//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чи варто Україні пишатися тріумфом паралімпійців у Ріо


фото: vk.com/olympicua
Спортивні перемоги для людей з обмеженими можливостями в Україні є одним з небагатьох шансів реалізувати себе

На Олімпіаді-2016 у Ріо-де-Жанейро збірна України продемонструвала свій найгірший результат на літніх Іграх у історії. Вона здобула лише 11 нагород – дві золоті, п’ять срібних та чотири бронзові - та посіла у загальнокомандному заліку 31-е місце.

Особливо контрастним цей виступ наших спортсменів виявився на тлі досягнень паралімпійської збірної, яка з першого ж дня змагань у Бразилії відзначилася справжнім шквалом медалей. Після п’яти днів Паралімпіади-2016 наша національна команда вже здобула 61 нагороду – 22 золоті, 19 срібних та 20 бронзових.

Подекуди українці своїми виступами, без перебільшення, вражали. Як от у змаганнях з плавання на 200 м комплексом, де наші атлети зайняли усі сходинки п’єдесталу. Денис Дубров здобув золоту медаль та встановив новий світовий рекорд – 2.06,87 хв, Максим Крипак отримав срібло, а Дмитро Ванзенко виграв бронзу.

З цього приводу радісно вибухнув український сегмент соціальних мереж. А досягнення українських спортсменів не залишилися непоміченими першими особами держави.

Звичайно, кожним з цих мужніх людей, які виграли нагороди на Паралімпіаді, можна захоплюватися. Як можна захоплюватися й іншими спортсменами, які фінішували за межами першої трійки чи навіть просто взяли участь у цих змаганнях.

Бо навіть головний олімпійський принцип твердить, що "головне участь, а не перемога". Особливо це стосується паралімпійців, для яких вже один вихід на старт є звитягою духу над фізичними можливостями.

За такими принципами паралімпійський рух розвиває весь цивілізований світ. У США, Великій Британії, чи Австралії людям з обмеженими можливостями найперше створюють такі умови, щоб вони себе не відчували особливими. Щоб могли себе повноцінно реалізувати, займатися спортом та брати участь у змаганнях на найвищому рівні. Для цього, власне, й створені Паралімпіади.


Тоталітарні та посттоталітарні режими сприймають спорт по-іншому. Передовсім для них це інструмент для прославляння своєї величі у світі та підвищення авторитету. І цей принцип представники таких країн бездумно перенесли й на параолімпійський рух.У цих державах результат стоїть на першому місці і досягається будь-якою ціною.


Можливо, саме тому на останніх трьох Паралімпіадах у загальному командному заліку перемогла збірна Китаю. А та ж команда США востаннє посідала перше місце за медалями ще у 1996 році.

А найжахливіший приклад використання паралімпійців у пропагандистських цілях стала Росія, яку не допустили до Паралімпіади-2016 через систематичне вживання спортсменами допінгу, яке курувалося на державному рівні.

"Я вважаю, що російська влада катастрофічно підвела своїх паралімпійців. Її підхід "медалі важливіші моралі" мені огидний", - сказав голова Міжнародного параолімпійського комітету Філіп Крейвен, коментуючи дискваліфікацію збірної Росії, яка на Паралімпіаді-2012 у Лондоні фінішувала у загальному заліку другою.

Україна на двох останніх Паралімпіадах ставала у медальній класифікації четвертою. У Лондоні-2012 вона здобула 85 нагород, у Пекіні-2008 – 74. Та й взагалі - наші паралімпійці традиційно сильніше виступають за українську олімпійську команду.

Серед іншого спрацьовує різниця у підходах. В Україні параолімпійський спорт для людей з обмеженими можливостями є одним з небагатьох шансів реалізувати себе.


Тому у них на першому місці стоїть результат, який серед іншого дозволяє покращити матеріальне становище. $40 тис. за золоту медаль, $26 тис. – за срібну та $18 тис. за бронзову – гроші, які людям із проблемами зі здоров'ям складно у нашій країні заробити у інших сферах.


Тож добре, що в Україні побудована система параолімпійського руху, яка дозволяє людям з обмеженими можливостями досягти значних спортивних успіхів. 

Але високопосадовцям перед тим, як звітувати про спортивні досягнення, все ж варто було б дивитися не на високі місця паралімпійської збірної України у медальному заліку, а на інші показники.

Приміром, міжнародний рейтинг доступності міського середовища та транспорту для людей з особливими можливостями. Якщо Україна у ньому також увійде до світової топ-трійки, тоді і чиновникам можна буде розповідати про перемоги.

новини партнерів

‡агрузка...

26 травня, 2019 неділя

25 травня, 2019 субота

26 травня, 2019 неділя

25 травня, 2019 субота

24 травня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати