Там, де горить земля
Чеченська війна і події на Донбасі, як минуле чужої країни, що переплелось в сьогодення й стало жорстокою реальністю для українського народу.
Чеченська республіка Ічкерія і Україна зазнали агресії з боку недоброзичливого сусіда, якого дратують, доводять до божевільної істерики незалежні прагнення сусідніх народів. Його злість затьмарила йому розум, а тому й досі спричиняє кровопролиття, як тоді в 94-му році, зазіхаючи на свободу чеченського народу.
Якщо поглянути на минуле Чеченської республіки Ічкерія і українське сьогодення то, можна побачити багато схожого але існують й розбіжності.
1. Військова агресія з боку РФ.
Такої агресії зазнали обидві країни, але в Чечні - були проведені дві відкриті військові кампанії РФ, а в Україні - завуальована кампанія, що характеризується появою "зелених чоловічків" зі зброєю в руках та анексією Криму.
2. Тактика підготовки проведення військових кампаній в Ічкерії і в Україні.
В Чеченській республіці було висуното звинувачення, російською стороною про факти геноциду російського населення. Також була активна підтримка антидудаєвських опозиційних сил, що полягала в постачання озброєння РФ та проходження військової підготовки на російських військових базах.
РФ звинуватила Україну в утисках російськомовного населення Донбасу та Криму й почала провадити інформаційну політику по викревленню подій в Україні. Також, активно підтримала бандитсько-терористичні сили ДНР та ЛНР у вигляді фінансування, озброєння та постачання "живої сили" для дестабілізації ситуації в регіоні.
3. Відношення агресора до мирного населення під час проведення бойових дій.
Чеченська республіка Ічкерія заявила про геноцид свого народу. Це й не дивно, бо у цій війні мали місце наступні злочини проти мирного населення, скоєні російською армією:
- використання фосфорних та касетних бомб;
- ростріл коридорів зроблених для виходу мирного населення з оточених населених пунктів;
- масові авіабомбардування та артобстріли, "килимові бомбардування", внаслідок яких, були численні жертви серед мирного населення;
- "фільтраційні табори" в яких, часто перебувало мирне населення й зазнавало тортур, катувань з боку російських військових;
- викрадення людей з метою отримання викупу від їхніх родичів.
- використання термобаричних бомб.
Донбас, Україна: складається таке враження, що минуле чужої країни повертається в реальність цих днів. Відмінність, хіба що, в відсутності авіабомбардуваннь.
4. Відношення мирного населення до РФ, як агресора.
Чеченський народ згуртувався перед супротивником. Саме в цьому й полягала тактика Дж.Дудаєва: мирне населення блокувало колони російських військ, а потім по військах противника відкривався вогонь збройних формувань урядових сил Дж.Дудаєва.Також, активно формувались загони ополченців у кожному з сіл, які були озброєні легкою стрілецькою зброєю: автоматами, кулеметами, гранатометами.
Україна: Крим та Донбас добровільно засунули голови в ярмо, підтримали референдуми, що завершили "сеператиський шабаш" анексією Криму та вивели на новий виток конфлікт на Донбасі.
Україна: відбувся масовий волонтерський рух направлений на підтримку української армії та були сформовані загони з добровольців.
5. Інформаційна політика РФ під час проведення військових кампаній в Ічкерії і в Україні, характеризується брехнею, викревленням подій в обидвох країнах спрямованих на роспалювання міжнаціональної ворожнечі.
...І, на останок. Зло повинно бути покаране, бо від безкарності воно тільки множиться. Тому, повністю погоджуюсь з думкою, що Україна бореться не тільки за власну свободу, але й за свободу інших народів.
- Актуальне
- Важливе