10 років iPhone. Як Джобс змусив нас забути, що таке кнопковий телефон

29 червня, 2017 четвер
19:08

10 років тому вийшов перший смартфон - iPhone. Якби не він, ми б досі користувалися кнопковими телефонами

Зміст

Назад у 2006

Якщо підняти архіви статей технічних журналів і подивитися флагмани 2006 року, то серед них будуть: кнопкові Nokia (N80), Sony Ericsson і слайдери від Motorolla і Alcatel. Nokia і Sony поділили ринок і були головними конкурентами. А Samsung вважався виробником "жіночих" телефонів через свій дизайн.

Топовими параметрами телефону вважалися: мініатюрність (саме тому були популярні слайдери), роздільна здатність екрана 240 x 320 пікселів, wi-fi модуль, який тільки з'явився на смартфонах, пам'ять до 50 мегабайт, камера 3 мегапікселі, можливість присвоювати мелодію номеру.

Найкраще відео на той момент записувалося на Nokia N93 з роздільною здатністю 640х480. Така якість вважалася відмінною для екранів великих телевізорів. У якості операційної системи використовувався Symbian OS. Про кількість оперативної пам'яті і частоту процесора якось не дуже говорили - смартфони не сприймалися як повноцінні комп'ютери. Але в цілому одноядерні процесори працювали не швидше 332 мегагерц.

Але щось сталося в 2007 році

У 2007 році фінська компанія Nokia за звичкою випустила кнопковий телефон-слайдер N95, орієнтований на програвання музики. Інші компанії не відрізнялися оригінальністю: слайдери з хорошим плеєром і бізнес-смартфони з фізичною qwerty клавіатурою. Із загальної лінійки виділялася продукція Apple: новенький смартфон без клавіатури, з сенсорним дисплеєм на весь екран і всього лише однією кнопкою.

Смартфон швидко викликав ажіотаж. За перші 30 годин після старту продажів (27 червня 2007 року) Apple продав 270 тисяч моделей iPhone. За неповний 2007 рік було продано 1,3 мільйона смартфонів. Стартова вартість була до $ 500.

Покупці розділилися на два табори: комусь революційна новинка здавалася дурістю, а операційна система iOs незручною. Противники писали про сенсорні екрани, які не приживуться. Однак у 2008 році продажі iPhone зросли майже в 10 разів - 11,6 мільйонів пристроїв було продано. Ну а в 2015 році ця цифра збільшилася в 20 разів - 231 мільйон.


Перша реклама iPhone

Чим зачепив перший iPhone

iPhone першим перестав вибирати якусь одну функцію: плеєр, бізнес-гаджет або камера. Якщо раніше люди дзвонили зі своїх Nokia, перевіряли новини на комп'ютері або ноутбуці, а радіо і музику слухали на плеєрі, то з 2007 року це можна було робити за допомогою одного iPhone.

iPhone спочатку був проектом iPad. Засновник компанії Стівен Джобс працював над новим пристроєм iPad, коли йому вперше прийшла ідея випустити телефон без кнопок. Відсутність клавіатури викликало у деяких користувачів шок: як же писати СМС? Однак засновник компанії Стів Джобс вважав, що за сенсорною клавіатурою - майбутнє. Так і вийшло: зараз складно знайти смартфон без сенсорного екрана.

Також у смартфоні Apple з'явився перший магазин додатків. Apple залучив сторонніх розробників у винаході нових додатків на iPhone. У 2008 році в магазині налічувалося понад 500 додатків. Якщо раніше при покупці смартфона користувач дивився, чи є на ньому калькулятор, ліхтарик і інші важливі програми, то з появою магазину покупця більше не хвилювали такі деталі. Все можна було встановити з App Store.

За технічними характеристиками перший iPhone вигідно відрізнявся від своїх конкурентів: роздільна здатність екрана 320 x 480, вбудована пам'ять до 8 гігабайт (пізніше розширилася до 16 гігабайт), тонкий корпус і оперативної пам'яті до 128 мегабайт. У першому смартфоні iPhone стояв процесор від Samsung з частотою 620 мегагерц.

Однак смартфон критикували через відсутність підтримки 3G, замість якої користувачам довелося користуватися низькошвидкісним підключенням ADGE. Також 2 мегапіксельна камера iPhone не могла конкурувати з камерами Nokia, а відеозапису і зовсім не було. Проте в другій серії iPhone 3G і 3Gs всі ці недоліки були виправлені, смартфон навчився знімати відео з роздільною здатністю 480 пікселів і 30 кадрами в секунду.

Історія поколінь

Після першого iPhone без відео і 3G виходили iPhone 3G і iPhone 3Gs, в яких були виправлені більшість недоліків і помилок операційки. Однак глобальних змін у них не було, і через 2 роки смартфон уже застарів.

Apple необхідно було випустити новинку, оскільки перша трійка смартфонів iPhone вже не могла конкурувати з ворогом в особі Samsung і їхьою лінійкою Galaxy.

У 2010 році Apple випускає модель iPhone 4. Модель оновили, додали потужності процесорові і пікселів до роздільної здатності екрана і камери. Але до розчарування фанатів глобальних змін і революцію нова модель не принесла.

Тоді розробники випустили в 2011 році iPhone 4s, де літера "s" означала голосовий помічник Siri. Таке нововведення припало до душі фанатам, що викликало багатотисячні черги в магазинах Apple. Щоб встигнути за конкурентами, новинка також отримала двоядерний процесор, частотою 1000 мегагерц,  8-мегапіксельну камеру.

У наступних моделях iPhone вже складно було придумати щось абсолютно нове. Наприклад, iPhone 5 вже не додавала ніяких новинок, але збільшувала свої потужності і діагональ екрана. Якщо в 2007 році діагональ 3,5 дюйма здавалася гігантською, то в 2012 році після появи Таблет, цього розміру стало не вистачати.

iPhone 5 отримав 4 дюймовий дисплей, 2 ядерний процесор частотою 1,3 мегагерца і збільшив кількість оперативної пам'яті до 1 гігабайта. За перші 3 дні було продано 5 мільйонів смартфонів цієї моделі. Старт продажів почався в Австралії 21 вересня 2012 року.

Першими в черзі стояли продавці стільникових мереж, щоб потім перепродати смартфони в півтора разу дорожче. Вартість iPhone 5 на момент початку продажів становила $ 649.

Потім з'явилася дешевша, але яскрава серія 5c, яка відрізнялася лише якістю корпусу і яскравими кольорами. А дорожча модель iPhone 5S мала сканер відбитка пальця.

В 2014 році компанія випустила відразу два смартфона: iPhone 6 і iPhone 6 Plus. iPhone 6 отримав більш потужні характеристики: дозвіл тисячі триста тридцять чотири x 750 пікселів, двоядерний процесор нового покоління Apple A8, накопичувач до 128 гігабайти і дисплей 4,7 дюйма. iPhone 6 Plus володіє схожими характеристиками, однак призначений для людей, які люблять більший екран.

Діагональ екрана 5,5 дюйма, а роздільна здатність 1920 x 1080 пікселів. Серії iPhone 6s і iPhone 6s Plus також трохи поліпшили характеристики, але не додали нічого нового.

Потім був iPhone SE, який вийшов у березні 2016 року. Родзинкою телефону стало наповнення від iPhone 6 в оболонці iPhone 5s.

iPhone 7. Найактуальніша новинка нині

Останньою моделлю є iPhone 7 і iPhone 7 Plus, які вийшли у вересні 2016 року, саме в розпал скандалу з "вибухаючими" смартфонами Samsung.

Для кращої якості фотографій iPhone 7 Plus тепер оснащений фронтальною 7 мегапіксельною і двома 12 мегапіксельними основними камерами. За допомогою основних камер можна робити оптичне наближення. Різниця оптичного від цифрового наближення в тому, що з оптичним зумом наближення об'єкта для фотографії відбувається без втрати якості.

Процесор отримав 4 ядра частотою 2,3 гігагерца. А також було встановлено 2 і 3 гігабайти (залежно від моделі) оперативної пам'яті.

Сам смартфон навряд чи поміститься в жіночу ручку: розмір екрану становить 5'5 дюймів. Раздільна здатність і якість екрана зводяться до 1920 × 1080 пікселів. Ємність батареї залишає бажати кращого - лише 2900 міліампер на годину.

Серед особливостей нової моделі - відсутність звичного роз'єму під навушники. Виробники вірять у майбутнє без проводів і радять купити Bluetooth навушники. Щоб перехід до нововведення не був відображено різким, виробник включив у комплект навушники, які підключаються через роз'єму живлення. Через це з'явилася критика на адресу розробників. Однак історія показала, що нововведення Apple здатні приживатися.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.1
    Продаж 43.87
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
20:39
Огляд
Не загубіть "Сімейний альбом": що подивитися на вихідних
20:19
ЗРК NASAMS
До України прибула система ППО NASAMS від Канади
20:18
Кім Чен Ин інспектує війська КНДР
На Харківському напрямку помітили північнокорейських військових
20:01
OPINION
День поцілунків
19:54
ППО THAAD
Україна веде переговори з партнерами щодо нових систем ППО, які здатні захистити від нових ризиків, - Зеленський
19:54
Оновлено
Карпати, УПЛ
"Карпати" перемогли "Колос" в УПЛ. Результати та розклад 14-го туру
19:46
Ламін Ямаль (ліворуч), Монако - Барселона
"Барселона" і 17-річний футболіст домовились про контракт з відступними в 1 млрд євро
19:42
Володимир Зеленський
Інформацію про загрози не потрібно сприймати як дозвіл на вихідний, – Зеленський
19:40
путін
"Викликає гордість та захоплення": Путін заперечив, що "Орешнік" є модернізованою радянською ракетою
19:40
Кароль Навроцький
У Польщі опозиційна партія "Право і справедливість" підтримає на виборах президента безпартійного кандидата Навроцького
19:00
Оновлено
Росія атакувала Україну "шахедами": у Сумах є загиблі та постраждалі, на Київщині працювала ППО
18:57
Ексклюзив
РФ нічого не стримує завдати ядерного удару, - Defense Express
18:56
Іспанія
В Іспанії розробляють план цивільної оборони на випадок війни, - ЗМІ
18:55
Волейбол, "Решетилівка"
Троє волейболістів клубу "Решетилівка" не повернулись в Україну після виїзних матчів у Європі
18:47
Юлія Саніна з The Hardkiss озвучила персонажку в "S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля"
18:45
рубль долар
Російський рубль упав до найнижчого рівня відносно долара з березня 2022 року
18:42
PR
Гривня, гривні, гроші
"Ми повинні стати нацією інвесторів", - керівник проєкту АУБ про фінансову грамотність Юрій Борщ
18:41
Оновлено
Екстрене засідання НАТО через удар РФ новою балістичною ракетою відбудеться 26 листопада, - Reuters
18:34
У США затримали норвезького студента за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану
18:18
голодомор
Росіяни на ТОТ закликали "здавати" тих, хто запалюватиме свічки в День памʼяті жертв Голодомору, - Спротив
18:16
Apple Music назвав Біллі Айліш артисткою року
18:14
ппо
Сили ППО впродовж доби знищили 64 зі 114 ворожих БПЛА
18:14
загинув свічка
Росіяни розстріляли 5 полонених воїнів ЗСУ поблизу Вугледара
18:00
OPINION
Від "Черемухи" на Майдані до "Орєшніка" в Дніпрі
17:55
Ангела Меркель
Меркель вважає, що її роблять цапом-відбувайлом за війну РФ проти України
17:46
Сергій Ребров, збірна України, Євро-2024
Ребров відреагував на жеребкування стикових матчів Ліги націй
17:40
Олександр Лукашенко
"Щоб звідти спецслужби не керували нашим суспільством": Лукашенко пригрозив вимкнути Інтернет у Білорусі в разі протестів після виборів
17:39
S.T.A.L.K.E.R. 2
Продажі "S.T.A.L.K.E.R. 2" за 2 дні після премʼєри перетнули позначку 1 млн копій
17:13
Вадим Скібіцький, заступник начальника ГУР МО України
Вихід на кордони Донеччини й Луганщини: в ГУР назвали завдання армії РФ на осінньо-зимовий період
17:10
У Швейцарії в церкві священника замінили аватаром Ісуса, відповіді якого генерує ШІ
17:06
Укренерго: 23 листопада діятиме одна черга відключень електроенергії
16:57
Ексклюзив
ракети "Х-22" з бомбардувальника ТУ-22М3
РФ вже використовувала ракети з подібною вагою бойової частини: Хазан про удар міжконтинентальною балістикою по Дніпру
16:52
Капустин Яр
"Капустин Яр", звідки росіяни запускали міжконтинентальну балістику, потрапив під атаку БПЛА, - ЗМІ
16:49
Ексклюзив
ЗСУ
Окупанти, імовірно, контролюють частину Курахового, - військовий оглядач Попович
16:49
У Києві в руках чоловіка здетонувала коробка з вибухівкою: він загинув
16:49
шенгенська віза шенген
Болгарія та Румунія підписали угоди з ЄС про приєднання до Шенгенської зони
16:42
З початку доби на фронті зафіксували 118 боєзіткнень: окупанти найактивніші на Покровському, Курахівському та Времівському напрямках
16:34
Кирило Буданов
Буданов пояснив, у чому різниця між "Орешніком" і "Кедром"
16:33
Уряд запропонував збільшити до 15 млн грн виплати родинам цивільних, які загинули при обороні України
16:25
гривня тисяча гривень
"Тисячу Зеленського" українцям виплачуватимуть із грудня до лютого
Більше новин