Яким є майбутнє добровольчих міліцейських батальйонів
З серпня минулого року хлопці з батальйону "Золоті ворота" разом з 93-ю бригадою та "Айдаром" захищали прохід через річку Сіверський Донець у місті Щастя. Раніше їх постійно обстрілювали та атакували диверсійно-розвідувальні групи. Тепер вони патрулюють місто Сєвєродонецьк та виконують суто міліцейські функції далеко від лінії зіткнення
Василь Попадюк — ротний батальйону "Золоті ворота", за його словами, більшість бійців сумують за передовою.
Василь Попадюк, командир роти батальйону “Золоті ворота”:
- Коли формувалась армія, то в першу чергу формувались добровольчі батальйони. І тепер виникає питання. Так, ми - міліцейський підрозділ. Ми маємо виконувати міліцейські функції, але ж постійних міліціонерів небагато, і батальйон сформований із цивільних людей, які прийшли захищати Батьківщину. А виникає питання... Ну, ми вчимося бути новою поліцією чи ким... Я навіть не знаю ким.
А от так чи не кожен день сепаратисти стріляли по позиціях ЗСУ та міліції в Мар'їнці. Тепер передову на базу в Новоайдарі змінили і бійці батальйону "Київ-2". Кажуть, їм навіть не дали район для патрулювання — відповідного наказу не було. Тож вільного часу у бійців вдосталь, і це починає їм набридати.
Позивний "Звір", начальник штабу батальйону "Київ-2":
- Батальйон стоїть у резерві штабу сектора. Дуже рідко виїжджаємо на перекриття, займаємося підготовкою бійців, обслуговуванням зброї. Чекаємо наказу. Є нерозуміння відводу батальйону з передових позицій, адже батальйон і формувався, щоб бути на "передку". Сподіваємося, що найближчим часом нас або повернуть на передову, або задіють у АТО.
Бійці батальйону "Київ-2" кажуть: коли формували батальйон, навіть не замислювались до якого відомства він буде приписаний - аби бути на передовій та захищати Батьківщину зі зброєю в руках. Тепер перейти до лав ЗСУ усім батальйоном, щоб зайняти передові позиції, неможливо, тож доводиться чекати на наказ, щоб почати працювати
Позивний “Зелений”, боєць батальйону “Київ-2” :
- Нас там не вистачає. Тому що ворог підійшов ближче, коли ми відійшли. Коли ми там були, ми йому такого не дозволяли. Ось він був на відстані і до нас не підходив. Звичайно, ми хочемо повернутися на передову, не наше завдання тут стояти і гнити в цій будівлі. Наше завдання - стояти на передовій і ліквідувати терористів, сепаратистів і бурятів разом узятих.
У Станиці Луганській, яку дотепер обстрілюють, також не залишилося добровольчих батальйонів. Місцеві міліціонери скаржаться: у працівників райвідділку немає бойового досвіду, який вкрай необхідний у таких прифронтових містах, до того ж, окрім патрулювання міста, у місцевої міліції є багато інших обов'язків.
Геннадій Бахтигін, начальник Станично-Луганського районного відділу міліції МВС Луганської області:
- Особливості роботи в цьому районі - це не просто охорона порядку, розкриття злочинів. Незважаючи на Мінські домовленості, ось перемир'я зараз існує - нема активної стрільби, але ДРГ перетинають лінію розділу.
Відвід добровольців-міліціонерів — це не тотальна зрада, як прийнято зараз висловлюватись, каже начальник Управління МВС у Луганській області Анатолій Науменко. За його словами, на першій лінії оборони мають стояти Збройні сили України, отже в них є важке озброєння. Якщо конфлікт знову загостриться, звісно ж міліціонери прийдуть на допомогу, а доки відносно тихо на лінії розмежування, можна більше уваги приділити тренуванням та доукомплектації підрозділів. А також нарешті почати виконувати свої первинні функції- функції міліції, яка за законом просто не зобов'язана сидіти в окопах на передовій.
Анатолій Науменко, начальник обласного управління МВС в Луганській області:
- Військові мають воювати, міліція повинна за законом про АТО виконувати свої функції. У нас достатньо їх. Дуже багато різних збройних формувань, дуже багато зброї, дуже багато злочинів скоюється особами у формі. Тому міліція повинна упереджувати злочини. Потім на блок-постах проводити роботу, у нас понад 40 блокпостів, які обслуговує міліція. Роботи вистачає.
Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ:
- Щодо батальйонів спецпризначення МВС, які на добровольчій основі були в зоні АТО, то ми дійсно маємо програму перетворення, коли значна частина цих батальйонів перейде в інші служби МВС і Нацгвардію. Наприклад, у створюваний КОРД. Це спецназівці, які працюватимуть у МВС, які замінять численні ось ці наші спецгрупи. Почали відбір кандидатів у Кременчуці. За перший день записалося 1150 людей, хоча набираємо 250 чоловік. Перевищили норму в 4 рази. Серед тих, хто записався, бійці батальйону "Полтава" та роти "Кременчук", вони брали участь у АТО.
Також на Луганщині і Донеччині вже наприкінці жовтня розпочнеться набір до нової поліції. Краматорськ, Слов'янськ, Сєвєродонецьк, Лисичанськ – саме в цих місцях новоспечені копи будуть охороняти порядок. Звісно ж, специфіка роботи нової поліції в зоні АТО буде відрізнятись від інших регіонів – на озброєнні будуть автомати та гранати, і панькатися зі злочинцями поліцейські не будуть. Отже, при формуванні "АТОшної" поліції перш за все увагу звернуть на тих, хто вже був задіяний в АТО і отримав бойовий досвід саме на передовій. А відтак, без роботи бійці не залишаться, підкреслили в Міністерстві внутрішніх справ. Ну, а якщо ж деякі міліціонери захочуть перевестись в ЗСУ, щоб повернутись на передову, про таких добровольців будуть лишень клопотати та допомагати у майбутньому.
- Актуальне
- Важливе