Як Північна Корея підклала Трампу свиню
КНДР дала головному конкуренту Трампа на президентських виборах прекрасний привід для критики
Відсипавши велику порцію компліментів мільярдеру Дональду Трампу, Північна Корея зробила йому величезну ведмежу послугу. У вівторок, 31 червня, сайт DPRK Today (а в КНДР не існує жодних інших ЗМІ, окрім тих, які відображають офіційну лінію партії) підтримав Трампа в його битві за Білий Дім.
Видання назвало політика "прозорливим кандидатом в президенти", який може звільнити американців від щоденного страху ядерної атаки з Північної Кореї.
Так, це вони всерйоз. Незважаючи на те, що останній пуск ракети виявився невдалим. Як і багато попередніх. Втім, це ще не означає, що КНДР не становить ядерної загрози.
Видання також назвало Трампа "мудрим політиком" та правильним вибором для американських виборців. На думку автора статті, їм не варто голосувати за "нудну" Хілларі Клінтон.
Стаття вийшла після нещодавніх заяв Трампа про те, що він "не бачить проблем" в тому, щоб напряму поспілкуватись з лідером КНДР Кім Чен Ином.
"Я б поговорив з ним, я не бачу проблем в тому, щоб поговорити з ним", - сказав Трамп у великому інтерв'ю для агентства Reuters.
Досі на рівні президентів діалогу між Північною Кореєю та США не було. Американці вважали за правильне підтримувати щодо Пхеньяну політику ізоляціонізму.
Читайте також: Україна розбрату. Трамп знову засмутив Путіна
Подарунок для Клінтон
Компліменти з Пхеньяну надійшли дуже "вчасно" - напередодні промови Хілларі Клінтон в Каліфорнії. Це один з найбільш населених штатів, дуже важливий для демократів, бо там мешкає багато їхніх потенціальних виборців. У вівторок, 7 червня, в Каліфорнії та ще п'яти штатах відбудуться праймеріз.
Клінтон збирається не лише вдарити по Трампу, нагадавши всі його недолугі вислови по зовнішній політиці. Вона дуже хоче виграти каліфорнійські праймеріз, щоб остаточно відірватись від свого конкурента в демократичному таборі Берні Сандерса.
Загроза від соціаліста
Щоб висунутись кандидатом від Демократичної партії, Клінтон має отримати підтримку 2 383 делегатів. Зараз у неї – 2 312 голосів. У соціаліста Сандерса – 1 545. Каліфорнія – це загалом 548 делегатів. З них, за даними опитувань, за Хілларі готові голосувати 49-51% виборців з табору демократів. Цього для неї достатньо, щоб забезпечити висування.
Соціолог Дуг Шон в своїй статті в газеті The Wall Street Journal попереджає, що виборці в Каліфорнії все більше схиляються на користь Сандерса. Політик-соціаліст щодня проводить у штаті якісь події для виборців. На думку соціолога, цілком може статися так, що Клінтон програє каліфорнійські праймеріз.
Є й інші думки. Стратег з табору демократів Джим Менлі сказав агентству Reuters, що зараз головну увагу Клінтон має зосередити на критиці Трампа. Бо математика підказує, що Сандерс вже не може виграти.
Вогонь по Трампу
Мільярдер уже зібрав необхідну кількість голосів делегатів для висунення кандидатом від Республіканської партії. І мало хто сумнівається, що боротьба за крісло президента буде проходити саме між Трампом та Клінтон.
Штабісти Клінтон називають промову з критикою Трампа в каліфорнійському місті Сан-Дієго ключовою. Проголосити її Хілларі збирається у четвер, 2 червня.
"Важливо, щоб люди зрозуміли – йдеться не лише про боротьбу демократів проти республіканців, а про те, що Трамп не схожий на жодного кандидата, яких ми коли-небудь бачили, і він фундаментально не придатний бути нашим головнокомандувачем", - заявив помічник Клінтон Джейк Салліван в інтерв'ю напередодні виступу свого шефа.
Тепер, коли за Трампа "вписалася" Північна Корея, критикувати його Клінтон буде набагато легше. Схожу свиню раніше Дональду підсунув російський президент Путін. В результаті мільярдер вирішив за краще зробити крок назад у своїх висловах щодо зближення з Росією.
"Той факт, що він (Путін. – Авт.) говорить про мене гарні речі, не означає, що це допоможе йому в переговорах. Це зовсім йому не допоможе", - сказав Трамп у своєму нещодавньому інтерв'ю для Reuters, яке головним чином було присвячене питанням зовнішньої політики. Він також сказав, що йому дуже не подобаються дії Росії на Донбасі.
Американські публіцисти й аналітики вважають, що головна проблема Трампа в тому, що в питаннях зовнішньої політики він керується логікою бізнесмена, але в питаннях дипломатії це не спрацьовує.
Мільярдер розглядає стосунки з іншими державами та роль США на світовій арені винятково як "вигідно – не вигідно".
Якщо економічно доцільно дружити з Росією, Іраном, Китаєм, КНДР – будемо дружити. Буде невигідно – припинимо дружбу. У кінцевому результаті це призведе до втрати союзників та появи нових ворогів. А нові "друзі", використавши американські бонуси, не припинять вибудовувати свою політику в логіці протистояння "козням Госдепа".
- Актуальне
- Важливе