//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Путін об'єднує Європу


фото: REUTERS
Європейський Союз, дестабілізація якого є однією з головних цілей путінської зовнішньої політики, існує і пручається

Вислання російських дипломатів з країн Європейського Союзу і - ймовірно - Сполучених Штатів стане безпрецедентною демонстрацією єдності Заходу. Єдності, про яку останніми роками вже почали забувати. І яка після "Брексіту" взагалі була поставлена під сумнів.

Однак виявилося, що об'єднатися перед викликом набагато простіше, ніж знайти взаєморозуміння з економічних питань або з питань функціонування структур Європейського Союзу.

При цьому путінські доброзичливці в ЄС нікуди не поділися. На саміті ЄС, де намагалися знайти компроміс з приводу спільних дій після атаки в Солсбері, вони проявили себе повною мірою. Але навіть їхні спроби пом'якшити наслідки дій Заходу перетворюються на свою протилежність.

Джерела стверджують, що перше в історії рішення відкликати посла ЄС з Москви для консультацій народилося мало не з політичного анекдоту. Воно стало реакцією прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана на пропозицію федерального канцлера Ангели Меркель відкликати послів країн-членів ЄС з російської столиці. Орбан - щоб підкреслити всю безглуздість такого кроку - поцікавився, чому тоді не відкликати посла ЄС. І - на його щире здивування - ця ідея була підтримана колегами.

Ідея вислати російських дипломатів з країн ЄС народилася з іншої дискусії. Спочатку пропонувалося вислати дипломатів, які працюють при європейських інституціях. Але тут вже рішуче заперечив прем'єр-міністр Бельгії Шарль Мішель - який, до речі, зовсім недавно відвідував Москву і зустрічався з Путіним.

Справа в тому, що вислання будь-яких дипломатів з Брюсселя - це відповідальність Бельгії, а не всього Євросоюзу. І Мішель резонно поцікавився у колег, чому тільки його країна повинна взяти на себе тягар конфлікту з Москвою. З його доводами погодилися, з'явилася ідея вислання дипломатів з усіх країн Євросоюзу.

Зрозуміло, що і в цьому випадку дії кожної з країн будуть різні за ступенем жорсткості. Але сам жест - серйозний і принизливий для Москви. Путіну доведеться або зробити вигляд, що нічого не сталося, або самому висилати дипломатів майже з усіх європейських посольств.

А такого в історії відносин Москви з цивілізованим світом не було ніколи.

У Кремлі з подивом побачать, що Європейський Союз, дестабілізація якого є однією з головних цілей путінської зовнішньої політики, існує і пручається. І що дії "друзів" в такій конфігурації можуть призвести не до менш сумних наслідків, ніж дії опонентів.

новини партнерів

‡агрузка...

20 березня, 2019 середа

19 березня, 2019 вівторок

20 березня, 2019 середа

19 березня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати