Україна не помітила, як Європа втратила Шенген
Не виконуючи вимог Заходу, Україна продовжує просити скасування віз. Європа тим часом будує мури всередині Шенгену
Новісінький відділ візового центру країн Шенгенської зони VFS Global відкрився у Києві у березні 2015 року. Тут встановили обладнання для зняття відбитків пальців – нововведення, пов'язане із включенням України до уніфікованої Шенгенської інформаційної системи. Здавалося би, навіщо стільки старань у країні, яку "з дня на день візьмуть у Шенген"?
У світлі останнього скандалу між Генпрокуратурою та Міністерством закордонних справ видається, що про втрату роботи працівникам візового центру країн ЄС у Києві варто не хвилюватися.
Згідно із опублікованим у ЗМІ документом, Віктор Шокін особисто поставив хрест на скасуванні віз для українців. Або ж на власній кар'єрі Генпрокурора – у що, згадуючи політичну невмирущість Шокіна, вже не віриться.
У листі Віктора Шокіна до очільника МЗС Павла Клімкіна Шокін відмовився виконувати вимоги Плану дій із лібералізації візового режиму, які стосуються Генпрокуратури, назвавши їх незаконними. Клімкін заявив, що конфлікту на рівні МЗС-Генпрокуратура немає. Активісти принесли сьогодні на Різницьку гамівну сорочку, щоб "надягти" її на генпрокурора, який "вижив із розуму".
Поки ми просили про знесення зовнішніх кордонів, вони з'явилися всередині Європи
За різними даними, до Європи із країн Північної Африки та Близького Сходу прибуло до 700 тис. нелегальних мігрантів. І далі, як то кажуть, буде: одна лише Німеччина, де рейтинг канцлера Ангели Меркель обвалився через підтримку біженців, готується прийняти навіть мільйон шукачів притулку до кінця року.
Хоч переповнені човни тонуть у Середземному морі вже не перший рік, до "великого переселення народів" Європа виявилася неготовою. Поки точаться дискусії, що робити із тисячами кочівників в очікуванні близької зими, найбільш радикальний спосіб вирішення проблеми вже діє. На внутрішніх кордонах Європи постають високі мури з колючим дротом, які в деяких країнах охоронятиме військо.
Британське видання The Independent опублікувало карту, яка дуже чітко зображує нове обличчя Європи. Союз, однією із фундаментальних засад якого завжди була свобода пересування, нині встановлює перевірки на кордонах і зводить паркани. Легенда: синій - прикордонний контроль,чорний - паркан, чорний пунктир - паркан планують, сірий пунктир - паркан зводять
Своєрідну естафету розпочав один із найбільш євроскептичних лідерів Віктор Орбан в Угорщині. Останні новини доносять, що через мігрантів мур з'явиться між Австрією та Словенією.
Основною причиною різкого напливу біженців до Європи багато оглядачів вважають участь Росії у війні в Сирії. У країні, де від війни загинуло понад 200 тис. і 7,6 млн опинилися без даху над головою, втратили надію на мир і вирішили тікати. Опоненти надання політичного притулку називають економічні причини і стверджують, що мігранти просто вирушають у пошуках кращого життя.
Що би не штовхало вервечки переселенців на подорож полями Європи і чим би не закінчилася ця криза, тисячі біженців уже перетнули кордони, кардинально змінивши порядок денний у багатьох країнах.
Провал українських реформ не сприяє довірі наляканої мігрантами Європи
Українці на тлі європейських страхів перед економічними та культурними наслідками міграції не виглядають переконливо. Тепер як ніколи насторожена і вічно стурбована Європа придивлятиметься до кожного ґудзика українця, який проходить прикордонний контроль – і до кожної афери української влади, яка провалює реформи.
Завойований Євромайданом кредит довіри розтринькує влада, яка за будь-яку ціну хоче зберегти старі корупційні оборудки. Роздратування Заходу від безкінечних обіцянок (так і хочеться сказати "покращення") реформ і боротьби з корупцією росте, і там дуже свідомо оцінюють наявність (а точніше брак) політичної волі до справжніх змін.
Одночасно, нікуди не зникали фінансовані Путіни європейські радикали, які спокійно називають російське вторгнення "громадянською війною" і виступають за дружні стосунки з Москвою. Безалаберність Києва тільки ллє воду на їхній млин, при цьому змушуючи навіть давніх друзів України сумніватися у доцільності кредитування по-старому корумпованої системи.
Скандал із Генпрокуратурою – тривожний сигнал для всіх, хто стояв на Майдані під прапорами Євросоюзу. Сьогодні до Шокіна прийшли кілька десятків активістів. За їхніми словами, саме Генпрокуратура саботує люстрацію, покриває корупціонерів, а тепер замахнулася на зрив процесу лібералізації візового режиму.
Листопад-2015 відрізняється від листопаду-2013 тим, що цього разу можливість провалу євроінтеграції лежатиме на проєвропейській владі, яка прийшла з Майдану. І слухати нарікання українців затуркана Європа вже не захоче.
- Актуальне
- Важливе