Куди поділи Конституційний суд?
Найвища і апріорі незалежна інституція, здатна трактувати Основний закон держави виявилася неактуальною, як і сам предмет її дослідів, що його вперто намагаються ревізувати по всі боки українських політичних барикад
Поза тим, найвища і апріорі незалежна інституція, здатна трактувати Основний закон держави, виявилася неактуальною, як і сам предмет її дослідів, що його вперто намагаються ревізувати по всі боки українських політичних барикад. Утім до статусу "непотрібних" і "маргінальних" суддям КС не звикати, позаяк їхня контора кілька років поспіль була такою собі законсервованою "скринькою Пандорри", яку владоможці відчиняли на власну потребу і з огляду на політичний момент.
Тобто, процес дискредитації КС ініційовано не на жарт, і сподіватися на ентузіазм електорату з приводу будь-якого вердикту було б наївним та легковажним. Технологія, що прижилася в Україні ще з часу президентських виборів 2004-го, тобто дочасне формування опінії про ще не ухвалені рішення, формування агресивне, безапеляційне, виявилася універсальною. Ба більше, її взяли на озброєння усі учасники політичного процесу, і, як бачимо, саме цим загнали себе до глухого кута.
Станіслав Бєлковській, відомий російський політолог, у статті "Катехизм опозиції" охарактеризував природу "демократій" на пострадянському просторі. Він пише, що ці режими – "влада класичних гендлярів, осіб, що живуть всередині нескінченної схеми "гроші – товар – гроші". Жодних реальних цінностей за межами товарного-грошогово обігу нема – один лише голий PR, доданий до комерційного обороту". Якщо так, то чи варто сподіватися на бодай примітивний пошанівок до закону? І коли ми нарешті дістанемо відповідь на запитання "Куди поділи Конституційний суд"? Невже знову тоді, коли комусь приспічить використати його з політично-гендлярською метою?
- Актуальне
- Важливе