live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Порошенко хоче, щоб Турчинов де-факто очолив Міноборони


фото: focus.ua
Сьогодні у Верховній Раді зареєстровано законопроект про внесення змін в закон України "Про РНБО", який передбачає збільшення повноважень як РНБО, так і його секретаря, і по суті робить секретаря Радбезу куратором всього силового блоку

За даними джерел Еспресо.TV, головним кандидатом на посаду секретаря РНБО є Олександр Турчинов і питання його призначення вже майже вирішене. Тому можна не сумніватися, що зміни до закону написані персонально під Турчинова. 

Судячи з тексту документу, Порошенко планує надати секретарю Радбезу значно більше повноважень, ніж це було раніше, але залишити під президентським контролем.

Зокрема, за новим законом, РНБО отримає право не просто "здійснювати поточний контроль за діяльністю органів виконавчої влади в сфері національної оборони та безпеки", а "координувати та контролювати діяльність органів виконавчої влади".

Для більш успішного виконання цієї функції РНБО отримав право самостійно визначати "функції, структуру та  штатну чисельність апарату", погоджуючи їх з главою держави.

Також новий закон додає ваги і рішенням РНБО. В документ додано пункт, за яким "рішення РНБО, введені в дію указами президента України, є обов'язковими до виконання органами виконавчої влади".

Що стосується персональних повноважень секретаря Радбезу, то тут є найбільше нововведень. Так, секретар РНБО отримає повноваження "здійснювати координацію і контроль за виконанням рішень РНБО центральними та місцевими органами виконавчої влади, правоохоронними органами, військовими формуваннями у сферах державної безпеки, правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, у воєнній сфері та сфері безпеки державного кордону, у сферах військово-технічного співробітництва, зовнішньополітичній, внутрішньополітичній, інформаційній, економічній, науково-технологічній, екологічній, соціальній та гуманітарній сферах відповідно до введених у дію указами президента України рішень Ради національної безпеки і оборони України".

Крім того секретар РНБО організовуватиме роботу Ставки Верховного головнокомандувача у разі її утворення, братиме участь у розгляді пропозицій щодо кандидатур на посади в органах державної влади, які стосуються питань безпеки та призначаються або погоджуються президентом.

До того ж секретар РНБО вноситиме на розгляд Ради пропозиції щодо держбюджету "по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони".

Таким чином, якщо законопроект буде прийнятий, а Турчинов на цю посаду призначений, то Порошенко в його особі отримає людину, що матиме можливість контролювати не тільки усіх силовиків, але багато в чому й інші центральні та місцеві органи влади, при цьому підпорядковуючись безпосередньо президенту. Все це означатиме загальне підсилення "президентської вертикалі". До того ж найбільший вплив новий секретар РНБО матиме на оборонне відомство, що дозволить Турчинову де-факто стати міністром оборони.

 

новини партнерів

23 вересня, 2020 середа

23 вересня, 2020 середа

22 вересня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати