live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Марія Гурська 26 листопада, 2018 понеділок

Проривна місія на Марс у коміксах. Все і трохи більше про "крота" NASA - InSight

InSight – це проривна місія, спроектована для вивчення нутрощів планети, марсіанської кори та "марсотрусів". Все це потрібно вивчати, якщо ми хочемо зрозуміти, як сформувалися скелясті планети, на кшталт Марса та Землі

Запуск місії успішно здійснили 5 травня 2018, приземлення ж на поверхню Марса відбуватиметься у понеділок, 26 листопада. Успіх чи поразка - питання лише 7 хвилин посадки  і десятиліття планування та розрахунків.

Якщо все піде за планом, маленький робот під назвою InSight допоможе нам зрозуміти нутрощі Марса та його природу.

Проте іноді такі дослідження важко подати справді захоплююче — саме тому редакція Еспресо.TV була вражена роботою карикатуриста Метью Інмана, який показав нову місію NASA у вигляді яскравих коміксів. Частину з них ми переклали українською.

 

InSight дуже відрізняється від марсоходів, які раніше відправляли до Червоної планети. Якщо (вже втрачений) Opportunity і (“живий”) Curiosity вивчали планету “вздовж і впоперек”, то новий апарат зануриться вглиб планети, щоб дізнатися, які секрети вона приховує всередині.

 

Посадку призначено у районі великого вулканічного нагір'я Елізій - там мінімальні ризики різких повітряних поривів, що можуть зашкодити роботі. Щоб потрапити туди, апарат увійде в атмосферу Марса під кутом у 12 градусів і протягом двох хвилин шалено "загальмує" швидкість польоту. Важлива кожна цифра у розрахунках.

 

Коли до поверхні лишатиметься 16 кілометрів, апарат скине захисний екран і випустить парашут. Ще за 10 секунд буде випущено 3 "ноги" InSight - посадочні опори. За 1.5 кілометри до поверхні доведеться позбутися парашута - здійснювати посадку робот буде на власних12 двигунах.  

Якщо посадка мине за планом, то за 10 хвилин InSight повідомить про це людям, відправивши відповідний сигнал на Землю, і апарат стане восьмим за рахунком дослідним зондом, що дістався до поверхні Марса.

Чому ця місія така важлива? Ключове її питання полягає в дослідженні нутрощів і гірських порід подібної до Землі планети. Вчені хочуть їх порівняти, адже про те, з чого складається Марс, наразі відомо дуже мало.

"У нас є ряд припущень. Виходячи з досліджень надр Землі, ми припускаємо, що Марс складається приблизно з того ж, що і наша планета. А, значить, ядра, мантії і кори. Нам відомо, що зовнішнє ядро ​​Землі - причина виникнення магнітного поля. На Марсі його ознак не виявлено, але це означає, що цього самого зовнішнього ядра в його структурі немає", - коментує науковець Лю Пен з Університету Ліона.

Для InSight дуже важливе не лише м'яке, а й неймовірно точне приземлення - цей апарат не є марсоходом, і переміщуватися по поверхні планети не зможе. 
 
Вся місія обійшлася NASA у $ 850 млн і триватиме близько двох років (720 днів - планова частина). Моніторячи сейсмічну активність, температуру під поверхнею Марса і т.д.  апарат допоможе вченим скласти підземну карту Червоної планети.
 

 

Введіть слово, щоб почати