В аеропорту Кишинева затримали помічника Мустафи Джемілєва, занесеного Росією до "списку терористів"
Вдень у суботу 4 травня 2024 року служба безпеки міжнародного аеропорту Кишинева затримала громадянина України кримськотатарського походження Ерола Велієва
Подробиці розповів на фейсбуці очільник Меджлісу кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради Рефат Чубаров.
"Близько години тому (приблизно о 15:00, - ред.) після прильоту в аеропорт Кишинів і при проходженні прикордонного контролю молдавськими спецслужбами затримано громадянина України Ерола Велієва, який повертається додому, до Києва. Наше особливе занепокоєння пов'язане з тим, що Ерол Велієв є помічником народного депутата України Мустафи Джемілєва та одним із багатьох кримських татар, внесених Росією до "списку терористів", які підлягають арешту", - пояснив Чубаров.
Читайте також: "Розраховую на президента": Зеленський передав Ердогану список українців, зокрема кримських татар, яких утримує РФ
За його словами, помічника Джемілєва "відвели в інше приміщення в будівлі Кишинівського аеропорту, де його опитуватимуть" співробітники Служби антитерору.
Про ситуацію, що виникла, було повідомлено МЗС України, а також посольство України в Молдові.
О 16:59 народний депутат Чубаров поінформував, що молдавські правоохоронці звільнили Ерола Велієва звільнено.
Голова Меджлісу кримськотатарського народу в етері Еспресо зазначив, що Ерол Велієв зараз прямує до України, але подібне може повторитися з ним, коли він буде проходити контрольно-пропускний пункт на виїзді з Молдови, тому Ерол на зв'язку і в постійному супроводженні.
Чубаров додав щодо затримання Велієва: "Є така молдавська спецслужба "Антитерор" і там з'ясувалося, а для нас це було дуже дивним, бо про такі речі ми ще не знали, однак, коли маєш справу з Росією, то треба бути готовими до всього. Так от, Ерол Велієв включений до списку терористів-смертників у Росії. Я вже собі домислюю, яке було обличчя молдовських прикордонників, коли вони побачили цю інформацію. Зрозуміло, що ми попрацювали зі всіма дипломатами. Дякуємо МЗС України, посольству України у Молдові, молдовським дипломатам в Україні. Але залишається питання – а чому національний розшук у РФ є приводом для затримання іноземців на території суверенної Молдови? "
Пан Рефат резюмував, що, звісно, це справа молдовської сторони, але Росія не може таким чином створювати проблеми для іноземців на території суверенних держав, включаючи своїх політичних противників до списку терористів-смертників.
- За 10 років окупації Криму Росія засудила через політичні мотиви 320 жителів півострова.
- Актуальне
- Важливе