Євро-2016. 5 уроків для України від збірної Італії
Чому гравцям і тренерам збірної України варто ще раз уважно переглянути матч Бельгія-Італія
У першому матчі на ЄВРО-2016 збірна України хоч і поступилась чемпіонам світу німцям, проте проявила в кінцівці першого тайму характер, і показала, що буде «міцним горішком» і може потріпати нерви фаворитам.
Разом з тим, вчора на ЄВРО-2016 відбувся матч, в якому збірна Італії показала майже хрестоматійний приклад того, яким чином можна протистояти, здавалось би, явному фавориту.
Дехто навіть проводить паралелі між матчами Україна-Німеччина та Італія-Бельгія з огляду на перебіг подій в поєдинках. Проте є одна кардинальна відмінність – Італія на відміну від Німеччини, не була фаворитом в протистоянні з «золотим поколінням» Бельгії.
Фаворитом в матчі в букмекерів та експертів були саме «червоні дияволи», однак матч довів просту аксіому, що в футбол грають на полі, а не в конторах. Звісно, Україна – не Італія, а Італія – не Україна, і ставити знак дорівнює між цими збірними з огляду на очевидну неспівставність і чемпіонатів, і досвіду, і класу, не можна.
Однак, знекровлена відсутністю одразу декількох ключових гравців «Скуадра Адзурра» показала за рахунок чого можна обігрувати більш зіркові колективи, на що варто звернути було б увагу і нашим збірникам.
1. Грати на повну всі 90 хвилин
Геній українського футболу Валерій Лобановський дуже багато уваги приділяв статистичним показникам. У матчі проти Бельгії найбільш вражаючим статистичним показником в «Скуадри Адзурри» став показник «набіганої» командою дистанції.
Італійська збірна за весь матч набігала майже 120 (!) км, в той час як цей самий показник в бельгійців досяг лише 108 км.
Для порівняння, збірна Німеччини в матчі проти українців набігала майже 114 км, а показник «жовто-синіх» був більшим лише на 1 км більше. І це при тому, що в матчі з молодими бельгійцями італійці вийшли на матч з рекордним по «старості» на чемпіонатах Європи середнім віком складу – 31 рік 169 днів.
2. Тактична різноманітність
Від італійської збірної очікували традиційного захисного «катеначчо», однак Антоніо Конте не просто не грав в «автобусну зупинку», закривши всю команду на своїй половині поля, а ще й поставив в цікаве становище бельгійців, влаштовуючи періодичні навали на ворота «червоних дияволів».
По ходу матчу тренер італійців декілька разів вдало змінював тактику, застосовуючи як традиційні швидкі переходи в контратаку, так і позиційний напад, чим ставив в глухий кут свого опонента.
3. Закрити лідерів суперника
Здавалось би, у матчі проти «золотого покоління» Бельгії, в якому половина гравців команди носять статус зірок, закривати кожного немає жодного сенсу. Однак Конте цього й не робив, використовуючи варіативну тактику.
Півзахист грав як єдине ціле, практично виключивши з гри цілу лінію креативщиків суперника, а в захисті використав індивідуальний підхід начисто закривши Лукаку, який за весь матч лише раз міг засмутити Буффона.
4. Самовіддача і мобільність
Вже згадана вище статистика «набігу» вказує, що кожен гравець «Скуадри Адзурри» не просто відбував номер на полі. Підстраховка одне одного на кожному шматочку зеленого газону від Італії вразила. У випадку, якщо хтось не встигав повернутись на свою половину, на його місці одразу ж виникав партнер, який з готовністю виконував навіть нетипові для себе функції.
Неодноразово форварди італійців опинялись ледь чи не на місці центральних захисників, що дозволяло завжди забезпечувати чисельну більшість на будь-якому клаптику поля.
5. Командний дух
Здавалось би, що може захопити 38-річного Джанлуїджі Буффона, який виграв у футболі все, що можна вигадати? Але кадри його забігу на чужу половину поля після другого голу в ворота бельгійців та «висип» запасних на поле доводять, що Конте вдалось створити в команді таку атмосферу, яка заряджає на боротьбу кожного гравця, від молодого Бернардескі до суперветерана Буффона.
Звісно, рецепти успіху в окремому матчі від Італії навряд можна в повній мірі екстраполювати на нашу збірну, однак досвід італійців може стати в нагоді українцям напередодні важливих протистоянь з Північною Ірландією та Польщею.
- Актуальне
- Важливе