права продати свою землю. Чи вона потрібна економіці України, яка, як повітря, потребує інвестицій, здатних прийти в аграрний сектор, підтримавши і гривню при цьому. Мораторій на продаж землі - найбільша дурниця, яку раз за разом робить українська влада.

При цьому в світі немає нормальних країн, де заборонено торгівлю землею. Зате мораторій а-ля український є в Венесуелі, Білорусі, Північній Кореї. Чудові приклади для наслідування. І як пояснити необхідність мораторію українському селянинові, який може отримати за свій пай пару мішків картоплі, коли зовсім поруч, у Чехії, вартість гектара землі становить 10 тисяч доларів.

4. Невже МВФ потрібно повернути активи, вкрадені Коломойським, до "Приватбанку"? Чи це треба перш за все українським платникам податків? А адже саме в програмі МВФ записана вимога провести аудит і найняти спеціально навчених людей, які будуть бігати за акціонерами "Привату" по всьому світу, забираючи активи в рахунок їхнього боргу. Поки що вони витрачають гроші тільки на залякування Гонтаревої. Але активісти коштують дешево. Хотілося б, щоб вони заплатили багато і відразу.

5. Невже МВФ треба створити антикорупційний суд, щоб затримані НАБУ насірови нарешті сиділи в тюрмі, а чиновники розуміли, що ризики крадіжки зросли в рази? Чи МВФ треба дати більше повноважень НАБУ, щоб ті могли самі ловити більше корупціонерів?

Саме корупція - найбільша проблема України. Саме нашої країни. А не МВФ. І саме корупція руйнує конкуренцію і ставить найбільші заслони перед зростанням економіки.

6. Невже МВФ необхідно, щоб була створена служба фінансових розслідувань? І на український бізнес перестали тиснути менти, прокурори та СБУшники, влаштовуючи маски-шоу щоразу, коли у них закінчуються гроші на кишенькові витрати і на походи в CHI. Поки що всі ці люди, разом з депутатами, саботують ініціативу Мінфіну, яка має дозволити зітхнути на повні груди українському бізнесу. І співпраця з МВФ - єдиний спосіб змусити владу зробити правильно.

А тепер скажіть, яка з цих реформ - неправильна. І яка є шляхом не туди? А якщо не можете знайти відповідь на ці питання, то подумайте, яка мотивація у тих, хто починає розмови про те, що «..з кредитами МВФ ми йдемо не туди...»? Крім корупційної, звичайно.

Якби Україна повністю виконала програму МВФ, то через рік ми б жили в іншій країні. На жаль, ми не виконаємо все. Занадто боляче це буде для нашої влади.

І до речі, наші внуки ні при чому. Кредити МВФ короткі. І віддавати їх будемо ми самі.

І до речі, ніяких ресурсів ніхто в обмін не отримує. Кредити йдуть до резервів НБУ. Там залишаються. І потім з цих же резервів повертаються до Фонду. Усе.

Точка зору редакції Еспресо.TV може не збігатися з точкою зору авторської колонки. Еспресо не впливає на зміст авторських колонок і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють в них.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
21 листопада
21:51
Білий Дім
Кремль заявив, що попередив США про удар ракетою нового типу, Білий дім - що повідомив Україні та союзникам
21:51
поїзд в Карпатах
У Харків і Карпати: Укрзалізниця запускає нові рейси внутрішньго сполучення
21:26
Метт Гейтц
Кандидат Трампа у генпрокурори Гетц відмовився від запропонованої посади
21:21
Ексклюзив
Володимир Путін та Дональд Трамп
Путін хоче вплинути на Трампа та виторгувати більше: військовий експерт про запуск ракети нового типу
21:17
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
РФ, ймовірно, попередила США про застосування міжконтинентальної ракети, інакше Америка та НАТО зреагували б у відповідь. Колонка Сергія Згурця
20:03
У музеях Ватикану запрацювали вісім україномовних аудіогідів
20:02
OPINION
Як я заробив на Помаранчевій революції
19:56
Оновлено
путін
Путін заявив, що РФ вдарила по Дніпру новою балістичною ракетою середньої дальності "Орешнік"
19:42
Оновлено
Беньямін Нетаньягу
МКС видав ордер на арешт Нетаньягу. В Єрусалимі назвали рішення "антисемітським", а в ЄС пообіцяли заарештувати прем'єра Ізраїлю
19:04
МЗС України
Україна задіяла механізми ООН і НАТО через запуск росіянами нового типу ракети, - МЗС
18:59
Александар Вучич
"Ніхто не блефує": президент Сербії Вучич прокоментував ймовірний удар РФ міжконтинентальною ракетою
18:46
Енергосистема, електроенергія, обстріли
Одна та дві черги: Укренерго оприлюднило інформацію про відключення електроенергії на 22 листопада
18:43
МВФ
У МВФ пообіцяли ухвалити рішення щодо наступного траншу для України найближчими тижнями
18:38
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 31, серед них діти
18:28
Огляд
S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
S.T.A.L.K.E.R. 2. Гра, яку чекали 15 років. Усе, що треба знати про український феномен гейм-індустрії
18:26
Бронювання військовозобов'язаних працівників
За час аудиту 5% підприємств втратили статус критично важливих, - Мінекономіки
18:19
евакуація
У Краснопіллі на Сумщині оголосили обов'язкову евакуацію населення
18:05
OPINION
Удар по Дніпру МБР "Рубіж": паніка недоречна
17:59
санкції проти Росії
США запровадили нові санкції проти банківського сектору РФ
17:49
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі
Міністр оборони Британії Гілі пообіцяв посилити підтримку України через "дуже явну ескалацію з боку Путіна"
17:42
держдума РФ
Держдума РФ ухвалила трирічний бюджет із рекордними видатками на війну в 2025 році
17:33
Ексклюзив
імпорт електроенергії
"Залишилось протриматися ще місяць, а далі буде все позитивно": енергетичний експерт про імпорт електроенергії
17:33
Ма Шенкунь
Новопризначений посол Китаю розпочав роботу в Україні
17:30
Ексклюзив
ядерна зброя
Використовувати без ядерного боєзаряду нема сенсу: Defense Express про міжконтинентальну ракету "Рубеж"
17:05
Ангела Меркель
"Готовий накинутися в будь-який момент": Меркель у мемуарах згадала про враження від Путіна
17:02
Віктор Ляшко
У бюджеті заклали 190 млн грн на збереження репродуктивних клітин військовослужбовців, - Ляшко
16:58
Війна з Росією, ЗСУ
На фронті з початку доби сталося 114 боєзіткнень: росіяни активізувалися на Покровському напрямку
16:47
Дмитро Фірташ
Велика Британія ввела санкції проти Фірташа та його дружини
16:33
Ексклюзив
українські біженці в ЄС
Влада взагалі не знає, де перебувають українці у світі, - експерт з міграційної політики
16:33
росія, санкції
The Guardian: Як Росія може відповісти на дозволи Великобританії та США Україні завдавати удари по її території їхніми ракетами?
16:31
Валерій Залужний
"Перед Україною вже стоїть не Росія": Залужний вважає, що у 2024 році розпочалася Третя світова війна
16:21
Оновлено
ППО
Ракетна атака по Дніпру: РФ могла вдарити міжконтинентальною балістичною ракетою "Рубеж"
16:02
Ексклюзив
Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх
"За останній рік було відкрито 7 нових посольств в Африці": спецпредставник України Субх
16:00
OPINION
Ракетою "Рубіж" Москва цілила у голови на Заході
15:37
Наріман Джелялов
Понад 60 кримських політв’язнів потребують термінової меддопомоги, - Джелял
15:30
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:28
поїзд №143/146 Чоп - Будапешт - Відень
Укрзалізниця запустить прямий щоденний потяг з Києва до Будапешта
15:27
Оновлено
ЗСУ
Рада ухвалила законопроєкт про добровільне повернення на службу тих, хто вперше здійснив СЗЧ або дезертував
15:26
Микола Княжицький
У законопроєкті про безпеку в закладах освіти не передбачено фінансування такої можливості, - нардеп Княжицький
15:13
федина
"Свобода слова нам лише сниться": нардепка Федина в річницю Революції Гідності
Більше новин