Автомобілі для українських військових: історія німецьких волонтерів
Волонтери з Німеччини Майкл Сілвестр та Анетт Ерншпергер привозять в Україну автомобілі для військових. Зібрати кошти їм допомагають іноземні благодійники
Свої волонтерські зусилля Майкл та Аннет об'єднали в рамках проекту Pickup4Ukraine і днями приїхали до України, щоб передати захисникам із 3-ї окремої штурмової бригади намиста та позашляховик. Як виникло рішення допомагати українцям, де збирають кошти та які ще благодійні ініціативи підтримують, волонтери розповіли телеканалу Еспресо.
Рішення допомагати
Майкл Сілвестр та Анетт Ерншпергер працюють разом у великій німецькій IT-компанії, а познайомив їхній спільний проект.
"Протягом тривалого часу я виявляв інтерес до цього регіону. Після російського вторгнення я думав над тим, чим можу допомогти українському народові", – розповідає Майкл. Він почав викладати уроки німецької мови для українців, які приїхали до Німеччини, а потім почув підкаст, де розповідали, як люди доставляють машини в Україну. "Я вирішив, що можу також разом зі своїми друзями переганяти автомобілі. Ось так усе й почалося".
У будинку Аннет, яка працює в IT-компанії юристом, протягом кількох місяців жили діти з України, які залишили власні оселі через війну.
"Допомога українській родині – це був перший крок до розуміння того, що саме переживають українські сім'ї", – згадує вона. Дізнавшись про ініціативу Майкла, Аннет приєдналася до проекту за допомогою військових без вагань. "Я переконана, що на кону не лише існування України, а всієї Європи, і наших цінностей загалом", – вважає волонтер.
Автомобіль на вимогу
Автомобілі для українських військових волонтери шукають в інтернеті через приватні оголошення, а також на аукціонах, де виставляються вживані авто за вигідними цінами. Вивчають не лише ціни та специфічні вимоги, а й відгуки користувачів таких автомобілів.
"Зазвичай критерії такі: чотириколісний пікап, дизельний, з ручною коробкою передач, і він не повинен бути новим, щоб не було надто складної електрики, яку важко відремонтувати", – розповідає Майкл.
А нещодавно волонтери отримали запит від одного із підрозділів на електровелосипеди для спецназівців. Перевага такого транспорту в тому, що він досить тихий, і його переміщення не фіксують тепловізори. Компанія організувала придбання таких електровелосипедів, і перші два з них передадуть силам спеціальних операцій найближчим часом.
Автобус, який у ці дні Майкл та Аннет привезли до України, якраз призначений для перевезення електровелосипедів.
Грошове питання
У Німеччині не можна збирати кошти на армію іншої країни у рамках благодійності, тому все, що робить Pickup4Ukraine – це приватна ініціатива.
Щодо збору донатів, Майкл стверджує, що люди в Німеччині дійсно щедрі і готові підтримувати ЗСУ.
"Ми не благодійна організація, тому організовуємо приватні збори коштів у кілька етапів. Просимо наших друзів родичів колег, отже, виходимо далі у публічний простір, шукаючи людей, які поділяють наші цінності та інтереси", – розповідає про механізм збору коштів Аннет.
А нещодавно провели благодійний концерт за участю 22 українських та німецьких музикантів, щоб зібрати гроші на черговий автомобіль.
За короткий термін волонтери передали українським військовим уже чотири автомобілі та ще один – на етапі придбання.
На запитання щодо кількості автомобілів, які вони мають намір передати Україні, Аннет відповідає: "Стільки, скільки потрібно буде і стільки, скільки ми зможемо відправити".
- Актуальне
- Важливе