Команда Зе. Хто веде Зеленського до влади

Сергій Руденко
9 квітня, 2019 вiвторок
19:00

В президентській кампанії Володимира Зеленського беруть участь екс-міністри, юристи, медійники, мотиваційні тренери та політтехнологи

Зміст

Команда. Саме її відсутністю дорікають Володимиру Зеленському його опоненти зі штабу Петра Порошенка. Мовляв, як художній керівник "Студії Квартал 95" буде керувати країною, якщо, окрім комедійних акторів навколо нього нікого немає. Утім, це припущення – хибне, позаяк упродовж всієї президентської кампанії біля Зеленського працювала команда професіоналів. Очевидно, її частина у разі перемоги Володимира Олександровича на президентських виборах, перебереться до владних кабінетів. Ще частина – увійде у передвиборчий список партії "Слуга народу" на виборах до Верховної Ради у 2019 році.

9 квітня 2019 року команда Володимира Зеленського представила список своїх основних експертів.

Еспресо.TV подає детальну інформацію про них.

Група ідеологів

Дмитро Разумков

Спікер з питань перебігу виборчої кампанії штабу Володимира Зеленського

35 років. Народився у Києві. Син колишнього першого помічника президента України Леоніда Кучми – Олександра Разумкова.

Останні 13 років займається політтехнологіями. Був членом Партії регіонів. Працював із Сергієм Тігіпком. З 2018 року – у команді Володимира Зеленського.

Читайте також: 10 фактів із життя Дмитра Разумкова, головного політтехнолога Зеленського

Керуючий партнер та Директор "Ukrainian Politconsulting Group".

Стверджує, що працює у штабі не заради посад чи владних перспектив. Утім, схоже такі перспективи є цілком ймовірними у разі перемоги Зеленського на виборах.

Іван Баканов

Голова передвиборчого штабу Володимира Зеленського

Фото Liga.net

43 роки. Народився у Кривому Розі. 

Закінчив Академію праці, соціальних відносин та туризму.

Працював у концерт-холлі "FREEДОМ".

25 січня 2013 року – ТОВ "Квартал 95", а з 27 грудня 2013 року – керівник ТОВ "Студія Квартал-95".

Дружина Івана Баканова – Оксана Лазаренко є одним із керівників Green Family Ltd, яка зареєстрована на Кіпрі, в Нікосії. Саме ця компанія є засновником ТОВ "Квартал-95".
 

Руслан Стефанчук

Ідеолог партії "Слуга народу", головний юрист команди

43 роки. Народився у Харкові.

Має дві вищі освіти. Закінчив Хмельницький інститут регіонального управління та права за спеціальністю "Правознавство" та Технологічний університет Поділля за спеціальністю "Менеджмент виробничої сфери".

Доктор юридичних наук, професор. Адвокат. Член-кореспондент Національної академії правових наук України.

 

Група медіа-комунікаційної підтримки

Олександр Корнієнко

Координатор команди Зеленського

34 роки. Народився у Києві.

Громадський діяч у сфері неформальної освіти, один із засновників та керівників СІМ - Спілки Ініціативної Молоді, "Молодий тренер року-2009" за версією Молодіжного рейтингу року.

Провів понад 100 навчальних заходів для молоді і третього сектору.
 

Михайло Федоров

Координатор діджитал-напрямку у команді Зеленського

28 років. Народився у Запоріжжі.

Вивчав соціологію у Запорізькому національному університеті.

Засновник компанії  маркетингового агентства SMMSTUDIO. Брав участь у проекті "Суперлюди".
 

Святослав Юраш

Представник команди Зеленського

Народився у Львові

Активний учасник Революції Гідності. Засновник міжнародного центру Майдан та 7-мовного медіа ресурсу EuromaidanPR. Має нагороду "За заслуги".

Працював журналістом на Донбасі у 2014 році.

Співпрацював з міжнародними організаціями, державними, громадськими, медійними та бізнесовими структурами. Засновник чи співзасновник ряду інституцій, зокрема: Світовий Конґрес Українців, Western NIS Enterprise Fund, #BABYLON’13, Парламентський Комітет з Закордонних Справ, USAlums, Дім Вільних Людей та інших.

8 квітня 2019 року у будівлі телеканалу ZIK після ефіру програми, народний депутат України Олег Барна накинувся на Святослава Юраша. При чому останній не був на ефірі, а спеціально приїхав на телеканал, почувши розмову з представником команди Зеленського. На кадрах відеоспостереження видно, як депутат схопив Юраша за горло і кілька разів струсонув, порвавши на ньому сорочку.
 

Олександр Харебін

Експерт з питань інформаційної та мовної політики, загальнополітичних питань

45 років.

Закінчив Київське суворовське училище та Інститут міжнародних відносин.

Близько шести років пропрацював в медіахолдингу Сергія Тарути "Медіа Інвест Груп", очолюючи спочатку журнал "Експерт Україна", а потім і все видавництво.

Як стверджує видання "Українська правда", в листопаді 2013 року після покупки Сергієм Курченком "Українського медіа холдингу" Харебін став членом наглядової ради і операційним директором компанії.

В лютому 2015 року був призначений першим заступником генерального директора Національної телерадіокомпанії України. Відповідав за корпоратизацію та перетворення державного телерадіомовника на Суспільного мовника. Пішов із компанії у 2017 році.

Група експертів

Сергій Бабак

Експерт з питань освіти та науки

40 років. Народився у Києві.

Закінчив факультет міжнародної економіки Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Отримав диплом Napier University в Единбурзі, Шотландія, зі спеціальності "фінансові послуги". Має також юридичну та психологічну освіту. 

Директор освітніх програм Українського Інституту майбутнього.

Доктор технічних наук, кандидат економічних наук.

Автор понад 60 наукових праць з економіки та технічних наук. Має 20 років наукового та викладацького стажу. 5 років був проректором приватного університету, 7 років очолював науковий центр Національної академії наук, був членом Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.  

Майстер спорту з автомобільного спорту. Чемпіон України. 

 

Ірина Венедіктова

Експерт з правових питань

Доктор юридичних наук. Професор кафедри цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. 

Віце-президент Фундації медичного права і біоетики.

Займалась розробкою декількох законопроектів в освітній галузі, антикорупційній сфері.

Є членом науково-консультативної ради Верховного Суду, членом редакційних колегій наукових журналів.

Є автором понад 100 наукових і науково-практичних робіт. Має власну наукову школу, що складається із кандидатів юридичних наук, які захистили під її керівництвом дисертаційні роботи, аспірантів і слухачів Школи приватного права.

Арбітр МКАС при ТПП України. Суддя постійно діючого третейського суду при ВГО "Фундація медичного права та біоетики України".

Була радником низки юридичних фірм "Arbitis", "Кібенко, Оніка і партнери", "Peregrin Capital Group".

Вивчала курс міжнародного комерційного арбітражу в Chartered Institute of Arbitrators.

 

Олександр Мережко

Експерт із запровадження системи E-government та народовладдя

48 років. Народився у Кіровоградській області.

Закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Шевченка.

Доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри права Київського національного лінгвістичного університету. Фахівець у сфері міжнародного права, теорії права, соціології права, цивільного права.

Автор понад 140 наукових праць, у тому числі 17 монографій.

Викладав в університетах США (Денверський університет, Школа права Дікінсона Пенсільванського університету), Польщі (Люблінський університет імені Івана Павла II), Індії (Глобальний університет імені О.П. Джіндала), Казахстану (Університет міжнародного бізнесу, Казахстансько-Британський технічний університет) та Вірменії (Дипломатична школа в Єревані). Експерт Інституту прямої демократії.

 

Данило Гетманцев

Експерт з питань оподаткування, публічних фінансів, банківського права 

40 років. Народився у Києві.

Закінчив Український гуманітарний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка та юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Доктор юридичних наук. Професор юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка. Президент Асоціації податкових радників, член Академічного комітету Європейської асоціації податкових професорів (European Association of Tax Law Professors — EATLP).

Автор понад 250 публікацій з фінансового права, оподаткування, в тому числі 10 книг та науково-практичних посібників. Член науково-консультативної ради Верховного суду. Брав участь у підготовці та роботі над багатьма законопроектами.

Увійшов до числа 100 найкращих юристів України за досягнення у сфері банківського, фінансового та податкового права.

Двічі ставав переможцем "Юридичної премії", був визнаний найкращим викладачем юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка-2013 року.

Входить до адвокатського об’єднання "Юрімекс".
 

Олег Бондаренко

Експерт з питань екології, правових питань

Професійний юрист з 25-річним стажем. Голова ГО "Всеукраїнська організація "Зелений Фонд. Подолання гуманітарних та екологічних катастроф".

Має значний досвід захисту інтересів громадян, які постраждали внаслідок екологічних катастроф, за принципом "Забруднювач платить".

Сприяв розвитку концепції групових (колективних) позовів в Україні для реалізації права на захист громадян у екологічних спорах. Працював над імплементацією Орхуської конвенції в Україні. Підтримував проведення досліджень зі встановлення причинно-наслідкового зв’язку між промисловим забрудненням і шкодою для здоров’я.

 

Руслан Рохов

Експерт з питань місцевого та регіонального розвитку

32 роки. Народився у Києві.

Закінчив Хмельницький університет. Вивчав міжнародну економіку.

Працював у Global Ties KC.

Був заступником директора у Діловій раді України.

У 2014 балотувався до Верховної Ради у одному із мажоритарних округів, але вибори програв.

Засновник і керівник Школи мерів. Голова правління ГО "Спільні зусилля".  

Вадим Галайчук

Юрист

Закінчив юридичний факультет Університету імені Тараса Шевченка у Києві і отримав ступінь магістра в Університеті штату Мічиган (США).

Адвокат та експерт з конституційного, адміністративного і виборчого права. У 2011 році він став старшим партнером в компанії "Моор і партнери", де очолив команду з п’ятнадцяти адвокатів. Раніше він працював юрисконсультом політичної партії "Наша Україна", брав участь у численних місіях спостереження в Україні та за кордоном. 

Заступник голови Комітету з конституційного і адміністративного права "Асоціації правників України".

Партнер Hillmont Partners.

 

"Міністерська" група

Володимир Шульмейстер

Експерт з питань транспорту та інфраструктури

49 років.  Народився у Миколаєві.

Закінчив Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова за спеціальністю "турбінобудування".

Доктор філософії з інженерної механіки.

Директор програми "Інфраструктура майбутнього" Українського Інституту майбутнього.

Працював у Mees Pierson/Fortis Bank у Роттердамі (Нідерланди) та Лондоні (Великобританія), керував кількома українськими бізнесами (рітейл, сільгосп, виробництво).

Член Ради ГО "Бізнес-Варта", засновник ГО "Інфраструктурна Рада".

Виступав консультантом у проекті Європейського банку реконструкції та розвитку "Організація торгового фінансування"для 5 банків в Україні.

Має 15-річний досвід роботи в Західній Європі. Викладає студентам MBA Київської Школи Економіки та Академії Делойт (Київ).

Володимир Юрійович є співавтором патенту на винахід "вітровий двигун" та автором багатьох наукових публікацій.

Перший заступник міністра інфраструктури України (2014-2015 рр.)

11 грудня 2015 року тодішній міністр інфраструктури Андрій Пивоварський і двоє його заступників - Володимир Шульмейстер і Володимир Омелян, вийшли на прес-конференцію з заявою про відставку.

 

Айварас Абромавичус

Радник

43 роки. Народився у Вільнюсі.

Навчався у Міжнародному університеті "Конкордія" у Естонії та США.

Був співвласником та одним із керівників шведської інвестиційної компанії "East Capital".

У 2014-2016 роках - міністр економічного розвитку і торгівлі України, перед призначенням на посаду міністра набув українське громадянство.

3 лютого 2016 року подав у відставку. Головні мотиви — тиск з боку соратника президента України Ігоря Кононенка, фактичне саботування реформ в Україні і корупція в найвищих щаблях влади.

Був чемпіоном СРСР з баскетболу у складі дитячої збірної Литви.

 

 Олександр Данилюк 

Радник

43 роки. Народився Молдові.

У 2016-2018 роках – міністр фінансів України.

Почав свою кар'єру як брокер в українській компанії TEKT, а потім як керівник департаменту з інвестиційного банкінгу в "Альфа Капітал" та молодший інвестиційний менеджер в американському фонді Western NIS Enterprise Fund. Працював над проектами компанії "McKinsey&Company" в Лондоні та Москві, очолював один з Інвестиційних фондів Лондона — Rurik Investment. Один із засновників Центру вільної економіки імені Бендукідзе.

Очолював Координаційний центр з впровадження економічних реформ. Був постійним представником президента України в Кабінеті міністрів України, заступником глави Адміністрації президента України.

Безпосередньо брав участь у підтримці антикорупційних реформ, зокрема розробці законопроекту про Національне антикорупційне бюро, запуску Національної агенції з питань запобігання корупції та впровадженні електронних декларацій. 

На посаді міністра фінансів України здійснював націоналізацію ПриватБанку. Підтримував ініціативу зробити на 5 років перерву по сплаті податків на прибуток для підприємців малого бізнесу з оборотом до 3 мільйонів.

7 червня 2018 року Верховна Рада прийняла відставку Олександра Данилюка. Сам міністр заявив, що причина його звільнення полягає в його відмові роздавати гроші на проекти депутатів.

"Протягом року на мене чиниться колосальний тиск. Від мене вимагають підтримати програму "Субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів". У перекладі на людську мову це – роздача грошей на проекти депутатів-мажоритарників. Це – політична корупція, у народі – "гречка", - заявив перед відставкою Данилюк.

 

Руслан Рябошапка

Радник

42 роки. Народився на Одещині.

Закінчив Міжнародний Соломонів університет.

Заступник міністра юстиції України ( з 2014 року). Член Національної агенції з питань запобігання корупції (2016-2017 рр.).

Очолював Центр правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України.

Був директором Бюро з питань антикорупційної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України, головними завданнями якого були підготовка та реалізація урядових пріоритетів у впровадженні антикорупційної політики. У структуру входили кілька секторів: проведення антикорупційної експертизи, аналізу та дослідження проблем виникнення корупції, міжнародної співпраці та інформаційної політики, координації діяльності центральних органів виконавчої влади з питань антикорупційної політики.

Керував Департаментом аналізу антикорупційної політики у неурядовій організації "Transparency International Україна".

9 червня 2017 року подав у відставку  із посади члена Національної агенції з питань запобігання корупції. "Протягом року своєї роботи я намагався говорити про проблеми агентства, у тому числі публічно. Однак, відсутність вчасної і належної реакції як в самому Національному агентстві, так і ззовні, призвели до необхідності вжиття кардинальних заходів із "реанімації" НАЗК….Незважаючи на відставку, готовий будь-яким чином і надалі допомагати у відновленні ефективної роботи Національного агентства з питань запобігання корупції", - написав тоді Рябошапка на свої сторінці у Facebook.

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.69
    Купівля 41.69
    Продаж 42.2
  • EUR
    Купівля 43.4
    Продаж 44.1
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
22 грудня
10:54
Ексклюзив
війна з РФ, ЗСУ
Мотивовані добровольці значно краще справляються з обовʼязками й мають бажання працювати, - лейтенант ЗСУ Волянський
10:54
ППО, обстріл, ЗСУ
Сили ППО за ніч ліквідували 52 російських БПЛА, ще 44 - не досягли цілей
10:52
Оновлено
РФ атакувала Україну "шахедами" і ракетами, у Броварах уламки дронів впали на багатоповерхівку: ситуація вранці 22 грудня
10:46
Марк Бернетт
Трамп призначить телепродюсера Марка Бернетта спецпредставником США у Британії
10:19
У Забайкальському краї РФ зіткнулися потяги: з рейок зійшли десятки вагонів з вугіллям
10:03
OPINION
Україна — НАТО: вічний вступ
09:58
TikTok
Албанія на рік заборонила TikTok через негативний вплив на дітей
09:49
Винищувач F/A-18
Над Червоним морем "дружнім вогнем" збили військовий літак США: обидва пілоти вижили
09:35
Польща
Польща досі не збивала російські ракети, бо вони не загрожували об’єктам на території країни, - міністр оборони
09:15
Окупанти через Маріуполь переміщують колони військової техніки на різні напрямки: зафіксовано нову позначку
08:54
Марка "Усик - Світ любить сильних"
"Передбачила перемогу": Укрпошта випустила нову марку на честь українського боксера Усика
08:53
Тайсон Ф'юрі
"Усик отримав маленький різдвяний подарунок від суддів": Ф'юрі прокоментував поразку у реванші
08:30
Китай
"Порушує принцип одного Китаю": у КНР розкритикували нову військову допомогу США Тайваню
08:20
ЗСУ
За добу на фронті сталося 186 боєзіткнень: окупати активізувалися на Времівському напрямку
08:02
OPINION
Чи реальною є перспектива розпаду РФ?
07:47
Усик привіз на бій до Ер-Ріяду справжню шаблю Івана Мазепи 17-го століття
07:36
Олександр Усик
Усик присвятив другу перемогу над Фʼюрі своїй матері та матерям України
07:29
Даніель Дюбуа
Чемпіон світу у надважкій вазі Дюбуа викликав Усика на реванш: українець погодився
07:23
Інфографіка
втрати окупантів
Три системи ППО, 15 танків та 1820 військових: що втратила армія РФ за добу війни на фронті
07:10
Оновлено
корабель рф
Росіяни завели усі ракетоносії до пунктів базування
07:00
Огляд
Олександр Усик
Усик побив Фʼюрі, допінг-скандал з Мудриком. Головні новини українського спорту за тиждень
01:31
Олександр Усик та Тайсон Ф'юрі (ліворуч)
Усик переміг Ф'юрі та захистив титули чемпіона світу
01:30
Олександр Усик та Тайсон Ф'юрі (ліворуч)
Реванш Усик - Ф'юрі: онлайн-трансляція супербою між українцем та британцем
2024, субота
21 грудня
23:25
Окупанти в Маріуполі
Росіяни вербують українських школярів до своїх ВНЗ, - ЦНС
22:32
Володимир Кличко
Ми будемо тримати кулаки, щоб Усик продемонстрував, що він найкрутіша людина на Землі, - Кличко-молодший
22:10
Ексклюзив
"Орешник" путін
"Путін пропонує запрограмоване масове вбивство людей": Портников про застосування РФ ракети "Орешник"
21:51
Володимир Зеленський
Україна обовʼязково продовжить завдавати ударів по військових обʼєктах РФ, - Зеленський
21:46
Ексклюзив
Віталій Портников
Якщо Трамп зустрінеться з Путіним, це буде елементом його слабкості, - Портников
21:25
Київ обстріл 20.12.24
У Мінкульті оприлюднили план реставрації Миколаївського костелу, який постраждав внаслідок удару РФ по Києву
21:15
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Партизани "Атеш" зафіксували, як РФ перекидає техніку на Курахівський напрямок
20:56
Оновлено
У Німеччині автомобіль в'їхав у натовп
У Німеччині автомобіль в'їхав у натовп на Різдвяному ярмарку: є загиблі, серед поранених – українка
20:48
Роман Кокошко
Українського легкоатлета-рекордсмена відсторонили через допінг
20:47
Укрзалізниця прибрала російську мову із залізничних квитків
20:12
Протиракетний комплекс THAAD
У ЗС Австрії пояснили, якою зброєю Україна може збивати російські ракети "Орєшнік"
20:02
OPINION
Чи потрібне нам "бен-гуріонівське чудо"?
19:33
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
"Якщо Путін нападе, ми повинні бути в змозі вести війну": очільник міноборони Німеччини Пісторіус закликав збільшити витрати на оборону
18:56
Ексклюзив
Володимир Путін
"Не дозволить Путіну почати війну знову": політик Фейгін про розміщення військ країн НАТО в Україні
18:55
Володимир Зеленський і Білл Бернс
Директор ЦРУ Білл Бернс відвідав Україну з останнім візитом на посаді
18:50
Ісландія
В Ісландії затвердили новий уряд на чолі з лідеркою соціал-демократів Фростадоттір
18:44
Ексклюзив
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Путінська армія буде намагатися в будь-який спосіб форсувати Дніпро: полковник ЗСУ Селезньов про Херсонщину
Більше новин