25 найвпливовіших людей інтернету: Трамп, сирійська дівчинка та модель-трансгендер
Американський журнал Time опублікував щорічний рейтинг найвпливовіших людей в інтернеті. Все, що вони роблять, стає трендами
Учасники оцінювалися за їх активністю, кількістю та швидкістю реакцій на їхні пости (лайки, поширення), а також за кількістю фоловерів. Оскільки оцінювалися саме тенденції, не варто дивуватися, що президент США Дональд Трамп йде після корейського бойз-бенду. Корейський бойз-бенд з'явився нізвідки і раптово, тоді як у Трампа було повно часу назбирати своїх підписників.
1. Тайген Кріссі, модель
У Кріссі близько 20 мільйонів підписників у Instagram і Twitter. Супермодель купальників, учасниця реаліті-шоу і телеведуча привернула увагу своєю простотою та реальністю.
Модель ділиться всім: від подробиць про пластичну хірургію до нарікань з приводу нестерпної тривалості номінацій "Оскар". Дружина відомого музиканта Джона Ледженда і мама їх спільної дочки також розповідає про всі радощі й труднощі вагітності та материнства.
2. Метт Драдж, публіцист
Американський політичний коментатор, відомий тим, що створив свій інтернет-ресурс "Доповідь Драджа", де вже 20 років збирає будь-які плітки, пов'язані з політиками.
Однак деякі з пліток підтверджуються: так Драдж першим заговорив про сексуальний скандал між колишнім президентом США Біллом Клінтоном і Монікою Левінські. Серед читачів Драджа опинився й нинішній президент США Дональд Трамп.
Борець з "фейковий новинами" Трамп репостить Драджа і запрошує його на зустрічі в Овальний кабінет. Згідно зі SimilarWeb сайт "Доповідь Драджа" відвідали 137 мільйонів разів у травні.
3. Дж. К. Роулінг, письменниця
Більшість читачів Роулінг підписуються на неї в Twitter, щоб отримати інформацію про продовження франшизи про "Гаррі Поттера".
Однак, цього року автор книг про "хлопчика, який вижив" отримала популярність за перепалку з президентом США Дональдом Трампом, в якій дала йому оцінку "гірше, ніж Волдеморт". Н
а що приятель Роулінг письменник Стівен Кінг сказав, що в Трампі "є щось дементорське". Всього у Роулінг 11 мільйонів передплатників.
4. Картер Вілкерсон, студент
Вілкерсон вирішив спробувати щастя і запитав у Twitter у своєї улюбленої мережі швидкого харчування Wendy's скільки йому знадобиться ретвітів, щоб цілий рік харчуватися їхніми наггетсами безкоштовно.
Мережа Wendy's відповіла: 18 мільйонів. Тоді 16-річний підліток написав прохання: "Допоможіть мені, будь ласка. Чоловіку потрібні його нагетси". І прикріпив скріншот з відповіддю Wendy's.
Повідомлення не зібрало 18 мільйонів перепостів, однак фастфуд запевнив, що Вілкерсон отримав свої безкоштовні нагетси. А аналітики соціальних мереж тепер досліджують феномен #nuggsforcarter.
5. Яо Чень, актриса
37-річна китайська актриса вже не вперше з'являється в списку впливових людей інтернету Time. На відміну від своїх колег, Чень не відвідує зіркових тусовок, але веде свій блог.
У ньому актриса розповідає про свої труднощі життя і бореться за права біженців. 2010 року Чень обрали почесним послом ООН у справах біженців в КНР.
Бути блогером у Китаї доволі складно - потрібно проявляти обережність, особливо щодо політичних поглядів. Незважаючи на це, у Чень 21 мільйон фоловерів у китайській соціальній мережі Weibo.
6. Брайан Рід, письменник
Автор аудіо підкастів S-Town. Рід змінив стандартний стиль підкастів і перетворив щотижневу трансляцію на захоплюючий гостросюжетний аудіосеріал.
Історія почалася з загадкового вбивства, а потім трансформувалась у розповідь про життя і смерті однієї людини з Вудстока. Першого ж тижня підкаст завантажили 16 мільйонів разів.
7. BTS, хіп-хоп група
Корейська група BTS (Bangtan Sonyeondan - куленепробивні бой-скаути), дебютували в США 2016 року з альбомом "Wings". Група хлопчаків вибила Джастіна Бібера та Селену Гомез з перших місць усіх чартів.
8. Олексій Навальний, активіст
За словами TIme російський активіст-антикорупціонер потрапив до цього списку через уміння проривати інформаційну блокаду Кремля.
Навальний збирається протистояти президенту РФ Володимиру Путіну на найближчих виборах. І хоча йому не дають слова на російському телебаченні, Навальний веде свій відеоблог на Youtube, де у нього понад 1,2 мільйона глядачів.
Свою передвиборну кампанію він також проводить у соціальних мережах.
9. Дональд Трамп, президент США
Президент одного разу заявив, що люди вважають його "Гемінгуеєм Twitter". І якщо раніше Трампу миналися заяви в Twitter, і навіть робили його популярнішим, то тепер соціальна мережа лише шкодить президенту.
У 2012 році він переживав через розрив Роберта Паттіссона і Кірстен Стюарт (герої фільмів про вампірів), і пропонував Паттісону звернути увагу на дівчат у конкурсі "Міс світу".
Або коли він вимагав у Обами не пускати лікарів з місць спалаху вірусу Ебола назад до США. Але під час передвиборної кампанії твіт про те, що "глобальне потепління - це вигадка Китаю, щоб перемогти Америку", не зіграв йому на руку.
Зараз більшість людей підписані на Трампа, щоб ловити його на "ляпах". У президента понад 32 мільйони фоловерів у Twitter.
10. Метт Фюрі
37-річний художник і гадки не мав, що створить найвідоміший інтернет-мем, який стане символом американських виборів. Персонаж коміксів «Boy's Club» Жабенятко Пепе вперше з'явився 2005 року.
Надалі художник майже не мав стосунку до свого персонажу - користувачі інтернету міняли його на свій смак. Так з'явилися Пепе в образі Бетмена або Бората. Але особливу популярність він отримав 2011 року, коли жабеня зобразили зі свастикою на лобі і в нацистської формі.
За мемом закріпилася антисемітська пропаганда і його почали використовувати праві активісти.
Однак політтехнологи Трампа не побоялися нацистського антуражу інтернет-мема і розмістили в офіційному акаунті Twitter Трампа жабеня в образі кандидата (тоді була передвиборча кампанія). Противники Трампа визнали використання образу жабеня Пепе як доказ його зв'язку з націоналістами та антисемітами.
Після цього і почалася "війна мемів" між виборцями двох кандидатів у президенти США, а Жабеня Пепе остаточно втратив свій нейтральний сенс.
11. Стівен Прюїт, редактор Wikipedia
Удень 33-річний Прюїт звичайний працівник митниці, але ввечері він добровільно працює редактором вільної інтернет-енциклопедії Wikipedia.
З 2006 року він зробив понад 2 мільйони редагувань англійською мовою. Це більше, ніж будь-який інший редактор. Деякі з цих редагувань - нові тексти. Так Прюїт додав статті про 212 впливових жінок, щоб виправити гендерний дисбаланс Wikipedia.
12. Бана Алабед
Алабед - семирічна дівчинка, яка живе в Алеппо, в зоні бойових дій Сирії. Ламаною англійською дівчинка пише повідомлення в Twitter про бомби, які падають з неба як дощ, про бомбардування єдиної дитячої лікарні.
Алабед викладає в мережу фотографії і відео: селфі змішані з фотографіями зруйнованих будівель і бомб.
Аккаунт Алабед підвищив обізнаність людей про бойові дії в Алеппо, куди часом не можуть потрапити навіть журналісти.
За перші кілька місяців Алабед зібрала близько 200 тисяч підписників. На даний момент в ньому 686 "твітів". Бана веде аккаунт спільно зі своєю мамою Фатімою, вчителькою англійської мови.
Американська OSINT-організація Bellingcat підтвердила реальність аккаунта та існування сім'ї Алабед у своєму розслідуванні у відповідь на численні сумніви аудиторії.
13. Джіджі Горджес, модель
Джіджі колись звали Грегорі Лаззарато. Канадська трансгендерна модель веде майже 10 років свій блог на Youtube, де вона ділиться кожним аспектом свого переходу від чоловіка до жінки.
Тепер вона одна з найвідоміших транс-жінок у світі: її запрошують у журнали, знімають документальні фільми. У Горджес близько 5 мільйонів передплатників в Youtube і Twitter.
14. Джонатан Сан, письменник
Сан більш відомий своїм своїм іншопланетним альтер-его Джомні. Джомні - прибулець, якого послали вивчати "earthb" і побачити "humabns".
Сан зізнається, що створив персонажа в допомогу людям, які відчувають себе всюди чужинцями і відчувають з цього приводу депресію.
У Джомні є свій аккаунт у Twitter, де у нього 478 тисячі передплатників.
Сан навіть випустив ілюстровану книгу, де зібрано цитати та історії Джомні.
15. Кім Кардашьян
Подібний список був би неможливим без Кардашьян, яка перетворила своє життя на одне велике реаліті-шоу. Дівчина стала відомою завдяки телевізійному шоу про сімейство Кардашьян і секс скандалу. Зараз модель займається родиною, але не соромиться викладати кожен момент свого розкішного життя в мережу.
Так у жовтні 2016 року Кардашьян пограбували в готелі в Парижі. Кілька озброєних чоловіків увірвалися до неї в номер і замкнули у ванній. Зловмисники вирахували її місцезнаходження за соціальними мережами. Тепер Кардашьян публікує свої фотографії обережніше. У Twitter у моделі 54 мільйони фоловерів, а в Instagram 101 млн.
До списку також увійшла співачка Кетті Перрі зі своєю 96-годинною живою трансляцією на каналі в Youtube. До речі, вона була першою людиною, яка зібрала 100 мільйонів передплатників у своєму акаунті в Twitter.
На 17-му місці розташувався травесті-актор Бренден Міллер.
18 місце посіли творці руху на підтримку медичної системи "Obama Care" в США "The Indivisible Guide",
На 19-му місці співачка Ріанна, якій варто було погодувати птахів на вулиці в костюмі гігантського серця, як вона стала мемом.
Реппер Chance посів 20 місце, оскільки поширює свою музику тільки через соціальні мережі.
На 21 місці знаходиться співачка Baby Ariel (Ариель Мартін), яка отримала свою популярність за допомогою соціальної мережі musical.ly, де у неї понад 20 мільйонів передплатників.
22 місце зайняла фітнес-блогер Кейсі Ху, у якій близько 4 мільйонів передплатників на Youtube каналі.
На 23 місці Хьюда Кеттен - найвідоміша у світі б'юті-блогер, з 20 мільйонами передплатників в Instagram і близько 2 мільйонів передплатників на Youtube каналі.
Марк Фішбач (більш відомий як Markiplier) посів 24 місце, роблячи огляди геймплея відеоігор. У геймера 17 мільйонів передплатників на Youtube каналі.
І останнє 25 місце зайняли Даніель Вайсберг і Керлі Зейкін за винахід новинний платформи "The Skimm", яка розсилає основні новини поштою. Сервіс розрахований на жінок віком від 22 до 24 років.
- Актуальне
- Важливе